Таїнство Священства дає змогу служити спільноті вірних в ім’я особи Христа – Голови Церкви. Особливим обов’язком вірних є молитва про покликання до священицького та чернечого життя, а також за священиків, місіонерів і богопосвячених осіб.

Молитва про розпізнання свого покликання

Боже, Ти створив мене для щастя, допоможи мені його віднайти. Вкажи мені мій життєвий шлях; вчини, щоб я вибрав те, що Ти для мене приготував і до чого мене покликав з лона матері. Хочу слухати Тебе в усьому; піду туди, куди Ти мене покличеш; прагну Тобі беззастережно довіряти, бо знаю, що Ти мене любиш і хочеш мого добра. Прошу Тебе: веди мене своїми стежками. Амінь.

Молитва Павла VI про покликання до священицького і чернечого життя

О Ісусе, Божественний Пастирю, який покликав апостолів, аби зробити їх рибалками душ, притягни до себе палкі й шляхетні серця молодих людей і зроби їх своїми послідовниками і слугами. Вчини, щоб вони поділяли Твоє прагнення загального відкуплення, ради якого Ти неустанно складаєш на вівтарі свою Жертву. Ти, Господи, Котрий живеш для того, щоб заступатися за нас, відкрий перед Твоїми покликаними обрії, аби вони побачили весь світ, у якому так багато братів благають про світло правди і тепло любові; вчини, щоб, відповідаючи на Твоє покликання, вони продовжували тут, на землі, Твою місію, будували Церкву – Твоє Містичне Тіло – і були сіллю землі та світлом світу.

Дай, о Господи, Твоє покликання також численним жіночим серцям і влий в них прагнення євангельської досконалості, самовідданого служіння Церкві та ближньому, який потребує допомоги й любові. Амінь.

Молитва Святішого Отця Бенедикта XVI в намірі покликань

Господи, вчини, щоб серед християн розквітали численні та святі покликання до священства, які будуть підтримувати живу віру і берегти вдячну пам’ять про Твого Сина Ісуса через проголошення Його слова і звершування Таїнств, за допомогою яких Ти невпинно відновлюєш своїх вірних. Дай нам святих священиків Твого вівтаря, які будуть мудрими і ревними хранителями таїнства Євхаристії — найціннішого дару Христа для спасіння світу. Дай нам слуг Твого милосердя, які через таїнство Примирення поширюватимуть радість Твого прощення. Вчини, Господи, щоб Церква приймала з радістю численні натхнення від Духа Твого Сина і, слухняна Його вченню, дбайливо турбувалася про священицькі покликання та покликання до богопосвяченого життя. Підтримуй єпископів, священиків і дияконів, богопосвячених осіб і всіх охрещених у Христі, щоб вони сумлінно виконували свою місію в служінні Євангелію. Просимо про це через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва про покликання

Господи! Ти прийшов до всіх. Полоненим Ти приніс свободу, плачучим – радість, світові охопленому війнами – мир. Ти вчив нас, як на руїнах будувати новий світ. Будучи Богом – омивав ноги лю¬дини. Був усім для усіх. Вдень навчав відважних, а ввечері приймав Никодима. Людям, відкину¬тим суспільством, простягав божественну руку, благаючи про навернення до Отця. Їв із митаря¬ми, розмовляв з фарисеями.

Христе, сучасна людина не менше ніж тоді ба¬жає пізнати мету свого життя, прагне щастя, любові і миру. Світ потребує серця. Запали в молодих умах ентузіазм Божої Любові, справед¬ливості і милосердя. Пошли їх до людей всіх рас і переконань, щоб вони розповіли їм про Твою Любов. Дай покликаним відвагу перших апостолів, аби вони свідчили життям, що належать до Тебе, що довірились Твоїй Любові. Нехай прикладом свого життя вони навчать людей простягати руки до згоди, навчать ділитися дахом, хлібом і сер¬цем. 

