Молитви за хворих

У хворобі людина пізнає своє безсилля, свою свою немічність і свою тлінність. Будь-яка хвороба може привести нас до смерті. Але вона може також зробити людину більш зрілою, допомогти їй розпізнати те, що не є істотним у житті, аби звернутися до того, що є істотним. Дуже часто хвороба спонукає шукати Бога і навернутися до Нього (пор. ККЦ 1500-1501).

Ісус оздоровляв недужих. «Він узяв наші недуги й поніс наші хвороби» (Мт 8, 17). Своїми стражданнями і смертю на хресті Христос надав нового змісту стражданню: віднині воно може уподібнити нас до Нього і з’єднати нас із Його спасенними Страстями.

Молитва про здоров’я для хворої дитини

Боже! Завдяки Тобі все росте й розвивається. Тому ми просимо Тебе: простягни свою правицю над цим Твоїм дитям, яке хворіє на світанку свого життя. Даруй йому здоров’я та силу, щоб воно росло, розвивалося, а пізніше могло з вдячністю Тобі служити.

Боже! Ти мудро розподіляєш обов’язки між ангелами й людьми. Просимо Тебе, щоб на землі цю дитину охороняли ті, що завжди оточують Тебе на небі. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва хворої людини

Мій Отче Небесний! Ти настільки мене полюбив, що зіслав свого Єдинородного Сина, щоб Він урятував мене. Допоможи мені наслідувати мого Спасителя Ісуса у терпінні, щоб я ніс (несла) хрест хвороби, беззастережно скоряючись Твоїй волі; і так через страждання тіла нехай зцілиться душа моя. Через Христа, Господа нашого. Амінь. 

*

Всемогутній Боже! Твоє Провидіння піклується про увесь світ. Подивись на мене й мою сім’ю, яку я не можу зараз утримувати. Поверни мені жадане здоров’я і сили, але якщо Твоя воля інакша, то допоможи мені нести хрест, єднаючись із моїм Спасителем, а Ти, о Боже, підтримуй мою сім’ю в недолі. Господи Ісусе, нехай мої страждання, з’єднані з Твоїми, спричиняються до спасіння світу. Амінь. 

Молитва за недужих

Господи наш, Ісусе Христе! Коли Ти ще жив на землі, до Тебе люди приносили хворих, а часто й самі вони приходили до Тебе цілими громадами, і Ти немічних підводив на ноги, прокажених очищав, сліпим повертав зір, німим – мову, глухим – слух, і всім тяжко хворим давав здоров’я душі й тіла. Поглянь, Господи, у своєму милосерді на мене (цього, цю), хворого Твого слугу (хвору Твою слугиню), (ім’я), і, якщо така Твоя свята воля, поверни мені (йому, їй) здоров’я.

Однак якщо здоров’я тіла могло б бути загрозою для спасіння моєї (його, її) душі, а ця недуга є дорогою, яка приведе мене (його, її) до Тебе, тоді благодаттю своєю допоможи мені (йому, їй) з відданістю Твоїй святій волі, терпеливо, без скарг і нарікань, переносити цю недугу. Нехай це страждання зарахується мені (йому, їй) на відпущення й спокутування всіх моїх (його, її) провин та заслугою на вічне життя. І моїм (його, її) життям, і моєю (його, її) смертю хай буде прославлене Ім’я Пресвятої Трійці, Отця, і Сина, і Святого Духа, на віки вічні. Амінь.

Молитва в стражданні

Господи Ісусе Христе, Ти знаєш, чим є страждання; до Тебе звертаюся в скорботі моїй.

Ти молився в Гетсиманії, щоб Отець віддалив від Тебе чашу страждань. Нині і я прошу Тебе про те ж саме: віддали від мене цю чашу, повну гіркоти. Але Ти, Господи, змирився з волею Отця, кажучи: «Не як Я хочу, але як Ти»; тож укріпи мене, і я повторюватиму в моєму стражданні: «Нехай буде воля Твоя».

Ти, о Спасителю, сказав: «Блаженні засмучені, бо вони будуть утішені». Дякую Тобі за ці слова, які несуть утіху стражденному серцю. Хочу так нести мій хрест, щоб моє страждання заслужило на Твоє благословення.

Перед своїми Страстями Ти сказав: «У світі зазнаєте страждання, але будьте відважні: Я переміг світ!» (Йн 16, 33). І якщо у моїй хворобі звершуються Твої слова про страждання, то нехай у мені здійсниться також і провіщена Тобою перемога.

