Дай мені вранці відчути Твою милість, 
бо на Тебе я покладаю надію. 
Покажи мені дорогу, якою йти маю, 
бо до Тебе я спрямував свою душу.  (Пс 143, 8).

Християнин розпочинає день молитвою, яка мала би бути неустанним порухом його серця; прославляє нею Бога і дякує Йому за черговий день життя, довіряє Йому себе і всі свої вчинки, а також просить про їхнє освячення.

Заклик до прославлення Бога 

Ходіть, Господу заспіваймо, *
вигукуймо Скелі нашого спасіння.
     Прийдімо в Його присутність із хвалою – *
     і радісно Йому пісні співаймо.
Адже Господь – Бог величний, *
Він великий цар над усіма богами.
     В Його руці – земні простори, *
     Йому вершини гір належать.
І море – Його, – Він його створив, *
і суходіл утворили Його руки.
     Ходімо, поклонімось, припадімо, *
     і впадімо на коліна перед Господом, який сотворив нас.
Адже Він є наш Бог, *
ми – народ Його пасовиська, отара під Його рукою.
     Сьогодні, коли почуєте Його голос: *
     «Не робіть закам’янілими серця ваші, 
як біля Мериви, в день Масса в пустелі, +
де спокушали Мене батьки ваші. *
Вони випробовували Мене, хоча Мої діла узріли.

(Пс 95, 1-9)

Пожертвування дня

Господи! Все, що я роблю, нехай наповнить Твоя любов. Господи мій і Боже мій, ось я кличу Тебе! Наповни духом Твоїм усе, що я роблю, наповни Твоєю міццю труд мого дня. Постійно прошу Тебе, забери від мене всю злість, обдаруй покорою, витривалістю та самозреченням. Господи, усунь усе, що перешкоджає мені в пошуках Тебе, даруй тишу, яка спочиває в Тобі. Обдаруй мене Твоєю радістю, нехай вона мене огорне, як невгасиме полум’я, i посеред того, що тяжке, і посеред того, що болить. Обдаруй мене світлом, щоб воно проникнуло крізь темряву, у якій люди забули про Тебе. Обдаруй мене мужністю в діянні, терпеливістю у виконуванні щоденних обов’язків, витривалістю, коли плоди моєї праці приховуєш від мене в таємниці Твоїх намірів. Господи, прийми цей день і всі дні мого життя. Все, що я роблю, нехай наповнить Твоя любов. Aмінь.

Присвячення себе Серцю Ісуса 

О Божественне Серце Ісуса! Жертвую Тобі через Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії всі молитви, справи й хрест сьогоднішнього дня як відшкодування за всі мої гріхи. Єднаю їх з усіма намірами, в яких Ти сам жертвуєш себе за нас на вівтарі в Пресвятій Євхаристії. Приношу їх Тобі за святу Церкву, за Святішого Отця, за навернення грішників і в усіх намірах, визначених Церквою на сьогоднішній день, за мою сім’ю, а особливо – за моїх батьків, настоятелів, родичів і друзів, як живих, так і померлих. Амінь.

Молитва про добрий день 

Господи, у тиші дня, що настає, приходжу благати Тебе про мир, мудрість і силу. Прагну дивитися сьогодні на світ очима, сповненими любові, бути терпеливим, тихим і мудрим. Хочу дивитися на Твоїх дітей і бачити їх так, як Ти їх бачиш, і знаходити в них те, що добре.

Дай мені таку радість, щоб усі, кого я сьогодні зустріну, відчули Твою присутність. І нехай я буду для всіх хлібом, як Ти є ним для мене кожного дня. Амінь.

Молитва св. Бернарда

Пам’ятай, о наймилостивіша Діво Маріє, що не чувано одвіку, аби Ти відкинула того, хто під Твій захист прибігає, Твоєї помочі слізно благає, заступництва Твого просить. Нáтхнений цією впевненістю, до Тебе, Діво над дівами і Мати, я, грішник, з плачем прибігаю, до Тебе приходжу і стаю перед Тобою; Мати Слова, не погорди моїми словами, але почуй їх милостиво і вислухай. Амінь.

Молитва до Ангела-Хранителя

Ангеле Божий, Хранителю мій, Богом даний мені! Щиро благаю Тебе: просвіти мене сьогодні, вбережи від усякого зла, заохочуй до добрих учинків і веди спасенною дорогою. Амінь.

ІНШІ РАНКОВІ МОЛИТВИ (на вибір) 

Поклоніня Пресвятій Трійці

Отче Предвічний, прославляю Тебе як мого Творця. Прославляю Твою любов і безмірну доброту, бо Ти з висоти своєї величі волів зглянутися на цей земний порох і вчинити його на свій образ та подобу, покликавши мене до життя.

Ісусе Христе, Предвічне Слово, прославляю Тебе як мого Відкупителя. Рівний Небесному Отцю в божественній природі, Ти через Матір став подібним до нас.