Вчини, щоб, відповівши на Твоє покликання, вони вірно виконували на землі Твою волю, будували Твоє містичне Тіло – Церкву і були сіллю землі та світлом світу. Амінь.

Про гідних священиків 

О Боже, Пастирю і Вчителю вірних, Ти для збереження і розширення своєї Церкви встано¬вив священство і сказав своїм учням: «Жниво ве¬лике, але робітників мало. Просіть отже Господа¬ря жнив, щоб вислав робітників на жниво своє». Ось приступаємо до Тебе з гарячим прагненням і наполегливо Тебе благаємо: пошли робітників на своє жниво, пошли гідних священиків для Твоєї святої Церкви. Дай, Господи, щоб всі, кого Ти покликав до свого служіння, охоче слухали Твого голосу і з цілого серця йшли за ним. Захи¬сти їх від небезпек світу, дай їм духа ради і до¬помоги, духа знання і побожності. Наповни їх духом Твого святого страху, щоб Твої священики словом і прикладом навчали нас прямувати шляхом Твоїх заповідей і привели до благословенної єдності з Тобою. Котрий жи¬веш і царюєш на віки віків. Амінь.

Отче наш... Радуйся Маріє… Слава Отцю…

(Святий Пій X)

За свого духівника і за всіх священиків

Божественний Спасителю Ісусе Христе, який довірив пастирям радості й печалі Твоєї святої Церкви, від глибини серця доручаю Тобі мого духівника і всіх пастирів. Обдаруй їх істинною пастирською святістю, дай їм велике апостольське серце, сповнене любові до Тебе і до всіх Твоїх слуг. Вчини, щоб вони, вже освячені в Тобі, освячували довірену їм паству і впевнено вели її до неба.Обдаруй своїх священиків повнотою пастирської благодаті, щоб вони в любові та вірності Церкві, Святішому Отцю і єпископам своїм словом і життям були зразком усяких чеснот.

Ісусе-Чоловіколюбче, благослови їхнє священство! Благослови всі їхні молитви і слова – на вівтарі і у сповідальниці, на амвоні і в школі, в парафії і біля ліжка хворого! Захисти і оборони їх від усіх зовнішніх та внутрішніх небезпек!

Божественний Спасителю! Пошли Церкві Твоїй воістину святих пастирів! Поклич багатьох добрих молодих хлопців до священицького і чернечого життя! Заохочуй і освячуй усіх тих, хто має стати Твоїм пастирем, а душам покійних священиків і ченців даруй вічне спочивання!

Також прошу Тебе, Господи: дай мені духа істинної віри та смирення, щоб я завжди бачив у своєму духівникові Твого слугу і посередника та всім серцем виконував його настанови. Амінь.

Молитва за священиків

Слава Тобі, Ісусе Христе, Сину Божий і Вічний Священику. Живи завжди у священиках, яких Ти покликав брати участь у своєму священстві. Переміни їх у себе. Через Твою благодать вчини їх знаряддям Твого милосердя. Дій у них і через них. Вчини, щоб вони старанно наслідували Твої чесноти, щоб цілковито з’єдналися з Тобою і до кінця залишилися вірні своєму покликанню і слову, яке дали Тобі у відповідь на Твій заклик.

Вчини, щоб їхні зусилля приносили плоди, бо вони діють у Твоє Ім’я і провадять справу, Тобою розпочату. Через них здійснюй діло, яке Ти сам колись виконував заради спасіння людей. Ісусе, Вічний Священику, нехай у Твоїй жертві з’єднаються всі люди, а всі народи благословляють Тебе. Амінь.

Молитва за священиків

Всемогутній і Вічний Боже, зволь поглянути на обличчя Твого Сина – Ісуса Христа, Вічного Первосвященика і з любові до Нього помилуй своїх священників. Згадай, о милостивий Боже, що вони тільки слабкі створіння. Бережи живим у них вогонь своєї Любові. Тримай їх близько біля себе, щоб ворог не міг здобути над ними перемогу і щоб вони ніколи не були недостойними свого почесного покликання.