Мій розіп’ятий Господи, Ти Страстями своїми відкупив грішних людей. Прийми, о Спасителю, мій хрест, тяжкість якого, як мені здається, перевершує мої сили, і з’єднай зі своїм хрестом. Я зливаюся з Твоїми стражданнями й зі стражданнями всієї Церкви, і прошу, щоб Ти прийняв їх за всіх тих, хто страждає більше від мене, ради навернення грішників, ради місії серед язичників, ради об’єднання Твоєї розділеної Церкви, ради душ, які страждають у чистилищі, і всіх тих, хто найбільше потребує нашої допомоги. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

*

Всемогутній Боже! Ти не тільки створив небо, землю і все, що є у світі, але й у Твоєму Провидінні піклуєшся про всі створіння, і ніщо в світі не діється без Твоєї волі чи Твого дозволу. Ти, Господи, знаєш мій біль і моє страждання, бо Твоя Мудрість і Любов хоче зробити мене через них подібним до Твого Сина Ісуса. Отче Небесний! Благаю Тебе в покорі мого серця задля заслуг Твого Єдинородного Сина Ісуса Христа й за Його прикладом: не як я хочу, а як Ти бажаєш, так нехай станеться. Нехай буде воля Твоя! Я з повною покорою Твоїй святій волі приймаю всі ті страждання, які Ти мені даєш, і все, що Ти допускаєш у моєму житті, та поєдную їх з усіма стражданнями Спасителя нашого Ісуса й жертвую їх Тобі на більшу Твою славу, повторюючи за Твоїм праведним слугою Іовом: «Нехай буде благословенне Ім’я Господа мого!» Пошли мені, Господи, Твою благодать витримати в надії і терпінні так довго, скільки Тобі буде завгодно. Прийми це моє страждання як покуту за мої гріхи, нехай воно очистить мою душу й полегшить мені дорогу до неба. Найсолодший Ісусе! Допоможи мені нести мій хрест. Навчи мене, як маю наслідувати Тебе і з Тобою разом страждати. Ти сказав: «Прийдіть до Мене всі втомлені та обтяжені, – і Я дам вам відпочинок!» (Мт 11, 28). Ісусе, утіш мене, навчи в кожній хвилині мого життя бачити Божу волю й вірно виконувати її.

Ісусе, зміцни мене в моєму стражданні. Мати Божа, випроси мені у Твого Сина благодать терпеливості. Амінь.

*

Ісусе милостивий, Ти стільки разів утішав засмучених, рятував нещасних! Ісусе милосердний, будь моєю надією! Допоможи мені в стражданнях, які випали на мою долю. А якщо Ти знаєш, що цей хрест потрібний для мого спасіння, то не моя, але Твоя нехай буде воля. Ісусе, підтримай мене своєю благодаттю, щоб я терпляче ніс свій хрест і був готовий до Твого рішення. Нехай мої страждання на землі допоможуть мені з’єднатися з Тобою у вічній радості неба. Амінь.

Про зцілення хворих 

Всемогутній вічний Боже, вічне спасіння віруючих! Почуй молитви наші про хворих і вияви їм милосердя і Твою допомогу, щоб вони, повернувшись до здоров’я, вдячним серцем раділи Тобі, Джерелу життя. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

*

О Всемилостивий Боже, в нероздільній Трійці прославлений, поглянь милостиво на слугу Твого Н., придавленого недугою; пробач йому всі його гріхи і подай зцілення від хвороби, поверни йому здоров’я і тілесні сили, даруй йому довге життя і благополуччя, даруй допомогу в дочасному житті і пошли дари, необхідні для досягнення життя вічного, щоб він разом з нами приносив подяку Тобі, всещедрому Богові і Творцю нашому.

Пресвята Богородице, всесильним Твоїм заступництвом випроси у Сина свого і Господа нашого для слуги Н. зцілення від хвороби і вічне спасіння. Амінь. 

