Прохання освятити день і працю

Господи, дай нам сьогодні день радісний та спокійний і без гріха, щоб ми дожили до вечора і могли Тебе благословити з радістю і чистотою серця. Підтримуй милостиво всіх, хто просив нас про молитву, та наповни своїми дарами їхні душі й тіла. Амінь.

Медитація

Медитація – це роздуми над текстом Біблії або іншої духовної літератури. Корисно іноді розмірковувати над ними в тиші і спокої. Роблячи це, ми побачимо, що в текстах ідеться про те, що близьке нашому серцю. Було б дуже добре, якби ми змогли знайти в них також і повчання. Під кінець медитації варто прийняти практичне рішення.

Перш ніж братися до такої молитви, необхідно зосередитися і упокорити своє серце перед Богом, який перебуває з нами і дарує нам свою любов. Попросити Його допомогти нашій молитві. Завершуючи роздуми, ми повинні представити наше рішення Богові, подякувати Йому за благодать перебування з Ним, за те, що Він укріпив нас і просвітив наш розум. Це найпростіший метод роздумів. Медитацію слід попередити такою молитвою:

На початку медитації

В. Прийди, Святий Духу.

У. Наповни серця Твоїх вірних і запали в них вогонь Твоєї любові.

В. Зішли Твого Духа, і виникне життя. 

У. І відновиш обличчя землі.

Молімося: Боже, Ти просвітив серця вірних світлом Святого Духа, дай нам у цьому Дусі пізнати, що є істинне, і завжди радіти Його втіхою. Через Христа, Господа нашого. 

У. Амінь.

або:

Боже Всемогутній, стоїмо перед Тобою, як колись Самуїл, і просимо: «Говори, Господи, бо слуга Твій слухає». Дай нам благодать глибокого розуміння, щоб ми могли прийняти Слово Твоє і берегти Його все життя. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Після медитації 

В. Не нам, Господи, не нам.

У. Але Імені Твоєму дай славу.

Молімося: Всемилостивий Отче, нехай благодать Твоя допоможе нам завжди уважно слухати голос Святого Духа, щоб ми словами та вчинками виконували волю Твою. Через Христа, Господа нашого. 

У. Амінь.

або:

Духу Боже Святий, ми прагнемо, як Апостоли, бути виконавцями Божого Слова, а не тільки Його слухачами. Подай нам сили своєї, щоб ми, виконуючи почуте Слово, зростали в доброті і спасли наші душі. Амінь. 

Перед тим, як іти на роботу 

Благослови, Господи, цю роботу, яку нині розпочинаю, і допоможи мені успішно завершити її за допомогою Твоєї благодаті. Тобі присвячую ввесь труд і старання, щоб вони послужили для блага і спасіння моїх ближніх. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Після роботи 

Великий Боже! Ти – початок і кінець усього сущого, тому благослови завершення цієї справи. Приношу її Тобі як дар вдячності за всі Твої благодіяння, як жертву за відкуплення гріхів моїх, як завдаток вічного життя, і єднаю його зі стражданнями, які переніс наш Господь і Спаситель з любові до нас. О Пресвята Трійце, нехай прославить Тебе мій труд і відпочинок. Нехай прославляє Тебе вічно душа моя. Амінь.

Слава Отцю…

Молитва перед їдою

Благослови + Господи Боже, нас і ці дари, які з Твоєї доброти ми споживатимемо. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Або:

Благослови + Господи Боже, нас і ці дари, які з Твоєї щедрості ми отримали, і відкрий наші серця, щоб ми вміли ділитися хлібом і любов’ю з усіма. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва після їди

Дякуємо Тобі, Господи Боже, за ці дари, які з Твоєї доброти ми споживали. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Або:

Благословен Ти, Христе, Боже наш, що дав нам їжу у свій час. Наповни нас також Духом Твоїм Святим і перебувай з нами по всі дні нашого життя. Амінь.

