Християнська сім’я – це домашня Церква, школа віри, молитви і християнського життя. Вона живе щоденною молитвою. Уся сім’я бере участь у недільній святій Месі. Кожна родинна урочистість супроводжується участю у святій Месі і святому Причасті.

У християнському домі має бути Святе Письмо, розп’яття, ікони – це свідчить про нашу віру. Спільне читання і роздуми над Святим Письмом мають бути основою молитви сім’ї.

Батьки благословляють своїх дітей під час вечірньої молитви, а також під час деяких особливо важливих моментів у їхньому житті.

Літанія до захисників святості, єдності і нерозривності подружжя

Господи, помилуй. Христе, помилуй. Господи, помилуй.
Христе, почуй нас. Христе, вислухай нас.

Отче Небесний, Боже, помилуй нас.
Сину, Відкупителю світу, Боже, помилуй нас.
Духу Святий, Боже, помилуй нас.
Свята Трійце, Єдиний Боже, помилуй нас.

Свята Маріє, Мати Божа, молись за нас.
Святий Йосифе, молись за нас.
Святе Сімейство з Назарета, молись за нас.

Святі архангели Михаїле, Гавриїле і Рафаїле, моліться за нас.

Святі Аврааме і Саро, моліться за нас.
Святі Ісааку і Ревеко, моліться за нас.
Святі Якове і Рахиле, моліться за нас.
Святі Захаріє і Єлизавето, моліться за нас.
Святі Йоакиме і Анно, моліться за нас.
Святі Акило і Прискило, моліться за нас.
Святі Андроніку і Афанасіє, моліться за нас.
Святі Григорію і Нонно, моліться за нас.
Блаженні Лукерію і Бонадонно, моліться за нас.
Святі Гумберте і Берто Авнейські, моліться за нас.
Святий Ізидоре і блаженна Маріє, моліться за нас.
Святі Стефане і Ґізело, моліться за нас.
Святі Генріху і Кунегундо, моліться за нас.
Святі Людовику і Зелі Мартен, моліться за нас.
Блаженні Луїджі і Маріє Кваттроккі, моліться за нас.

Усі святі подружжя, моліться за нас.

Святий сотнику Корнелію, молись за нас.
Святий Пауліне Ноланський, молись за нас.
Святий Людовику Французький, молись за нас.
Святий Лаврентію Руїсе, молись за нас.

Усі святі глави сімей, моліться за нас.

Свята Моніко, молись за нас.
Свята Сильвіє, молись за нас.
Свята Матильдо, молись за нас.
Свята Бланко Кастильська, молись за нас.
Свята Бригідо Шведська, молись за нас.
Свята Єлизавето Португальська, молись за нас.
Свята Ядвіго, молись за нас.
Свята Маргарито Шотландська, молись за нас.

Усі святі матері, моліться за нас.

Святий Йоане Хрестителю, молись за нас.
Святий Станіславе, молись за нас.
Святий Томо Море, молись за нас.
Святий Йоане Фішере, молись за нас.
Святі картезіанські мученики, моліться за нас.
Блаженні новогрудські мучениці, моліться за нас.

Усі святі мученики за святість, єдність і нерозривність подружжя, моліться за нас

Свята Мати Терезо Калькуттська, молись за нас.
Свята Джанно Беретта Молла, молись за нас.
Святий Павле VI, молись за нас.
Святий Йоане Павле ІІ, молись за нас.

Святі захисники права на життя від моменту зачаття до
природної смерті, моліться за нас.

Агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи, прости нас.
Агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи, вислухай нас.
Агнче Божий, що береш гріхи світу, помилуй нас.

В. Ісусе, джерело святості кожної родини.
У. Вчини наші сім’ї подібними до Сімейства з Назарета.