Про видужання від тяжкої хвороби

Боже, Ти – Творець людини і Господь життя й смерті, – будь прославлений! Стаю перед Тобою і благаю Тебе про видужання від хвороби. Приходжу до Тебе, Господи, бо знаю, що Ти все можеш. Ти маєш міць оздоровити моє серце й тіло. Якщо це Твоя воля, щоб я видужав, то звільни мене від цієї хвороби, прошу Тебе. Нехай Дух Святий, якого я отримав (отримала) в таїнстві Хрещення і Конфірмації, допоможе мені прийняти мені Твою святу волю. Нехай Він мене веде. Нехай обдарує мене мужністю, щоб я зміг (змогла) прийняти і нести свій хрест. Прославляю Тебе, Господи, за всі благодаті, якими Ти мене обдарував i постійно обдаровуєш. Хочу до кінця виконати завдання, яке Ти мені доручив. Заради заслуг Твого Сина, котрий страждав на хресті, прошу Тебе: обдаруй мене благодаттю здоров’я. Aмінь.

Про визволення від еротизму 

Господи Боже, Сотворителю Всесвіту, Творцю людини, будь прославлений! Приходжу до Тебе я –грішна людина, забруднена і зневолена еротизмом і порнографією. Вони поїдають мене і чинять, що я сам позбавляю себе гідності людини, гідності Твоєї дитини. Я неспроможний своїми силами звільнитися від цієї залежності. Я не вмію вже дивитися на особу протилежної статі як на людину, але бачу в ній лише предмет мого гріховного пожадання. Приходжу до Тебе, Господи, бо знаю, що Ти маєш міць оздоровити моє серце, а також повернути мені втрачену гармонію життя і гідність Божої дитини. Вірую, Господи, в Твоє Милосердя, і хочу з нього скористатися. Прошу Тебе, помилуй мене і вияви мені своє милосердя, дай мені міць і відвагу відкидати те, що веде мене до гріха. Хочу зрозуміти слова: «Тіло не для розпусти» (1 Кор 6, 13); «Ваші тіла – це храм Святого Духа» (1 Кор 6, 19); «Якщо хто нищить Божий храм, того знищить Бог, адже Божий храм святий, а ним є ви» (1 Кор 3, 17).

Прошу Тебе, Духу Святий, бережи храм мого тіла. Огорни мене опікою, Господи. Боже Отче, Твій Син, Ісус Христос, визволив мене до свободи. Вчини мене вільним, прекрасним і чистим. Aмінь.

Про визволення від наркоманії

Господи, мій Отче, я приходжу до Тебе, мов син марнотратний. Я опустився на саме дно, розтринькав багатство своєї людської гідності. Брудний i позбавлений одягу Божої дитини, шат Твоєї благодаті, приходжу благати Тебе про допомогу. Я хочу вирватися з полону наркоманії, звільнитися від людей, які торгують цією смертоносною отрутою. Я сам занадто слабкий і боягузливий, аби протистояти спокусі та противитися людям, які спонукають мене далі вживати наркотики. Знаю, Господи, що з поміччю Твоєї благодаті я переможу страх і зможу відкинути обманну руку моїх фальшивих друзів і благодійників. Духу Святий, будь зі мною, веди мене і зміцнюй. Дякую Тобі, Господи, зa милосердя і за виявлену мені милість. Хочу бути вільним, бо знаю, що, слухаючи Тебе і виконуючи Твою волю, я зумію вирішити всі мої проблеми. Будь моєю міццю і силою. Амінь.

Про визволення від нікотинової залежності 

Господи Боже, стаю перед Тобою, як людина грішна, слабка, схильна до падінь. Приходжу до Тебе і прошу: дай мені сил, щоб я міг звільнитися від нікотинової залежності. Хочу виразити свою вдячність за Твоє безмежне милосердя і за Твою ласкавість до мене, грішного. Прошу Тебе, Духу Святий: керуй моєю молитвою. Знаю, що, коли буду слухняний Твоїм натхненням, зможу визволитися від цієї поганої звички.

Tи хочеш, щоб кожна людина була вільною, бо «до свободи визволив нас Христос». Знаю, що, коли буду співпрацювати з Твоєю благодаттю, подолаю погану звичку. Зроблю все, щоб так сталося, а Ти, Господи, мені в цьому допоможи. Aмінь.

Про визволення від азартних ігор 

Господи, Ти – джерело і повнота щастя, будь прославлений! Приходжу до Тебе, визнаючи, що я поневолений азартними іграми.

У своїй гордині я вважав, що всім завдячую собі. Але тепер я зрозумів, що це не так. Знаю, що все, що в мене було і що маю, є Твоїм даром. Жадоба наживи зробила так, що на перше місце у своєму житті я ставив гроші і можливість легкого збагачення, забувши, що Ти, Господи наказав заробляти своєю працею на хліб насущний. Своєю гріховною пристрастю я ображав Тебе, Боже, і ранив серця моїх близьких. Господи, я хочу визволитися з цієї неволі. Хочу бути справді вільним.