О Ісусе, я благаю Тебе за Твоїх вірних і палких священиків, за Твоїх байдужих і невірних священиків, за священиків, які працюють на дальніх чи ближніх місіях, за Твоїх священиків, які терплять спокуси, за Твоїх священиків, які страждають від самотності та відокремлення, за Твоїх молодих священиків, за Твоїх старих священиків, за твоїх хворих священиків, за Твоїх помираючих священиків, за душі Твоїх священиків, що терплять у чистилищі. А понад усе я довіряю Тобі священика, який охрестив мене, священика, який відпускав мої гріхи, і тих священиків, чиї Меси я відвідував і які давали мені Твоє Тіло і Кров у святому Причасті; тих, які підбадьорювали і вчили мене, які допомагали мені і потішали мене, усіх священиків, яким я маю бути вдячний.

О Ісусе, тримай їх близько біля свого Пресвятого Серця і даруй їм рясні благословення зараз і у вічності. Амінь.

або:

О Ісусе, Віковічний Найвищий Священику, живи в священиках, дій у них, промовляй у них і через них. Пошли їм Твої думки, люби їх серцем. Даруй їм Твої відчуття. Навчай, веди і супроводжуй їх завжди. Виправляй, просвітлюй та вдосконалюй їхні думки й поведінку. Володій їхніми душами, усім їхнім життям та особистостями. Живи в них. Схили їх в постійному поклонінні та подяці, молись в них й через них. Дозволь їм жити в Тобі завжди і бережи їх у цій глибокій та близькій єдності. О Маріє, Непорочно Зачата, Мати Ісуса і Мати священиків, молися та заступайся за священиків. Амінь.

Молитва до Духа Святого за священиків

Духу Святий, Духу Мудрості, провадь священиків;

Духу Святий, Духу Світла, освітлюй священиків;

Духу Святий, Духу Чистоти, освячуй священиків;

Духу Святий, Духу Кріпості, допомагай священикам;

Духу Святий, Духу Божий, вчини, щоб священики, оживлені і укріплені Твоєю благодаттю, несли слово правди і благословення миру всьому світові. Нехай вогонь святої любові розпалює їхні серця, щоб у вони полум’ям тієї любові очищували і освячували душі вірних.

Духу Святий, віддаємо Тобі серця священиків, вчини їх подібними до Пресвятих Сердець Ісуса і Марії. Амінь.

Молитва за душпастирів

Найвищий священику, Ісусе Христе, обдаруй наших священиків своєю міццю і безмежною любов’ю. Наповни їх терпеливістю і розумінням людських слабкостей. Дай їм мужність у боротьбі зі злом. Навчи їх пастирської турботи про загублених овець і зроби їх провідниками на дорогах наших сумнівів і розчарувань. Занур усіх священиків у свою святість, щоб їхнє життя було живим знаком, у якому люди розпізнаватимуть Тебе, Господи. Амінь.

Молитва св. Терези з Лізьє за священика

О Ісусе, Предвічний Первосвященику, візьми цього слугу свого під захист Твого Пресвятого Серця, щоб ніхто не зміг нашкодити йому. Збережи чистими його благословенні руки, які щодня торкаються Твого Святого Тіла. Збережи чистими губи, які червоні від дорогоцінної Крові Твоєї. Збережи чистим його серце, позначене високими знаками достославного Священства Твого. Дай зрости його любові та вірності й захисти його від усяких небезпек. Дай йому разом з перетворюючою силою Хліба і Вина ще й перетворюючу силу Серця. Благослови його працю щедрими плодами і пошли йому в прийдешньому вінець вічного життя. Амінь.

До Матері всіх пастирів

Маріє, Мати Господа нашого Ісуса Христа, під хрестом Його Ти стала Матір’ю апостолу, а тим самим і матір’ю всім пастирям. Дім Твій – Церква, стіл Твій – Вівтар, служителі Твої – Ангели, а сини Твої – священики, через яких хліб і вино перемінюються в Тіло і Кров Твого Сина. 

