Таїнство Священства дає змогу служити спільноті вірних від Імені Христа – Голови Церкви. Особливим обов’язком вірних є молитва про покликання до священицького та чернечого життя, а також за священиків, місіонерів і богопосвячених осіб.

Молитва про розпізнання свого покликання

Боже, Ти створив мене для щастя, допоможи мені його віднайти. Вкажи мені мій життєвий шлях; вчини, щоб я вибрав те, що Ти для мене приготував і до чого мене покликав з лона матері. Хочу слухати Тебе в усьому; піду туди, куди Ти мене покличеш; прагну Тобі беззастережно довіряти, бо знаю, що Ти мене любиш і хочеш мого добра. Прошу Тебе: веди мене своїми стежками. Амінь.

Молитва св. Павла VI про покликання до священицького і чернечого життя

О Ісусе, Божественний Пастирю, який покликав апостолів, аби зробити їх рибалками душ, притягни до себе палкі й шляхетні серця молодих людей і зроби їх своїми послідовниками та слугами. Вчини, щоб вони поділяли Твоє прагнення загального відкуплення, ради якого Ти неустанно складаєш на вівтарі свою жертву. Ти, Господи, живеш для того, щоби заступатися за нас, відкрий перед Твоїми покликаними обрії, аби вони побачили весь світ, у якому так багато братів благають про світло правди і тепло любові; вчини, щоб, відповідаючи на Твоє покликання, вони продовжували тут, на землі, Твою місію, будували Церкву – Твоє Містичне Тіло – і були сіллю землі та світлом світу.
Обдаруй, Господи, своїм покликанням також багато жіночих сердець і влий в них прагнення євангельської досконалості, самовідданого служіння Церкві та ближнім, які потребують допомоги й любові. Амінь.

Молитва Бенедикта XVI в намірі покликань

Господи, вчини, щоб серед християн розквітали численні та святі покликання до священства, які будуть підтримувати живу віру і берегти вдячну пам’ять про Твого Сина Ісуса, проповідуючи Його слово і звершуючи таїнства, за допомогою яких Ти невпинно відновлюєш своїх вірних. Дай нам святих священиків Твого вівтаря, які будуть мудрими і ревними хранителями таїнства Євхаристії – найціннішого дару Христа для спасіння світу. Дай нам слуг Твого милосердя, які через таїнство Примирення поширюватимуть радість Твого прощення. Вчини, Господи, щоб Церква приймала з радістю численні натхнення від Духа Твого Сина і, слухняна Його вченню, дбайливо турбувалася про священицькі покликання та покликання до богопосвяченого життя. Підтримуй єпископів, священиків і дияконів, богопосвячених осіб і всіх охрещених у Христі, щоб вони сумлінно виконували свою місію служіння Євангелію. Просимо про це через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва про покликання

Господи! Ти прийшов до всіх. Полоненим Ти приніс свободу, тим, що плачуть – радість, світові, сповненому війнами, – мир. Ти вчив нас, як на руїнах будувати новий світ. Будучи Богом – омивав ноги людини. Був усім для всіх. Удень навчав відважних, а ввечері приймав Никодима. Людям, яких відкинуло суспільство, Ти простягав божественну руку, допомагаючи навернутись до Отця. Їв із митаря-ми, розмовляв з фарисеями.
Христе, сучасна людина не менше ніж тоді ба¬жає пізнати мету свого життя, прагне щастя, любові і миру. Світ потребує любові. Запали в молодих серцях ентузіазм Божої любові, справедливості і милосердя. Пошли їх до людей усіх рас і переконань, щоб вони розповіли їм про Твою любов. Дай покликаним відвагу перших апостолів, аби вони свідчили життям, що належать до Тебе, що довірились Твоїй любові. Нехай прикладом свого життя вони навчать людей простягати руки на знак згоди, навчать ділитися дахом, хлібом і серцем.
Вчини, щоб, відповівши на Твоє покликання, вони вірно виконували на землі Твою волю, будували Твоє містичне Тіло – Церкву, і були сіллю землі та світлом світу. Амінь.

Про гідних священиків

О Боже, Пастирю і Вчителю вірних, Ти для своєї Церкви встановив священство і сказав своїм учням: «Жниво велике, а робітників мало; тож благайте Господаря жнив, щоби вислав робітників на свої жнива» (Лк 10, 2). Ось приступаємо до Тебе з гарячим прагненням і наполегливо Тебе благаємо: пошли робітників на свої жнива, пошли гідних священиків своїй святій Церкві. Дай, Господи, щоб усі, кого Ти покликав до свого служіння, охоче слухали Твого голосу і охоче йшли за ним. Захисти їх від небезпек світу, дай їм духа ради і сили, духа знання і побожності. Наповни їх духом Твого святого страху, щоб Твої священики словом і прикладом навчали нас прямувати шляхом Твоїх заповідей і привели до блаженної єдності з Тобою. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

