Підготовка до прийняття таїнства Єлеопомазання

З огляду на те, що в таїнствах присутній Ісус, квартиру хворого потрібно відповідно підготувати. Перед приходом священика потрібно накрити стіл білою чистою скатертиною і поставити на нього хрест або ікону Ісуса, по змозі – дві свічки, посудину з освяченою водою, трохи вати. Якщо після Єлеопомазання хворий зможе прийняти Ісуса в святому Причасті, то також треба подбати про склянку чистої води та ложечку. Коли входить священик, потрібно запалити свічки на столі, стати навколішки, вшановуючи Євхаристійного Ісуса. Коли людина перебуває при смерті, треба до неї покликати священика з останнім святим Причастям.

Молитва хворого, який очікує на прийняття таїнства Єлеопомазання 

Господи Боже, Ти сказав через свого апостола Якова: «Як хтось між вами хворіє, нехай покличе пресвітерів Церкви, і хай помоляться над ним, намастивши його олією в Ім’я Господнє. І молитва віри спасе хворого, і Господь підійме його, а коли він учинив гріхи, вони йому будуть прощені» (Як 5, 14-15).

Ось я, Твоє дитя, цілковито підкоряючись Твоїй святій волі, прошу Тебе, мій Відкупителю, оздорови благодаттю Святого Духа рани й слабкість моєї душі, прости мої гріхи, віддали їх від мене, і поверни мені повноту здоров’я тіла, якщо це буде корисне для мого спасіння і якщо це буде узгоджуватися з Твоєю волею, якій хочу бути в усьому підлеглий. Поглянь, Господи, на свою дитину, ослаблену хворобою, і підкріпи мене, щоб я міг Тебе, який мене створив, ще досконаліше любити й славити, як на землі, так і на небі. Благословення Всемогутнього Бога Отця, і Сина, і Святого Духа нехай зійде на мене та на того священика, який до мене прийде з таїнствами, а також на всіх моїх близьких. Амінь.

 

   

            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.