Він, промовляючи слова: «Їжте... це є Тіло Моє і Кров Моя» і навчаючи нас молитви «Отче наш», 

не єдино земний хліб мав на увазі – Він сам схотів бути нашим Хлібом насущним! 

Мати Божої благодаті, збережи і підтримай дім Твій, Церкву святу, випроси для неї численних і святих пастирів

Молися також, Мати, за всіх тих пастирів, що перебувають у небезпеці, і за священиків, що заблукали. Жодна мати не покине своєї дитини, тож і Ти, люба Маріє, пошли своїх Ангелів до цих Твоїх заблукалих дітей і поверни їх на правильну дорогу. Маріє, Мати нашого Господа і Спасителя, випроси у свого Сина благословення для пастирів та для всієї Церкви, щоб у земному житті ми вірно виконували своє покликання і удостоїлися осягнути вічне щастя у Царстві Твого Сина. Котрий живе і царює на віки вічне. Амінь. 

Молитва за тих, хто готується до священицького та чернечого життя

Господи Ісусе Христе, Ти віддав своє життя за спасіння світу і став Вічним Священиком, просимо Тебе за тих, хто готується до священицького та чернечого життя. Огорни їх благодаттю свого благословення, відверни від них усілякі спокуси та зміцнюй їх у святості, щоб охоче і самовіддано пізнавали Тебе, готуючись таким чином до служіння Твоїй Церкві. Особливо ввіряємо Тобі вихованців та викладачів нашої семінарії. Покажи їм сенс та цінність покликання, щоб вони дедалі сильніше Тебе любили та з’єднувалися з Тобою. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці за богопосвячених осіб

Пресвята Богородице, Ти – образ Церкви, Нареченої без плями і пороку, яка, наслідуючи Тебе, «береже непошкоджену віру, непорушну надію і щиру любов»: підтримай богопосвячених осіб у їхньому прагненні до вічного блаженства.

Тобі ввіряємо їх, Діво Відвідин, щоб вони могли служити людським потребам, принести ближнім допомогу, але, перш за все, нести Христа. Навчи їх проповідувати чудеса, які Господь сотворив у світі, щоб усі люди змогли величати Його Ім’я. Підтримуй їхній труд заради бідних, голодних, позбавлених надії, всіх малих і всіх, хто щирим серцем шукає Твого Сина.

До Тебе, наша Мати, яка прагнеш духовного і апостольського оновлення своїх синів і дочок як відповіді любові та повного присвячення себе Христу, ми з надією звертаємось у нашій молитві. Ти, котра завжди виконувала волю Отця – ревна в послуху, покірлива в бідності, чуйна у плідній невинності – випроси у Твого божественного Сина, щоб усі, хто отримав дар слідування за Ним у богопосвяченому житті, змогли нести свідчення про цей дар своїм преображеним життям, радісно йдучи разом зі всіма своїми братами і сестрами до Небесної Вітчизни і до незгасного світла.

Просимо Тебе, щоби в усіх і в усьому був прославлений, благословенний і любимий Всевишній Господь усього сущого – Отець, Син і Святий Дух. Амінь.

До святої мучениці Катерини

Достославна свята Катерино, ти була мудрою і розсудливою ще в дитинстві. Ти цінувала премудрість Ісуса Христа вище, ніж інші знання. Випроси ж і для нас благодать непорушної відданості католицькій вірі, щоб у нашому навчанні та учительстві ми не шукали ми нічого іншого, окрім поширення Царства Христа, Його святої Церкви – і в нас, і в інших. Амінь. 

(св. Пій X)

Молитва за покійних пастирів

Вічний Первосвященику Ісусе Христе, невимовно велику відповідальність поклав Ти на Твоїх служителів, тому з особливою любов’ю молимося ми за всіх покійних пастирів. Винагороди їх щедро за все, що вони у своєму жертовному житті зробили для нас із любові до Тебе. Амінь.

 

   

            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.