Зроблю все, щоб Ти, Господи Боже, був у моєму житті на першому місці. Вчини, щоб я завжди керувався Твоїми заповідями. Амінь.

Молитва залежних від алкоголю 

Господи Христе, Ти сказав: «Істина вас вільними зробить»: допоможи мені стати перед самим собою у правді. Дай мені своє світло, щоб я розпізнав зло, яке мене поневолило; дай свою мудрість, щоб я вмів уникати нагоди до випивки; дай мені сильну волю, щоб я міг протистояти цьому гріхові. Прошу Тебе, Господи: допоможи мені сам, бо знаю, що без Твоєї допомоги я нічого не зможу вдіяти. Будь зі мною і захищай мене, підтримуй і охороняй. Вчини, щоб кожну хвилину свого життя я переживав свідомо і будучи тверезим. Амінь.

Молитва алкоголіка

(яку можна читати від їхнього імені)

Отче Небесний! Я хворий. Ти дав мені життя і здоров’я, але через надмірне вживання алкоголю я знищив Твої дари і втратив свою свободу. Через мене страждає багато людей, ще інші дають мені відчути, що зі мною не все гаразд. Я б хотів бути здоровим і вільним, але кожна моя нова обіцянка ще раз дає пізнати мені власну слабкість і безпорадність. Я знаю, що потребую лікування, але боюся того, чого воно від мене вимагатиме. Багато людей мною гордують, а байдужість інших теж завдає болю. Не бачу порятунку, якщо Ти мені не допоможеш.

Дякую Тобі, Господи Ісусе, за Твою Найдорожчу Кров. Тільки Твоя Кров дає мені надію і відвагу, щоб розпочати все заново. Господи, порятуй моє життя і мою родину! Прийми мою слабкість і нікчемність і наповни їх до кінця своєю Найдорожчою Кров’ю. Пробачаючи тих, які прибили Тебе до хреста, Ти дав надію також і мені. Прагну воскреснути з Тобою і прийняти Твого Духа, аби стати новою людиною.

Маріє, Надіє розкаяних і Мати Доброї Поради, завжди будь зі мною! Амінь.

 Молитва про оздоровлення сім’ї від алкоголізму 

Всемогутній Боже, Ти – Творець всілякого добра, Ти – сама Любов і Доброта. Я – Твій негідний слуга, стаю перед Тобою, щоб просити Тебе про милосердя. Подивись, Господи, на мою сім’ю, яка страждає через алкоголізм мого батька (моєї матері). Прошу Тебе, Господи, про оздоровлення моєї сім’ї; прошу Тебе про вилікування мого батька (моєї мами) від поганої звички. Коли хворіє один член сім’ї, тоді хворіє вся родина. Дай мені, Господи Боже, силу і покірність, щоб умів терпеливо сприймати те, що мені приносить кожен день. Хочу шанувати і любити мого батька (мою мати), хоча це не так легко, коли бачу його (її) п’яним (-ою) і переповненим (-ою) агресією.

Духу Святий, зміцнюй мене i мою маму (мого батька… а також моїх братів і сестер…), щоб ми змогли нести цей тяжкий хрест. Щоб ми в Ісусі – нашому Спасителі – знаходили допомогу в перемозі над щоденними труднощами.

Маріє, Свята Богородице, візьми під свій покров мою знедолену сім’ю і пригорни нас до свого Непорочного Серця. Щоб ми були сильні вірою в Бога! Щоб не було в нас сумніву в Божому Провидінні та в Його безкінечному милосерді! Aмінь.

Молитва про тверезість у родині

Маріє, Царице і Мати наша, за Твоїм заступництвом прошу Бога про навернення Н., залежного від алкоголю. Визволи його з неволі грішної залежності, щоб він був він вірний Господу і міг Тобі служити неподільним серцем. Амінь. 

Молитва за отриманий дар тверезості

Мій Боже, дякую Тобі за Твою доброту до мене. Завдяки Твоїй благодаті і підтримці багатьох людей я отримав дар тверезості. Я відчуваю себе новою людиною. Можу заново розпочати своє життя. Я віднайшов втрачену свободу, але водночас усвідомлюю, що тільки в послідовній і цілковитій тверезості зможу зберегти це нове життя. Я й надалі залишаюся алкоголіком, і тільки через покору, чування та єдність із моїми братами й сестрами, які знаходяться в такій самій ситуації, я можу зберігати і примножувати результати свого зцілення.