Молімося: Всемогутній вічний Боже, Ти благоволив, щоби Твій Син зростав у Святому Сімействі. За заступництвом святих подружжів, батьків і матерів, чоловіків і дружин, а також за заступництвом мучеників, які пролили кров за єдність і нерозривність подружжя, наділи наші сім’ї своєю благодаттю, щоб вони завжди були видимим знаком любові між Церквою і Христом. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

Молитва св. Йоана Павла II за родини

Боже, від Тебе походить всіляке батьківство в небі та на землі. Отче, Ти – Любов і Життя. Вчини, щоб кожна людська родина на землі через Твого Сина, Ісуса Христа, народженого від Діви і через Святого Духа стала істинним храмом життя і любові для наступних поколінь. Вчини, щоб Твоя благодать спрямовувала думки і вчинки подружжя на благо їхніх власних родин та всіх родин на світі. Вчини, щоб молоде покоління знаходило в родинах міцну підтримку для своєї людської гідності та її розвитку в правді й любові. Вчини, щоб любов, підтримувана благодаттю таїнства Подружжя, подолала всі недоліки та кризи, що непокоять наші сім’ї. 

Вчини, нарешті – просимо Тебе за посередництвом Святого Сімейства з Назарету, – щоб Церква могла плідно виконувати свою місію в родинах і через родини всіх народів землі. Через Христа, Господа нашого, який є Дорогою, Правдою і Життям на віки вічні. Амінь.

Молитва сім’ї

Господи, Отче Святий, Всемогутній, Вічний Боже, благословляємо Тебе і дякуємо за нашу сім’ю, яка хоче жити в любові і злагоді. Приносимо Тобі наші печалі, в Твої руки ввіряємо наше майбутнє. Боже, джерело всякого блага, вчини, щоб ми завжди мали хліб насущний, збережи нас у здоров’ї та мирі, спрямуй наші стопи до блага. Дозволь нам після щасливого життя в цьому домі зустрітися знов у вічній радості неба. Амінь.

Акт присвячення сім’ї Пресвятому Серцю Ісуса

О Господи Ісусе, наш Спасителю!

Ти прийшов у світ, щоб запалити в ньому вогонь Божої любові; Ти бажаєш, щоб він зайнявся в усіх серцях, і прагнеш досягти цього через наші сім’ї, що живуть заповідями Євангелія. Ми хочемо бути серед цих сімей.

Тому сьогодні ми присвячуємо нашу сім’ю Твоєму Пресвятому Серцю. 

Присвячуємо Тобі наш розум, нашу волю і наші серця, приймаючи заповіді Твої. Ми хочемо завжди жити Твоїм життям, подібно до паростей виноградної лози, зберігати в серцях і душах наших освячуючу благодать, бути єдиними з Тобою в щоденній молитві, святому жертвоприношенні і святому Причасті.

У з’єднанні з Церквою та її пастирями ми протистоятимемо гріху, захищатимемо святість Шлюбу і ненародженого життя, піклуватимемося про християнське виховання дітей і молоді.

Ми берегтимемо нашу сім’ю від пияцтва, розпусти і ненависті. О Господи Ісусе, будь Царем наших сердець. Благослови нам у праці й відпочинку, благослови наші успіхи і невдачі. Вчини, щоб колись уся наша сім’я могла прославляти в небі Твоє милосердя. Амінь.

Молитва про благословення сімейного життя

Боже всеблагий і милосердний, Твоїй опіці ми ввіряємо наші домівки та сім’ї, усе, що маємо і чим володіємо. Благослови нас, охорони від зла й небезпеки, збережи від нещасть і укріпи нашу віру. У печалі й стражданні даруй надію. Вчини, щоб ми завжди перебували в єдності з Тобою. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва подружжя 

O улюблений Ісусе, який своїм прикладом життя в Назареті освятив тут, на землі, Сімейство, вибране Тобою, подивись ласкаво на нашу сім’ю, яка падає до ніг Твоїх i благає Твоєї допомоги. Згадай, що ця сім’я Тобі належить, тому що присвятила і довірила себе Тобі. Поглянь ласкаво на неї, вбережи її від небезпек, допомагай у потребах, уділи нам усім сил, щоб ми, наслідуючи Твоє Святе Сімейство у служінні та любові до Тебе, протягом усього нашого життя витривали у вірності і колись у небі могли вічно Тебе шанувати.