Проходячи повз храм

Проходячи повз храм, необхідно віддати честь цьому святому місцю, тому що там під виглядом хліба перебуває в Пресвятому Таїнстві сам Господь-Спаситель. На хвилинку знімаємо головний убір або чинимо хресне знамення. У цей час можемо промовити таку молитву:

Поклоняємося Тобі, Пресвятий Господи Ісусе Христе, присутній тут і в усіх Твоїх храмах на землі. Благословляємо і величаємо Тебе, бо своєю смертю на хресті Ти відкупив весь рід людський. 

Молитва до Духа Святого перед навчанням

Святий Духу, який освітлюєш наші серця і наш розум, додай нам сил і талантів, щоб це навчання було для нас корисним тепер і на життя вічне. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва після навчання 

Дякую Тобі, Боже, за світло пізнання. Прошу, щоб я, просвітлений ним, міг завжди прославляти Тебе і виконувати Твою волю навіки. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва про мир 

Господи, джерело святих бажань! Даруй своїм вірним мир, якого не може дати світ, щоб ми могли цілковито присвятити себе служінню Тобі, і щоб усі наші дні, позбавлені страху перед ворогами, проходили в мирі під Твоїм захистом. Амінь.

*

Боже, це Ти надихаєш нас на святі прагнення, праведні задуми і добрі вчинки, обдаруй своїх слуг миром, який тільки Ти дати можеш. Нехай наші серця будуть покірні Твоїй волі, а часи, в які ми живемо, нехай з милості Твоєї будуть мирними і вільними від усяких небезпек. Амінь.

Про любов

О Святий Духу, прийди до мого серця. Живий Боже, Твоєю святою міццю притягни моє серце до себе. Благоволи вділити мені розсудливої любові і дару боязні Божої. Збережи мене від всякої поганої думки. Нехай Твоя любов буде для мене жаром і світлом, щоб кожний тягар став для мене легким. Святий мій Отче і солодкий мій Господи, допоможи мені в кожному служінні Тобі. Дай мені Твою любов! Амінь.

(cв. Катерина Сієнська)

Про вірність Богові

Господи Ісусе Христе, який сказав, що Ти є дорогою, правдою і життям, просимо Тебе, щоб ми ніколи не відступили від Тебе, бо Ти є дорогою; щоб ми ніколи не перестали довіряти Твоїм обітницям, бо Ти є правдою; щоб жодна справа не заслонила нам собою Тебе, бо Ти є життям. Tи ж бо навчив нас, у що нам вірити, що нам робити і де нам знайти заспокоєння. 

(Еразм Роттердамський)

Про чесноту надії 

На Тебе, мій Господи і Боже, покладаю всю мою надію; Ти – моє пристановище, тому всі мої проблеми і страхи віддаю в Твої руки, бо все поза Тобою здається мені слабким і нетривким. Усе, що намагається виглядати як мир і блаженство без Твоєї участі, є нічим, і насправді не може запалити в нас іскорку істинного щастя. Тільки Ти є остаточною метою всякого добра, вершиною життя і джерелом всяких обітниць. Дай мені в супутники Твою благодать і спрямуй мої кроки на дороги миру, щоб я дійшов ними до вітчизни вічного світла. Aмінь. 

(Тома Кемпійський)

Про послух Божій волі

О Боже! Вчини нас знаряддям Твого миру,

Щоб ми сіяли любов там, де панує ненависть;

Прощення там, де панує кривда;

Мир там, де панує незгода;

Надію там, де панує розпач;

Світло там, де панує темрява;

Радість там, де панує смуток.

Вчини так, щоб ми могли

Не так шукати відради, як давати її;

Не так шукати розуміння, як розуміти;

Не так шукати любові, як любити.

Бо, даючи – одержуємо,

Прощаючи – отримуємо прощення,

А помираючи – народжуємось до життя вічного. 

Через Ісуса Христа, Господа нашого. Амінь.

(св. Франциск Аcсізький)

Молитва про дари Святого Духа

Духу Святий, Боже, Духу Отця і Сина, смиряючись перед Твоєю божественною величчю, присвячую Тобі мою душу і тіло. Прославляю сяйво Твоєї нескінченної святості, досконалість Твоєї справедливості, силу Твоєї любові. Ти – світло і сила моєї душі, завдяки Тобі я живу, думаю i дію. Вчини, щоб я постійно вслуховувався у Твій голос, завжди слідував за Твоїм натхненням. Амінь.