Із соромом і жалем озираюся на сумні етапи мого життя, і, разом з тим, помічаю з вдячністю, що завдяки лікуванню я отримав більше, ніж втратив через слабкість і гріхи. Прославляю Тебе, Господи Боже, за чудо Твоєї любові, за «блаженну провину» в моєму житті! Подібно до того, як Кров Ісуса Христа дала світові більше, ніж знищив первородний гріх, я сьогодні теж можу стверджувати, що через перемогу над хворобою і гріхом я став багатшим і більш дозрілим, ніж раніше.

Знаю, що цей дар Твоєї благодаті накладає на мене обов’язки: я мушу не тільки чувати над власними слабкостями і зовнішніми спокусами, але й допомагати своїм братам і сестрам, які продовжують страждати від хвороби алкоголізму. Очищений і зміцнений Кров’ю Ісуса Христа та Євангелієм, прагну допомагати їм боротися за власну гідність і вільність, а Ти, Господи, нам завжди допомагай. Амінь. 

«Коли б гріхи ваші були, як багряниця, вони стануть білими, як сніг; коли б, мов кармазин, були червоні, стануть, як вовна» (Іс 1, 18).

Присвячення себе Богові

Боже, жертвую Тобі самого себе, щоб Ти формував мене і чинив зі мною все, що хочеш. Звільни мене від пут мого «я», щоб я міг краще виконувати Твою волю. Допоможи мені подолати труднощі, щоб міг я свідчити про Твою міць і Твою любов. «Я можу все в Тому, хто укріплює мене» (Флп 4, 13). Амінь.

Про визволення з-під впливу поганої людини

Господи Боже, Ти – мій Творець і Отець. Ти знаєш, що є для мене добрим, i прагнеш мого щастя. Приходжу до Тебе просити допомоги. Дай мені стільки сил і відваги, щоб я не піддався впливові поганої людини. Навчи мене самостійно приймати рішення і брати за них відповідальність. Допоможи мені переконати самого себе, що я зможу думати і діяти незалежно.

Нехай Дух Святий дає мені силу і світло. Обдаруй мене, Господи, мужністю, щоб, користуючись дарами, які вислужив на хресті Твій Син, – я був собою. Хочу бути підданим Тобі і тільки Тобі, бо знаю, що тільки тоді я буду насправді вільним.

Довіряю Тобі, Господи, себе і все своє життя. Амінь.

У хворобі або важкому випробуванні 

О Ісусе, Ти благоволив прийняти страждання і смерть на хресті ради нашого спасіння. В моїх стражданнях я часом втрачаю мужність і не наважуюся сказати Небесному Отцю: «Нехай буде воля Твоя». Але, сподіваючись на Твоє милосердя і Твою допомогу, все ж таки я готовий прийняти всі ті нещастя, які з волі Провидіння випали на мою долю.

Благаю Тебе, Господи, щоб мої страждання не були марними, але принесли духовну користь мені і через мене іншим людям – тим, хто ще не знає Тебе, а також тим, хто трудиться і страждає заради Тебе.

Господи, поблагослови всіх, хто мені допомагає і робить добро. Поблагослови всіх, хто теж страждає. Допоможи їм і мені позбутися бід і скорбот, а поки триває це моє випробування – дай мати втіху і радість у Тобі, Подателеві життя. Амінь.

Молитва про зцілення сердечних ран

Доцільно читати цю молитву в моменти духовних поранень після образи, сварки або наклепу. 