O Маріє, Найсвятіша Мати, сповнені надії, що Твій Син вислухає Твої прохання, благаємо Тебе про захист. І ти також, святий Йосифе, підтримуй нас своєю могутньою опікою. Амінь. 

Молитва під час подружньої кризи

Отче наш, зі смиренням звертаємося до Тебе. Ти нас з’єднав нерозривним таїнством Подружжя і хочеш, щоб ми були вірні одне одному аж до смерті. Ми не думали, що люди, які люблять одне одного, зможуть так сильно одне одного ранити. Боже, поспіши на допомогу нашим серцям. Вчини, щоб у щоденних труднощах та випробуваннях наша любов зміцнювалась і дозрівала. Отче, перед Твоїм вівтарем ми обіцяли одне одному взаємну любов і вірність. Дай нам силу, щоб ми могли одне одному пробачати. Просимо про благодать, щоб ми могли забути всі образи, і вчини, щоб у нашому домі знову панували мир, радість і злагода. Амінь.

Молитва до св. Юди Тадея у важких подружніх проблемах 

Святий Юдо Тадею, звертаємося до тебе в наших подружніх проблемах. Упроси Всемогутнього Бога, щоб Він уділив нам свого світла, аби ми могли побачити і прийняти одне одного такими, якими ми є насправді. Допоможи нам зростати у взаємному пізнанні і взаємній любові, дозволь навчитися любити по-справжньому. Допоможи нам, святий Юдо Тадею, побачити і побороти свій егоїзм і впертість – цих прихованих ворогів зрілої любові. Вчини, щоби ми, даючи і приймаючи любов, підтримували одне одного у всі дні нашого подружнього життя. Амінь.

Присвячення дому Матері Божій

Найсвятіша Діво Маріє, Тебе, котру Бог призначив як Допомогу християн, ми обираємо Матір’ю і Захисницею цього дому.

Дай нам свою могутню підтримку. Збережи цей дім від усілякої небезпеки: вогню, повені, блискавки, злодіїв, від війни та інших лих.

Благослови, захисти, охорони і збережи тих, хто живе у цьому домі, а понад усе даруй нам найважливішу благодать: щоб ми жили завжди у мирі з Богом, уникаючи гріха.

Дай нам таку віру, яку Ти мала у Слово Боже, і любов, з якою Ти годувала свого Сина Ісуса і яку маєш до всіх, за кого Він помер на хресті.

Маріє, Допомого християн, молись за всіх, хто живе у цьому домі. Амінь.

Молитва за мир у сім‘ї

Любимий Ісусе, пророки проголошували Тебе Князем Миру.

Ангели також проголосили мир людям, коли Ти народився.

Ти помер на хресті, щоби примирити Бога і людей. А найціннішим плодом Твоїх страстей був мир, який Ти передав апостолам у день воскресіння. Ти наказав їм нести мир до кожного дому, до якого вони увійдуть.

Дай нам також мир, якого світ не може дати.

Даруй, щоб кожен з нас у цій сім’ї зміг зберегти цей мир, аби спокій і Твоя любов панували посеред нас.

Твоє Божественне Провидіння вчинило з нас сім’ю і в таїнстві Подружжя об’єднало нас святими узами. Дай нам благодать любові і піклування про нашу сім’ю. Вбережи нас від усілякої ненависті й нетерпеливості, сварок, бійок та підозр.

Боже миру і любові, дай, щоб ми могли втішатися справжнім сімейним миром усі дні нашого життя, щоб одного дня ми могли осягнути істинний мир у Твоїй вічній присутності. Амінь.

