Друзі в Facebook  

   

Співаймо ГосподуСпіваймо Господу.
Видано у 2014 р.
234 стор.

«Співаймо Господу» – нотне видання, яке містить літургійні співи українською мовою в органному супроводі. В І томі вміщено співані частини Чину Меси, співи Мес літургійного року, найбільш поширені і вживані молебні та гімни. Окремий розділ присвячено Месам латинською мовою. Конституція “Musicam Sacram”, п. 47 говорить: “Душпастирі повинні дбати також і про те, щоб вірні вміли спільно відмовляти або співати постійні частини святої Меси, їм визначені, не тільки рідною мовою, але й мовою латинською”.

Це видання є відповіддю на виклики сучасного життя Католицької Церкви в Україні. Наприкінці 2012 року вийшов друком повний «Римський Месал» українською мовою. До його появи наша Церква користалася скороченим студійним виданням Месалу, тож, з огляду на його обмежений об’єм, у ньому фізично не могли поміститися усі потрібні літургійні тексти, у тому числі й ноти. До того ж ці нотні тексти, згідно із традицією, записані григоріанським письмом – а далеко не всі музиканти вміють його читати. Для органу поки що не було жодного нотного видання, яке б містило літургійні співи українською мовою, тому виникли суттєві розбіжності – як текстуальні, так і музичні. Тож тепер, коли, нарешті, ми отримали новий Месал, назріла реальна потреба уніфікації літургійного співу.

Спів у літургії є радісним і урочистим сповідуванням віри (Літургійна конституція ІІ Ватиканського собору, пп. 116, 118). Тож при підготовці цього видання Комісія керувалася міркуваннями допомоги органістам у належному приготуванні літургії. Адже «органіст, з огляду на святість та достоїнство літургії, належно приймає у ній участь, коли його гра є досконалою» (конституція Musicam Sacram пп. 62, 67).

Хотілося б звернути також увагу на те, що у Месі чи літургійних відправах Католицької Церкви дозволено використовувати тільки і виключно літургійні співи, а не будь-які релігійні співи (релігійні, паломницькі, молодіжні, авторські пісні) – їх слід чітко розрізняти. Пресвітери, диякони та органісти повинні керуватися цією засадою при приготуванні співів святої Меси. Пріоритетними повинні бути ті пісні та співи, які може виконати вся зібрана на відправі спільнота.

Крім нот, у кожному розділі вміщено практичні поради для органістів. Це видання є взірцевим для всієї Католицької Церкви в Україні.

Як видно з назви, Комісія у справах Літургії планує видання подальших томів 

 

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.