Господи Ісусе! Ось стою перед Тобою: грішний, сліпий, з пораненим серцем,. Прошу Тебе: вчини зі мною те, що вчинив зі сліпцем із Витсаїди. Ти є Той самий вчора, сьогодні й назавжди, і маєш ту саму силу, як і дві тисячі років тому, щоб мене врятувати. Можеш це зробити ще раз. Змилуйся наді мною. Візьми мене за руку. Хочу, щоб Ти мене вів за собою. Багато разів у житті я простягав руку до інших, щоб допомогли мені йти: деякі обдурювали мене; інші, втомлені, залишили мене; а ще інші, такі самі сліпі, як і я, разом зі мною загубилися. Тому, Господи, не маю бажання довіряти будь-кому. Боюся, що все це станеться ще раз. Але сьогодні хай буде інакше: Тобі, Ісусе, довіряю цілковито й безумовно. Заведи мене туди, куди тільки забажаєш. Подаю Тобі мою руку, бо хочу бути з Тобою. Прагну пересвідчитись, що Ти мене провадиш. Віддаю Тобі все моє життя. Тільки Ти насправді важливий у ньому. Хочу, Господи, як той сліпий із Євангелія, відчути, що Ти мене любиш і не цураєшся мене через мої гріхи й не лякаєшся моїх слабкостей. Ти – найкращий лікар, який любить хворого грішника. Я, Господи, перший і найбільший грішник. Але я знаю, що Ти можеш мене зцілити й хочеш щедріше роздати свою благодать там, де є гріх. Зціли мене від усього, що не дозволяє мені бачити Тебе таким, яким Ти є; бачити світ таким, яким Ти його створив; бачити інших так, як Ти хочеш, щоб я їх бачив; бачити самого себе так, як Ти мене бачиш. Звільни мене від мого неспокою і страху, від моїх комплексів, підозри й недовіри. Ти знаєш джерело всього мого болю, страху та моїх проблем. Прийми мене всього і вчини зі мною за своєю волею. Вірую, що Ти проявиш свою любов саме там, де я її потребую. Ти наповниш порожнечу мого життя своїм милосердям, оздоровиш серце смиренне, перев’яжеш мої рани. Вилікуй мої рани і змилуйся над моїм тілом. Ти можеш зцілити його так само, як зцілюєш мою душу. Поклади на мене свої руки, доторкнись до мене. Цього вистачить для мене, щоби бути оздоровленим. Показую Тобі мої немочі й хвороби. Вчини це заради любові, якою любиш мене. Вірую, що Ти все можеш. Для Тебе не існує хвороб, які важко вилікувати – для Тебе це легко. Господи, віддаю Тобі моє життя, а особливо мій гріх. Залишаю в Твоїх руках, поранених з любові до мене, те, що маю і ким я є. Зараз віддаю Тобі мою найтяжчу хворобу, мій найтяжчий гріх, який завдає мені найбільшої шкоди й найбільше ранить. Ти знаєш його. Так само, як Ти поклав руки на сліпого, так поклади тепер свої руки і на мене. Зціли мене, змилуйся наді мною. Наповни моє серце знову миром і радістю. Вчини мене свідком Твоєї перемоги над гріхом і смертю. Хай світ довідається, що Ти живеш і любиш сьогодні тим самим незмінним Серцем Божого Сина. Амінь.

Молитва про зцілення душі

Господи Ісусе, я молюся за свою душу. У ній відображені всі наслідки гріха. Через це я часто відчуваю себе знервованим і роздратованим, неспокійним і мстивим. Погані звички пустили коріння у моїй душі. Там залишилися знаки від ран, через що мені важко любити свого ближнього. Через різні переживання, які мав у житті, я став дуже недовірливим. О Господи, очисти мою підсвідомість. Увійди глибоко в неї зі своїм світлом, щоб темрява не поглинула її. Силою своєї благодаті торкнись глибин моєї душі, яка є в’язнем матеріальних речей і звідки походять мої страхи. Очисти мене так, щоб мій дух міг ще більше відкритись на Тебе. Зціли мене від браку довіри до Тебе і Твого Слова. Я прошу, Господи Ісусе: вилікуй мене від сум’яття і зціли від ран, завданих моїми невдачами та нездійсненими планами. Очисти мене від усякої внутрішньої темряви і потурбуйся про рани моєї підсвідомості. Силою Твого Імені і через Твоє Слово я залишаю зараз зайве мудрування і зарозумілість, які опираються пізнанню Бога, і підпорядковую кожну думку Твоїй волі (пор. 2 Кор 10, 5). Я прошу Тебе, щоб моя душа була оновлена силою Твого Святого Духа і Твого Слова, так щоб тільки те, що правдиве, чесне, справедливе, чисте, любе, шанобливе і гідне хвали могло наповнювати мої думки (пор. Флп 4, 8).

Нехай мир Божий, який набагато більший, ніж я можу зрозуміти, береже моє серце і душу у Христі Ісусі (пор. Флп 4, 7).