Молитва про зростання Божої любові в сім’ї

Господи Ісусе Христе, істинний Боже та істинна Людино! Ти прийшов у цей світ, щоб явити своє милосердя і дати приклад Любові. Заради нас Ти зазнав страждання і приниження та прийняв смерть на хресті. Ти – істинна Любов, а Любов «довго терпить, любов милосердиться, не заздрить, любов не возноситься, не гордиться, не поводиться непристойно, не шукає свого власного, не спалахує гнівом, не задумує лихого, не радіє з несправедливості, а радіє з істини; все переносить, усьому довіряє, завжди надіється, усе перетерпить. Любов ніколи не минає. Хоч існують пророцтва, та припиняться; хоч є мови, та замовкнуть; хоч є знання, та зникне» (1 Кор 13, 4-8).

Здійснивши своє перше чудо в Кані Галілейській, Ти явив себе і благословив подружній зв’язок як осереддя Любові. Тому благаємо Тебе: наповни наші серця Тобою, щоб уже жили не ми, а Ти жив у нас, щоб ми могли любити одне одного так, як Ти нас любиш, а наша сім’я хай стане вогнищем християнських чеснот. Навчи нас чути і розуміти одне одного, надавати одне одному підтримку у важку хвилину; бути єдиною Христовою спільнотою, де лунатиме Твій голос. Амінь.

Молитва про благодать материнства і батьківства за заступництвом св. Рити

Всемогутній і добрий Боже, від Тебе бере початок всіляке батьківство на землі. Ти подарував Сарі, дружині Авраама, радість мати сина в старості. Ти прийняв молитви благочестивої Анни, матері Самуїла, і багатьох інших жінок. Завдяки заступництву святої Рити почуй нашу смиренну молитву про радість материнства і батьківства. Дозволь подолати всі перешкоди і обдаруй наше подружжя радістю мати дітей.

Свята Рито, ти сама була довгоочікуваною дитиною, випроси для нас благодать зачати і народити дитину, якої так гаряче прагнемо. Нехай її присутність зміцнює нашу подружню любов, розсвітлює наш дім і допомагає нам з вдячністю славити Бога за Його милість. Йому всяка честь і слава на віки вічні. Амінь.

3 Отче наш ... Радуйся, Маріє... Слава Отцю...

Свята Рито, молись за нас.

Молитва вагітної жінки

(Для щоденного читання) 

Дякую Тобі, Боже, за Твій дар, який я ношу під своїм серцем. Дякую Тобі за цю дитину. Поблагослови її, щоб вона народилася здоровою і стала доброю людиною, угодною Тобі. Нехай стане вона мені добрим помічником і утіхою в старості. Боже! Дай мені сили стійко перенести всі труднощі. Наповни любов’ю також серце мого чоловіка, щоб він був мені підтримкою у вихованні й турботах про нашу дитину і разом зі мною радів її життю.

Отче наш...

Матір моя, Маріє! Будь Матір’ю для моєї дитини. Твоєму Серцю я довіряю моє дитя і себе саму. Амінь. 

Радуйся, Маріє... Під Твій захист...

Молитва майбутньої матері за заступництвом св. Анни

Преславна мати Анно, Всевишній Господь зробив тебе захисницею і заступницею всіх вагітних. Ревно прошу тебе: благослови мене і дитя моє, яке я ношу під серцем, і нехай обдарує його Господь добрими задатками. Усвідомлюючи, що вже тепер, перед пологами, я відповідаю за моє дитя, благаю Тебе про допомогу. Випроси для мене побожне життя, святу молитву і благочестиві думки. Свята мати Анно, допоможи мені у важкий час моїх пологів. Дай мені тоді стійку терпеливість і жертовну любов до Бога. Нехай незабаром стане дитя моє дитям Божим через святе Хрещення, а через добре виховання – вірним дитям Святої Церкви Господа. Свята мати Анно, на тебе покладаюся. Амінь.

Про народження здорової дитини

Боже, у Трійці Єдиний, Ти – Господь життя і смерті. Я падаю перед величчю Твоєю навколішки i прошу Тебе про народження здорової дитини. 

Господи, наповни надією серця всіх матерів, які очікують народження своєї дитини. Духу Святий, оживи віру батьків, які очікують потомства, – віру в доброту і Боже милосердя.