Отче наш... Радуйся, Маріє… Слава Отцю…

(св. Пій X)

За свого духівника і за всіх священиків

Божественний Спасителю Ісусе Христе, який довірив пастирям радості й печалі Твоєї святої Церкви, від глибини серця доручаю Тобі мого духівника і всіх пастирів. Обдаруй їх істинною пастирською святістю, дай їм велике апостольське серце, сповнене любові до Тебе і до всіх Твоїх слуг. Вчини, щоб вони, вже освячені в Тобі, освячували довірену їм паству і впевнено вели її до неба. Обдаруй своїх священиків повнотою пастирської благодаті, щоб вони в любові та вірності Церкві, Святішому Отцю і єпископам, своїм словом і життям були зразком усяких чеснот.
Ісусе-Чоловіколюбче, благослови їхнє священство! Благослови всі їхні молитви і слова – на вівтарі і в сповідальниці, на амвоні і в школі, в парафії і біля ліжка хворого! Захисти і оборони їх від усіх зовнішніх та внутрішніх небезпек!
Божественний Спасителю! Пошли Церкві Твоїй воістину святих пастирів! Поклич багатьох добрих молодих хлопців до священицького і чернечого життя! Заохочуй і освячуй усіх тих, хто має стати пастирем Твоїх овець, а душам покійних священиків і ченців даруй вічне спочивання!
Також прошу Тебе, Господи: дай мені духа істинної віри та смирення, щоб я завжди бачив у своєму духівникові Твого слугу і посередника та всім серцем виконував його настанови. Амінь.

Молитви за священиків

Слава Тобі, Ісусе Христе, Сину Божий і Вічний Священику. Живи завжди у священиках, яких Ти покликав брати участь у своєму священстві. Переміни їх у себе. Через Твою благодать вчини їх знаряддям Твого милосердя. Дій у них і через них. Вчини, щоб вони старанно наслідували Твої чесноти, щоб цілковито з’єдналися з Тобою і до кінця залишилися вірні своєму покликанню і слову, яке дали Тобі у відповідь на Твій заклик.
Вчини, щоб їхні зусилля приносили плоди, бо вони діють у Твоє Ім’я і продовжують те, що Ти розпочав. Через них здійснюй діло, яке Ти сам колись виконав заради спасіння людей. Ісусе, Вічний Священику, нехай у Твоїй жертві з’єднаються всі люди, а всі народи благословляють Тебе. Амінь.

*

Всемогутній і Вічний Боже, поглянь на обличчя Твого Сина – Ісуса Христа, Вічного Первосвященика, і з любові до Нього помилуй своїх священників. Згадай, о милостивий Боже, що вони тільки слабкі створіння. Бережи живим у них вогонь своєї любові. Не дозволь їм віддалитися від Тебе, щоб ворог не міг здобути над ними перемогу і щоб вони завжди були гідні свого почесного покликання.
О Ісусе, я благаю Тебе за Твоїх вірних і ревних священиків, за Твоїх байдужих і невірних священиків, за священиків-місіонерів, за Твоїх священиків, які переживають спокуси, за Твоїх священиків, які страждають від самотності та відокремлення, за Твоїх молодих священиків, за Твоїх старих священиків, за Твоїх хворих священиків, за Твоїх священиків, що зараз помирають, за душі Твоїх священиків у чистилищі. А понад усе я довіряю Тобі священика, який охрестив мене, священика, який відпускав мої гріхи, і тих священиків, які звершували Святі Меси і давали мені Твоє Тіло і Кров у святому Причасті; тих, які підбадьорювали і вчили мене, які допомагали мені і потішали мене, усіх священиків, яким належиться моя вдячність.
О Ісусе, зачини їх у своєму Пресвятому Серці і щедро їх благослови зараз і у вічності. О Маріє, Непорочно зачата, Мати Ісуса і Мати священиків, молися та заступайся за священиків. Амінь.

Молитва до Духа Святого за священиків

Духу Святий, Духу Мудрості, провадь священиків;
Духу Святий, Духу Світла, освітлюй священиків;
Духу Святий, Духу Чистоти, освячуй священиків;
Духу Святий, Духу Кріпості, допомагай священикам;
Духу Святий, Духу Божий, вчини, щоби священики, оживлені і укріплені Твоєю благодаттю, несли слово правди і благословення миру всьому світові. Нехай вогонь святої любові розпалює їхні серця, щоб вони полум’ям тієї любові очищували і освячували душі вірних.
Духу Святий, віддаємо Тобі серця священиків, вчини їх подібними до Пресвятих Сердець Ісуса і Марії. Амінь.