*

Духу Святий, Подателю дару мудрості, просвіщай мене.

Духу Святий, Подателю дару розуму, навчай мене.

Духу Святий, Подателю дару ради, керуй мною.

Духу Святий, Подателю дару мужності, зміцнюй мене.

Духу Святий, Подателю дару знання, розсіюй мою необізнаність.

Духу Святий, Подателю дару страху Божого, оберігай мене від будь-якого гріха.

Духу Святий, Боже Подателю миру, обдаруй мене миром.

Прошу Тебе, Духу Святий, Боже, вчини, щоб кожної хвилини мого життя я керувався добротою і прихильністю, сердечністю і вірністю, терпеливістю і любов’ю, радістю та співчуттям. Амінь.

Молитва до святого Духа

Духу Святий, надихни мене.

Любове Божа, поглинь мене,

На правильну дорогу приведи мене.

Маріє, Мати, поглянь на мене.

Разом з Ісусом благослови мене.

Від усякого зла,

Від усіляких обманів,

Від усіх небезпек

Збережи мене. Aмінь.

Короткі молитви

Ісусе, уповаю на Тебе!

Ісусе тихий і сумирний серцем, вчини моє серце подібним до Твого!

Ісусе, сину Давида, помилуй мене!

Ісусе Христе, Сину Бога живого, помилуй мене!

Господи, залишайся з нами!

Господи, нехай буде воля Твоя!

Отче, віддаю себе в Твої руки!

Навчи мене виконувати Твою волю, бо Ти мій Бог!

Господь мій і Бог мій!

Слава Богу за все. Алілуя!

Боже, навчи мене більше любити Тебе!

Бережи мене, Боже, бо на Тебе я маю надію!

Господи, Боже наш, як велике Ім’я Твоє по всій землі!

Господи, Ти все знаєш. Ти знаєш, що я люблю Тебе.

З глибини взиваю до Тебе, Господи. Почуй мій голос, Господи!

Пресвята Богородице, рятуй мене, грішного!

Пречисте Серце Марії, будь моїм пристановищем!

О Маріє, без первородного гріха зачата, молись за нас, що звертаємось до Тебе!

О Маріє, Ти непорочною прийшла в цей світ. Випроси в Бога милість, щоб я не покинув цього світу без покаяння в гріхах!

Боже, прийди мені на допомогу! 

Господи, поспіши мені на порятунок!

Ангел Господній

Ангел Господній благовістив Діві Марії,
І зачала Вона від Духа Святого.
Радуйся, Маріє…

Ось я, Господня слугиня –
Хай станеться мені за Твоїм Словом.
Радуйся, Маріє…

І Слово стало тілом,
І оселилося між нами.
Радуйся, Маріє…

В. Молись за нас, Пресвята Богородице Діво.
У. Щоб ми удостоїлись обітниць Христових.

Молімося: Просимо, Господи: влий у наші серця свою благодать, щоб ми, які завдяки ангельському благовіщенню пізнали втілення Христа, Твого Сина, через Його страсті та хрест були прилучені до слави воскресіння. Через того ж Христа, Господа нашого. Амінь.

Слава Отцю... (тричі)

Під час Великоднього періоду замість молитви «Ангел Господній» читається наступна:

Царице Неба, веселись. Алілуя.
Бо Той, Кого носила Ти. Алілуя.
Воскрес з мертвих, як сказав нам. Алілуя.
Молись за нас до Бога. Алілуя.

В. Радій і веселися, Діво Маріє. Алілуя.
У. Бо воістину воскрес Господь наш. Алілуя.

В. Молімося: Боже, Ти звеселив світ воскресінням Твого Сина, Господа нашого Ісуса Христа, дай, просимо Тебе, щоб через Богородицю, Діву Марію, ми осягли радість вічного життя. Через того ж Христа, Господа нашого.

У. Амінь.

Слава Отцю... (тричі

 

   

            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.