Господи Ісусе Христе, вчини, щоб кожне нове життя, зачате під серцем матері, розвивалося правильно. Допоможи батькам створити в сім’ї відповідну атмосферу та огорнути очікуване потомство любов’ю. Амінь.

Молитва за ненароджених дітей 

Господи Ісусе, за заступництвом Твоєї Матері Марії, яка з любов’ю Тебе породила, а також за заступництвом св. Йосифа, який опікувався Тобою після народження, – прошу Тебе в інтенції ненароджених діток, а особливо тих, яким загрожує небезпека аборту. Прошу: дай їхнім батькам любов і мужність, щоб залишили своїм дітям життя, яке Ти сам їм призначив. Амінь. 

Молитва про благословення дому

Господи, просимо Тебе: оберігай і благословляй цей дім. Хай Твої святі ангели мешкають у ньому, зберігаючи його в мирі, і хай Твоє святе благословення буде на ньому завжди. Захисти, молимось до Тебе, Владико, нас від пожежі, від бурі, пошестей, недуг, від усіх бід і напастей. Господи, уповаємо на Тебе, бо Ти – наша твердиня і щит наш. Амінь.

Молитва батька родини

Отче наш у небі, дякую Тобі за благодать, що з Тобою, Боже, розділяю ім’я та гідність батька. Сотворителю всього живого, Ти обдарував мене здатністю передавати життя, тож допоможи мені благодаттю згори, щоб я з почуттям відповідальності виконував завдання охоронця життя.

Навчи мене добре виконувати важкі обов’язки батька, щоб ми були родиною згідно з Твоєю волею. Прагну разом із дружиною завжди піклуватися про хліб і про здоров’я дітей, про їхнє навчання і майбутнє, про їхнє виховання і спасіння. Знаю, Боже, що наші сили обмежені, але прошу Тебе і просити буду про Твоє світло і міць, щоб ми піклувалися про наших дітей, навчаючи їх прикладом власного життя, згідно зі святим Євангелієм Твого Сина, який є нашою дорогою, правдою і життям. Амінь. 

Молитва матері

Пресвята Мати, Маріє, я рада, що разом із Тобою тішусь гідністю жінки і дружини. Виблагай у Господа нашого Ісуса Христа, о благословенна між жінками, святість нашому подружжю. Знаю, що маю велике завдання: через своє особисте освячення освячувати тих, які зі мною живуть. Хочу виправдати Божу довіру. Допоможи мені, Мати прекрасної любові, понад усе любити Бога, навчи молитись і спілкуватися з Богом. Як я прагну, щоб у нашій оселі панувала релігійна атмосфера, щоб ми рахувалися з Божою волею і виконували її кожного дня! Заступись перед Твоїм Сином за мого чоловіка, виблагай нам велику благодать – служіння Богу в чистому подружжі. Мати Божа, пильнуй разом із Твоїм Обручником, святим Йосифом, за нашим подружжям і нашими дітьми – нині і в останню годину нашу. Амінь.

Молитва подружжя одне за одного

Господи Ісусе Христе, від щирого серця дякуємо Тобі за благодать, яку дарував Ти нам у таїнстві Подружжя. Благаємо Тебе: милостиво підтримуй і укріплюй нас повсякчас. Допоможи нам завжди жити у злагоді й вірності і не дай ніякій гіркоті й розчаруванню розділити нас. Нехай буде любов наша такою терпеливою і міцною, щоб усі печалі й страждання ми переносили без нарікань і були завжди готові пробачити і втішити одне одного. Хай наші обручки свідчать і нагадують нам про те, що наше подружжя нерозривне і подібне до союзу, що його Ти, Спаситель світу, уклав із Нареченою Твоєю, святою Церквою, і скріпив Твоєю Кров’ю. Нехай Твоє благословення супроводжує нас у спільній молитві, праці та взаємній допомозі. Амінь.