Молитва за душпастирів

Найвищий Священику, Ісусе Христе, обдаруй наших священиків своєю міццю і безмежною любов’ю. Наповни їх терпеливістю і розумінням людських слабкостей. Дай їм мужність у боротьбі зі злом. Навчи їх пастирської турботи про заблукалих овець і зроби їх провідниками на дорогах наших сумнівів і розчарувань. Занур усіх священиків у свою святість, щоб їхнє життя було живим знаком, у якому люди розпізнаватимуть Тебе, Господи. Амінь.

Молитва св. Терези з Лізьє за священика

О Ісусе, Предвічний Первосвященику, візьми цього слугу свого під захист Твого Пресвятого Серця, щоб ніхто не зміг нашкодити йому. Збережи чистими його благословенні руки, які щодня торкаються Твого Святого Тіла. Збережи чистими губи, червоні від дорогоцінної Крові Твоєї. Збережи чистим його серце, позначене високими знаками достославного Священства Твого. Дай зрости його любові та вірності й захисти його від усяких небезпек. Дай йому разом з перетворюючою силою Хліба і Вина ще й перетворюючу силу Серця. Благослови його працю щедрими плодами і дай йому в прийдешньому вінець вічного життя. Амінь.

До Матері всіх пастирів

Маріє, Мати Господа нашого Ісуса Христа, під Його хрестом Ти стала Матір’ю апостолу, а тим самим і матір’ю всім пастирям. Дім Твій – Церква, стіл Твій – Вівтар, слуги Твої – Ангели, а сини Твої – священики, за посередництвом яких Твій Син перемінює хліб і вино у своє Тіло і Кров.
Він, промовляючи слова: «Їжте... це є Тіло Моє і Кров Моя» і навчаючи нас молитви «Отче наш», не єдино земний хліб мав на увазі – Він сам схотів бути нашим Хлібом насущним!
Мати Божої благодаті, збережи і підтримай дім Твій, Церкву святу, випроси для неї численних і святих пастирів.
Молися також, Мати, за всіх тих пастирів, що перебувають у небезпеці, і за заблукалих священиків. Жодна мати не покине своєї дитини, тож і Ти, люба Маріє, пошли своїх Ангелів до своїх марнотратних дітей і виведи їх на правильну дорогу. Маріє, Мати нашого Господа і Спасителя, випроси у свого Сина благословення для пастирів та для всієї Церкви, щоб у земному житті ми вірно виконували своє покликання і удостоїлися вічного щастя у Царстві Твого Сина. Котрий живе і царює на віки вічні. Амінь.

Молитва за тих, хто готується до священицького та чернечого життя

Господи Ісусе Христе, Ти віддав своє життя за спасіння світу і став Вічним Священиком, просимо Тебе за тих, хто готується до священицького та чернечого життя. Огорни їх благодаттю свого благословення, відверни від них усілякі спокуси та зміцнюй їх у святості, щоб охоче і самовіддано пізнавали Тебе, готуючись до служіння Твоїй Церкві. Особливо ввіряємо Тобі вихованців та викладачів нашої семінарії. Покажи їм сенс та цінність покликання, щоб вони дедалі сильніше Тебе любили та з’єднувалися з Тобою. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці за богопосвячених осіб

Пресвята Богородице, Ти – образ Церкви, Нареченої без плями і пороку, яка, наслідуючи Тебе, «береже непошкоджену віру, непорушну надію і щиру любов»: підтримай богопосвячених осіб у їхньому прагненні до вічного блаженства.
Тобі ввіряємо їх, Діво Відвідин, щоб вони могли служити людським потребам, приходити ближнім на допомогу, але, перш за все, нести Христа. Навчи їх проповідувати чудеса, які Господь звершив у світі, щоб усі люди змогли величати Його Ім’я. Підтримуй їхній труд заради бідних, голодних, позбавлених надії, всіх малих і всіх, хто щирим серцем шукає Твого Сина.
До Тебе, наша Мати, яка прагнеш духовного і апостольського оновлення своїх синів і дочок як відповіді любові та повного присвячення себе Христу, ми з надією звертаємось у нашій молитві. Ти завжди виконувала волю Отця – ревна в послуху, покірлива в бідності, чуйна у плідній невинності – випроси у Твого божественного Сина, щоб усі, хто отримав дар слідування за Ним у богопосвяченому житті, змогли нести свідчення про цей дар своїм преображеним життям, радісно йдучи разом зі всіма своїми братами і сестрами до Небесної Вітчизни і до незгасного світла.
Просимо Тебе, щоби в усіх і в усьому був прославлений, благословенний і гідний любові Всевишній Господь усього сущого – Отець, Син і Святий Дух. Амінь.

Молитва за покійних пастирів

Вічний Первосвященику Ісусе Христе, невимовно велику відповідальність поклав Ти на Твоїх служителів, тому з особливою любов’ю молимося ми за всіх покійних пастирів. Винагороди їх щедро за все, що вони у своєму жертовному житті зробили для нас із любові до Тебе. Амінь.

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.