Святі таїнства є видимими знаками, встановленими Христом, через які ми отримуємо Його благодаті, що чинять нас учасниками божественного життя і об’єднують у спільноту Церкви.
У святих таїнствах звершується таємниця особистої зустрічі людини з Богом – Ісусом Христом, і Його ділом спасіння. Це відбувається завдяки Святому Духу, який своєю творчою силою звершує спасенне діло Христа в Церкві. Хрещення і таїнство Конфірмації вводять нас у життя з Христом і Церквою. Усі таїнства ведуть до Євхаристії, зміцнюють нашу єдність із Богом і людьми.

Молитва розкаяння в гріхах дорослого кандидата до Хрещення

Всеблагий Господи, дякую Тобі за те, що Ти дарував мені благодать віри і привів до Твоєї святої Церкви. Завдяки Твоєму Слову я зрозумів моє справжнє покликання – до святості й до життя з Тобою у вічності. Світло Святого Духа допомогло мені побачити, як я віддалився від Тебе через мої гріхи. Я був глухий, але Ти відкрив мої вуха, щоб я почув Твій голос; я був сліпий, але Ти відкрив мої очі, щоб я бачив Твої діяння в моєму житті; я був німий, але Ти відкрив мої вуста, щоб я славив Твоє Ім’я. Перед Твоїм лицем я визнаю себе грішником: без числа я согрішив проти Тебе, Боже. Я не шукав Тебе, я противився наказам свого сумління, за посередництвом якого Ти промовляв до мене. Я не помічав Тебе в моїх ближніх і ображав Тебе в них своїм непослухом, непошаною, байдужістю, зверхнім ставленням до них. Я шукав щастя у грошах, владі, кар’єрі, задоволенні, у стосунках із людьми, але моє серце його не знаходило, оскільки «неспокійне наше серце доти, доки не спочине в Тобі». Я визнаю, що став рабом егоїзму, пихи, лінощів, заздрості, низьких пристрастей. Але тепер бажаю навернутись до Тебе «усім своїм серцем, усією своєю душею, з усіх своїх сил»; хочу, щоб Ти був єдиним моїм Володарем.
Мій Спасителю, я прагну Твого милосердя, адже Ти прийшов шукати загублених, хворих на гріх. Будь милостивий до мене, грішника! Омий моє сумління з мертвих учинків у купелі Хрещення, просвіти мене сяйвом Твоєї слави, скинь з мене стару людину, одягни в одежі святості. Ісусе, прагну з’єднатись і перебувати з Тобою в усі дні мого життя. Амінь.

Відновлення обітниць Хрещення

Багатьох із нас після народження батьки принесли до храму, щоб охрестити. Тоді вони зобов’язалися виховати нас у вірі та навчати нас жити так, як належить жити Божим дітям.
Тепер ми можемо самі визнати віру і зректися зла. Відновити обітниці Хрещення можна з нагоди дня Ангела (іменин) чи дня народження, або річниці Хрещення. Це варто робити при запаленій свічці, яка колись горіла під час таїнства Хрещення.

С. Чи відрікаєшся від гріха, щоб жити у свободі Божих дітей?
У. Відрікаюся.
С. Чи відрікаєшся від усього, що веде до зла, щоб гріх не запанував над тобою?
У. Відрікаюся.
С. Чи відрікаєшся від сатани, котрий є першопричиною гріха?
У. Відрікаюся.

С. Чи віруєш у Бога, Отця Вседержителя,
Творця неба і землі?
У. Вірую.
С. Чи віруєш в Ісуса Христа, Сина Його Єдинородного, Господа нашого, народженого від Діви Марії, розп’ятого й похованого, котрий воскрес із мертвих і сидить праворуч Отця?
У. Вірую.
С. Чи віруєш у Святого Духа, святу вселенську Церкву, сопричастя Святих, відпущення грі- хів, воскресіння плоті й життя вічне?
У. Вірую.

С. Чи обіцяєш за допомогою благодаті Божої вірно дотримуватись Божих і церковних заповідей?
У. Обіцяю.
С. Такою є наша віра. Такою є віра Церкви, сповідування якої є нашою гордістю в Ісусі Христі, Господі нашому.
У. Амінь.

Хрещення в особливо небезпечних умовах

Якщо неохрещена дитина або доросла людина тяжко захворіє і для неї виникне загроза смерті та не буде можливості покликати священика, тоді кожна людина може здійснити Хрещення. Бажано, щоб Хрещення відбувалося в присутності одного або двох свідків. Якщо хочемо хрестити, насамперед треба пробудити в серці намір бажати хрестити й чинити те, що наказує Католицька Церква. Пізніше треба тричі полити голову кандидата водою, водночас промовляючи:
(Ім’я, яке надається кандидату, наприклад, Володимире або Олено), я тебе хрещу в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.
Якщо охрещений одужає, тоді треба в парафіяльному храмі доповнити обряд Хрещення.

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.