Молитва батьків за своїх дітей

Отче Небесний! Ти поблагословив мене дітьми й поклав на мене обов’язок дбати про їхнє виховання. Знаю, Господи, що колись Ти зажадаєш від мене звіту з цього важливого обов’язку. Свідомий (свідома) цього, звертаюся до Тебе й смиренно благаю: просвіти мій розум, щоб я своїх дітей якнайкраще провадив (провадила) згідно з Твоїми святими заповідями. Викорінюй з мого серця надмірну прив’язаність до своїх дітей, яка є проявом самолюбства, щоб я не був (була) сліпий (сліпою) щодо їхніх помилок. Бережи мене, Господи, щоб я не був (не була) для них приводом до гріха. Дай мені так виховати моїх дітей, щоб вони дедалі більше Тебе пізнавали, любили й усе своє життя провели згідно з Твоєю святою волею.

Пречиста Діво Маріє! Будь моїм дітям Матір’ю і заступницею. Святий Обручнику Йосифе! Опікуйся моїми дітьми.

Небесні друзі моїх діточок, святі Ангели, і ви, святі Божі, імена яких мої діти одержали на святому Хрещенні! Я молю вас: піклуйтеся про моїх дітей і моліть за них Всемогутнього Бога. Нехай ваше піклування й ваша молитва будуть моїм дітям охороною від усякого зла та джерелом щедрих благодатей на шляху до неба. Амінь.

*

Небесний Отче, Ти покликав нас до подружнього життя і обдарував дітьми, просимо Тебе про благодать доброго їх виховання. Віддаємо наших дітей під Твою батьківську опіку, щоб зростали вони у Твоїй любові, щоб жили як справжні християни і приносили втіху не лише нам, але передусім Тобі, нашому Творцеві. Амінь.

*

Боже в Трійці Єдиний, з волі та милості своєї Ти довірив нам дітей, які належать Тобі. Просимо за них, щоб Ти мав їх у своїй опіці. Боже Отче, життя наших дітей, збережи їх у здоров’ї, захищай від злих пригод, аби вони могли зростати на Твою славу і нашу радість.

Сину Божий, Ісусе Христе, оберігай віру наших дітей, дай їм благодать бути вірними Тобі і не дозволь їм зійти з дороги Твоїх заповідей.

Духу Святий, Боже, обдаруй наших дітей своїм світлом i покажи, як їм служити Богові та ближнім. Дай їм силу долати спокуси й труднощі.

Боже, підтримуй нас, батьків, щоб ми словом торкалися серць дітей, a слово своє підтримували добрим прикладом життя. Допоможи нам чувати над дітьми й шукати їхнього блага. Пробуджуй i підтримуй у нас духа віри і вчини, щоб разом з дітьми ми могли споглядати Тебе, Бога в Трійці Єдиного. Aмінь.

Будь же Отцем дітям нашим!

Отче милосердний! Дякуємо Тобі за дітей, які волею Твого Провидіння були довірені нам, щоб ми виховали їх для Тебе. 

Поблагослови їхні тіла і душі, захисти їх у небезпеках і спокусах цього життя! Підтримай їх в істинній вірі і веди шляхом благочестя і чесноти до вічного блаженства, до якого Ти їх покликав їх! Господи, ми слабкі й недалекоглядні, а тому Ти сам будь Отцем для наших дітей! Просвіти їх у виборі професії і допоможи обрати правильний життєвий шлях. З нами, Господи, нехай перебуває на всі часи милість Твоя! Допоможи нам виконати святий обов’язок виховання дітей, який Ти поклав на нас, щоб ми разом з дітьми нашими могли б колись вічно споглядати і прославляти Тебе.

Маріє, Мати Божої милості, прийми дітей наших, бо Ти – їхня Матір!

Святі Ангели-Хранителі, догляньте за ними там, де наше око вже не може за ними стежити, взивайте до їхніх душ, коли голос уже не досягає їх, ведіть їх через це життя до вічного щастя у Небесному Царстві. Амінь.

