Друзі в Facebook  

   

Співаймо ГосподуRequiem aeternam.
Видано у 2015 р.
164 стор.

Ми віримо, що зі смертю життя християнина не закінчується: «Бо коли віруємо, що Ісус помер і воскрес, то й тих, які поснули, через Ісуса Бог приведе з Ним» (1 Сол 4, 14). У Катехизмі Католицької Церкви, п. 958, говориться: «Визнаючи від самого початку співпричастя, яке існує всередині цілого містичного Тіла Ісуса Христа, Церква-паломниця з перших часів християнства оточила великою шаною пам’ять померлих, приносячи також за них молитви; бо молитися за мертвих (…) – це свята й благочестива думка (…), щоб вони звільнилися від гріха (2 Мак, 12 44-46). Наша молитва за них може не лише допомогти їм, а й зробити успішним їхнє заступництво за нас». Отож, молитва за померлих належить до наших головних християнських обов’язків і є найкращим засобом допомоги своїм померлим братам та сестрам. 

У новому виданні Комісії у справах Літургії зібрано літургійні співи у органному супроводі та музичні твори, які використовуються під час похоронних обрядів та жалобних церемоній, а також під час молебнів за померлих. Значна частина матеріалів публікується вперше.

Розділ «Принагідні музичні твори» охоплює досить велику добірку маршів і мелодій, які можуть звучати під час внесення та винесення труни, а також на початок чи закінчення Меси. Музичні композиції підібрано з урахуванням різних виконавських можливостей парафіяльних органістів. Водночас, їм надано можливість розширення репертуару й підвищення власного професійного рівня. Твори розміщено в порядку зростання технічної складності. Завдяки універсальному характеру деяких класичних творів, вміщених в цьому виданні (наприклад, «Адажіо» Баха, «Ave Maria» Боссі, «Ave verum» Моцарта та ін.), органіст може їх виконувати і під час інших обрядів та Мес.

Видання є взірцевим для для всієї Католицької Церкви в Україні.

 

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.