Молитва хворого

Ісусе, Сину Божий і Сину Людський, Tи зазнав болю і страждань, Tи ніс хворим полегшення та здоров’я. I я, страждаючи від хвороби, скеровую очі і серце до Тебе. Змилуйся наді мною, пом’якши мої страждання, уділи світла, щоб я краще міг зрозуміти сенс болю та хвороби. Дай мені силу витривання і підтримуй мою надію. Скеруй мої думки до вищих справ i вічної істини, допоможи мені зрозуміти волю Божу. Благоволи повернути мені сили і здоров’я. Через Тебе і в Тобі, стражденний Спасителю, єднаюся з усіма стражденними членами Містичного Тіла, Твоєї Церкви, i мої скорботи жертвую на Твою славу і для блага всієї святої Церкви. Aмінь.

Молитва за хворого в родині

Боже, прошу Тебе за нашого хворого (нашу хвору) Н. Поглянь на страждання його (її) тіла і душі i яви йому (їй) своє милосердя. Вчини, щоб він пізнав (вона пізнала) міць Твоєї доброти, і в здоров’ї та радості міг (могла) повернутися до нормального життя, а доки він (вона) хворіє, зміцни в ньому (ній) глибоке уповання на Твою волю.

Нам, його (її) близьким, допоможи оточити його (її) сердечною опікою і розумінням. Господи Ісусе, який за свого життя так охоче відповідав на прохання про зцілення, ми довіряємо Тобі нашого хворого (нашу хвору). Маріє, Зцілення хворих, візьми його (її) під свій материнський покров. Aмінь.

Після одужання 

Господи, Боже, Владико життя і смерті, якими словами можу я подякувати Тобі за подароване мені зцілення від хвороби?! Твоя спасенна десниця вилікувала мене, позбавивши болю, страждань і страху смерті.

Славлю і величаю, Господи, Твою життєдайну і чудодійну силу. Дякую Тобі за Твоє безмірне милосердя, яке не за заслугами моїми Ти проявив до мене. Благаю Тебе: навчи мене цінувати дароване Тобою життя і піклуватися про блага душі моєї не менше, ніж про здоров’я тіла; навчи мене уникати гріха і завжди дотримуватися Твоїх заповідей, щоб осягнути вічну радість в Твоєму Царстві Твоєму. Амінь.

Молитва до Богоматері Неустанної Допомоги за хворого

О Богородице, Мати Неустанної Допомоги! Твій Син, якого Ти тримаєш на руках, вислуховує кожне Твоє прохання. Попроси Його також за хворого, за якого я нині смиренно молюся до Тебе. Скажи лише слово – і хворий видужає. Не відмовляй мені в цій благодаті. Хворі мають особливе право на Твою доброту, тож проси Ісуса, щоб Він зберіг таке дороге нам життя. Ти сама будь для хворого добрим і милосердним лікарем, бо при Твоїй допомозі до нього обов’язково повернуться втрачені сили. Однак якщо Бог, який має владу розпоряджатися нашою долею, вирішив інакше, то Ти, о Матір, пам’ятай про хворого і дай йому сили смиренно випити келих гіркоти й спокійно здатися на волю Всемогутнього Бога. Додай йому терпеливості, спокою і бережи від розпачу.

Маріє! Ти така могутня, Ти можеш нас утішити. Вислухай нас милостиво й допоможи нам. Амінь. 

Ввірення хворих Божій Матері

 Пресвята Богородице Маріє, Матір хворих, своєю любов’ю і милосердям оточуй хворих по всьому світі:

 - тих, хто в цю хвилину перебуває без свідомості і зараз вмирає,

 - тих, хто в цю хвилину захворіє,

 - тих, хто зневірився, зрозумівши, що вже не одужає,

 - тих, хто плаче і кричить від сильного болю,

 - тих, хто не може лікуватися через нестачу грошей,

 - тих, хто хотів би ходити, але змушений лежати без руху,

 - тих, хто через страждання зневірився у Тобі,

 - тих, які не знають, що Христос терпів більше ніж вони!

 О Матір, змилосердься над ними! Амінь.

Молитва хворого про благословення

Господи Ісусе Христе, будь при мені, щоб захистити мене; будь у мені, щоб укріпити мене; будь поряд зі мною, щоб охоронити мене; будь попереду, щоб вести мене; будь навкруги мене, щоб пригорнути мене!

Всемогутносте Отця, допоможи мені в немочі моїй!

 

   

            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.