Ти став слугою, щоби своїм убогим життям, ганебною смертю та славним воскресінням навчити нас, що в житті ми маємо покутувати, а смерть прийняти зі смиренням, щоб через воскресіння увійти в славу Божих дітей.

Святий Духу, славлю Тебе як джерело мого освячення. Ти, очистивши мене від гріхів вогнем своєї святої любові, приходиш до мого серця, щоб сповнити моє життя святістю, яка лине від Отця і Сина, і удостоїти мене участі в Їхній славі. Амінь.

Подяка Богові 

Отче Предвічний, дякую Тобі за благодать життя. Ти з такою великою любов’ю створив мене і з такою великою терпеливістю підтримуєш мене! Дякую Тобі за те, що Ти оберігав мене цієї ночі і даруєш мені новий день життя, щоб я Тобі служив і прославляв Твоє Ім’я.

Сину Божий, дякую Тобі за те, що труди Твого життя і Твоя мука та смерть стільки разів оберігали мене від пекла.

Святий Духу, дякую Тобі за дари і благодаті, які Ти так рясно вливаєш у мою душу, і хоч я їх часто занедбую, Ти без кінця відновлюєш у мені своє життя. Амінь.

Благаймо Бога про прощення

Отче Предвічний, пробач мені, що я так часто використовую для гріха душу і тіло, які Ти дав мені у своїй доброті та оберігаєш у своєму милосерді.

Сину Божий, пробач мені мою недбалість і негідність:
що я так мало навчився від святого прикладу Твого життя
– пробач мені, Господи;
що мало жив євангельськими радами
– пробач мені, Господи;
що Ти не знаходив у мені плодів Твоєї благодаті і святих таїнств, які я приймав,
– пробач мені, Господи.

Святий Духу, яви мені своє милосердя і прости мені:
що стільки разів я гордував Твоїм натхненням і світлом
– пробач мені, Святий Духу;
що був глухий до Твого голосу та голосу власного сумління
– пробач мені, Святий Духу.
Амінь.

Пожертвування Богові себе і своїх вчинків

Отче Предвічний, віддаю Тобі всі свої сьогоднішні вчинки. Хочу все робити для Тебе, не зважаючи на те, чи це принесе мені радість і задоволення.

Тобі, Предвічне Слово, жертвую всі думки і слова та вже зараз відкидаю ті, які будуть пусті й непотрібні.

Тобі, Святий Духу, присвячую почуття свого серця, відрікаюся від безладдя, викликаного моєю схильністю до зла і спотвореною людською природою. Прагну лише святості й любові, якими Ти мене обдаровуєш.

Предвічний Отче, вдосконалюй мою душу! Божий Сину, підтримуй мене! Святий Духу, освіти мене, Пресвята Трійце, наповни мене своїм життям! Амінь.

Звертання до Непорочної Матері 

О Маріє, Непорочна Діво! Ти – вірна шанувальниця Небесного Отця, предивна Мати Божого Сина та Обручниця Святого Духа. Пробуди в моїй душі ті святі почуття, які Тебе оживляли, коли Ти роздумувала у своєму серці над об’явленими Тобі таємницями. Допоможи мені, щоб разом з усіма Святими, які прославляють Пресвяту Трійцю, я глибоко роздумував над істинами про Твого Сина і мого Спасителя. Амінь.

Прохання про благословення дня 

Господи Боже Всемогутній, який дозволив мені побачити початок цього дня, обері- гай мене сьогодні своєю силою, щоб не впав я в гріх. Нехай мої вчинки будуть виконанням закону Твоєї справедливості, а мої думки та слова наближають мене до цього закону.

Господи Боже, Царю неба і землі, веди мене сьогодні й освячуй, керуй мною і володій. Будь Господом мого серця, тіла і думок, щоб усе, що я сьогодні говоритиму і робитиму, було за Твоїми заповідями.

Дай мені, Спасителю світу, щоб я з Твоєю допомогою осягнув спасіння і свободу. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

Ранкова молитва

В Ім’я Отця... Отче наш... Радуйся, Маріє... Ангеле Божий... Під Твій захист... 

Господи, дай мені зустріти з душевним спокоєм усе, що принесе мені цей день. Дай мені цілковито віддаватися Твоїй святій волі. Впродовж цього дня допомагай мені і підтримуй мене. Хоч би які звістки я сьогодні одержав, навчи мене приймати їх зі спокійною душею і твердим переконанням, що на все Твоя воля. В усіх моїх справах і словах керуй моїми думками і почуттями. В усіх непередбачених випадках не дай мені забути про те, що це Ти їх мені послав. Навчи мене просто і мудро ставитися до всіх людей, нікого не ображаючи і не засмучуючи. Господи, дай мені силу перенести втому і всі події цього дня. Керуй моєю волею та навчи мене молитися, вірити, надіятися, терпіти, прощати і любити. Амінь.

Ранішнє славослів’я

Славлю Тебе, мій Боже, і люблю Тебе всім серцем. Дякую Тобі за те, що Ти створив мене, зробив християнином і зберіг від смерті цієї ночі. Тобі віддаю всі мої сьогоднішні вчинки. Хай будуть вони милі Тобі і служать Твоїй славі. Збережи мене від гріха і всякого зла. Хай Твоя благодать завжди перебуває зі мною і моїми близькими. Амінь.

На світанку

Прийди, Духу Святий,
і нехай нинішній світанок та весь день стане ясним.
Прийди, Духу Святий,
і нехай всі, що розпочинають роботу, виконують її добре.
Прийди, Духу Святий,
бо там, де Ти є, зникає лінь, гинуть погані звички.
Прийди, Духу Святий,
нехай перед Твоєю любов’ю відступлять наші амбіції.
Прийди, Духу Святий, 
і будь із нами: нехай усе сьогодні буде добре і нове.
Амінь.

Щоденне доручення Богу своєї праці

Боже, Ти – Господь і Творець усього Всесвіту. Я віддаю Тобі всі мої сьогоднішні труди і через них хочу виразити свою любов до Тебе, до Твоєї Церкви, до моєї сім’ї і всього світу. Допоможи мені виконувати їх із радістю так, немов би я брав участь у Твоїй справі творіння. Нехай послужить ця праця освяченню моєї душі і благу інших людей. Я приймаю всі пов’язані з нею страждання як співучасть у хресті Ісуса. Твоєму Серцю, о Господи, я ввіряю всіх безробітних, убогих і нещасних людей. Святий Йосифе, покровителю всіх трудівників, молися за мене і за тих, хто трудиться разом зі мною. Амінь.

Спільні молитви вранці

У. В Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. 
В. Віддаймо честь Всевишньому Богові і дякуймо Йому за всі Його добродійства: Цареві віків, безсмертному і невидимому Богові самому честь і слава на віки вічні.
У. Амінь.
В. Молімося одне за одного, за наших найближчих і за всіх людей словами, яких навчив нас Господь Ісус:
У. Отче наш…

В. Жертвуймо Господу Богу наші думки, слова і всі сьогоднішні вчинки.
У. Думки, слова, справи мої присвячую, о Господи, на Твою славу.
В. Віддаймо честь Пресвятій Матері і довірмося Її опіці.
У. Радуйся, Маріє…

В. Господи, Боже Всемогутній, який дозволив нам дочекатися початку сьогоднішнього ранку, збережи нас своєю міццю, щоб ми протягом цього дня не дозволили собі жодного гріха, а наші думки, слова і вчинки нехай завжди будуть виконанням Твоєї святої волі. Через Христа, Господа нашого.
У. Амінь.
В. Визнаймо нашу віру:
У. Вірую в Бога Отця…

В. Пригадаймо собі найважливішу заповідь:
У. Люби Господа, Бога твого, всім серцем твоїм, усією своєю душею, усією силою своєю і всією думкою своєю, а ближнього свого, як себе самого.

МЕДИТАЦІЯ

Медитація – це роздуми над текстом Біблії або іншої духовної літератури. Корисно іноді розмірковувати над ними в тиші та спокої. Роблячи це, ми побачимо, що в текстах ідеться про те, що близьке нашому серцю. Було б дуже добре, якби ми змогли знайти в них також і повчання. Наприкінці медитації варто прийняти практичне рішення.
Перед молитвою необхідно зосередитися і упокорити своє серце перед Богом, який перебуває з нами і дарує нам свою любов. Попросити Його допомоги в нашій молитві. Завершуючи роздуми, ми повинні представити наше рішення Богові, подякувати Йому за благодать перебування з Ним, за те, що Він укріпив нас і просвітив наш розум. Це найпростіший метод роздумів. Перед і після медитації слід помолитися:

На початку медитації
В. Прийди, Святий Духу.
У. Наповни серця Твоїх вірних і запали в них вогонь Твоєї любові.
В. Зішли Твого Духа, і виникне життя.
У. І відновиш обличчя землі.

Молімося:
Боже, Ти просвітив серця вірних світлом Святого Духа; дай нам у цьому Дусі пізнати, що є істинне, і завжди радіти Його втіхою. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Або:

Боже Всемогутній, стоїмо перед Тобою, як колись Самуїл, і просимо: «Говори, Господи, бо слуга Твій слухає». Дай нам благодать глибокого розуміння, щоб ми могли прийняти Твоє Слово і берегти Його все життя. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Після медитації
В. Не нам, Господи, не нам.
У. Але Імені Твоєму дай славу.

Молімося:
Всемилостивий Отче, нехай Твоя благодать допоможе нам завжди уважно слухати голос Святого Духа, щоб ми словами та вчинками виконували Твою волю. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Або:

Духу Святий, Боже, ми прагнемо, як Апостоли, виконувати Боже Слово, а не тільки його слухати. Подай нам сили своєї, щоб ми, реалізуючи у своєму житті почуте Слово, зростали в доброті та осягнули спасіння наших душ. Амінь.

 

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.