Молитва за хресних дітей 

Всемогутній Боже, Ти в таїнстві Хрещення вчинив мого похресника (мою похресницю) спадкоємцем обіцяного Тобою вічного життя та доручив мені допомагати батькам цієї дитини виховувати його (її) у вірі. Прошу Тебе: оберігай мого похресника (мою похресницю) від усяких небезпек, благословляй і веди його (її), а мені допоможи вірно виконувати обов’язки хресного батька (хресної матері). Вчини, щоб мій похресник (моя похресниця) впродовж усього життя зберіг (зберегла) гідність Божої дитини, непорочну аж по вічне життя. Амінь.

Амінь.

Молитва про милість Господню

Господи Боже, хай зійде милість Твоя на моїх дітей. Охороняй їх, вбережи їх від усякого лукавого помислу, віджени від них ворога, відкрий їхні вуха й очі серця, даруй радість і смирення душам їхнім, і нехай буде Ім’я Твоє, Господи, благословенне навіки. Амінь.

Молитва батьків за дитину, яка готується до святих таїнств

Ісусе Євхаристійний, що даєш себе у жертву на вівтарі, поживо для душ наших – з радістю чекаємо на день, коли Ти вперше прийдеш до нашої дитини. Просимо Тебе: допоможи їй у навчанні і пробуди її волю, щоб вона Тобі сподобалася своєю побожністю і поведінкою. Христе, Друже дітей, пильнуй нашу дитину від гріховного бруду, допоможи їй зберегти чистоту серця і запали в ній любов до Тебе. Хлібе Життя, доручаємо Тобі всіх дітей, які приходять до Твого столу. Благослови їх і будь завжди з ними. Амінь.

Молитва батьків за підростаючу дитину

Христе, Господи наш і Світло істинне, благослови нам у вихованні нашої дитини. Ти, котрий проникаєш в людські серця, допоможи нам зрозуміти дитину і зміни, які в ній відбуваються. Просвіти нас, щоб ми знали, як її виховувати. Слово Предвічне, дай нам відповідне слово в потрібну хвилину. Вчини, щоб між нами і дитиною була цілковита довіра. Христе, який любиш кожну душу, підтримуй у нас велику і розсудливу любов до нашої дитини. Нехай вона дивиться на Тебе як на найчудовіший приклад і в Тобі завжди знаходить підтримку. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

Молімося за наше юнацтво

Духу Святий, наповни юнацькі серця гарячим прагненням істини, праведного шляху, досконалого життя. Запали в них Твій вогонь, щоб вони самі стали світлом для світу. Дай молодим людям свою мужність та відданість, щоб вони не спокусилися принадами світу і завжди залишалися вірними Тобі. Хай вони розуміють, що ніхто з них не повинен жити лише для одного себе. Хай наповнюються живим усвідомленням відповідальності за братів і сестер своїх, апостольським душевним запалом і мужністю.

Маріє, Мати Небесна, також і Твоєму Непорочному Серцю доручаємо ми наших хлопців і дівчат, покажи їм шлях до пізнання єдиного й істинного Відкупителя, Ісуса Христа. Захисти їх від усякого зла, від усякого гріха і їх наслідків. Амінь.

Молитва за невиправних дітей

Всезнаючий і Всемилостивий Боже! Ти знаєш людські серця. Ти ліпше від мене знаєш провини моєї дитини. Ти, Боже, бачиш також мою журбу, яка стискає мені серце. Господи! Усі мої старання вести цю дитину дорогою Твоїх святих заповідей залишились без успіху. До кого ж піду, кого ж покличу на допомогу, як не Тебе, Всемогутній Боже?! Ти своєю ласкою пом’якшуєш найтвердіші серця грішників. Господи! Ти розбійника на хресті пригорнув до себе, Господи! Ти перемінив серце грішної Магдалини. Тому благаю Тебе через Твою Кров і смерть на хресті: пом’якши й переміни серце моєї дитини. Боже, благаю Тебе, скеруй життя моєї дитини таким чином, щоб вона ввійшла на дорогу Твого святого закону, покаялась і жила за Твоєю святою волею. Маріє! Мати милосердя і прибіжище грішників! Заступись за мене перед Богом і випроси мені таку втіху, щоб я бачив (бачила) свою дитину праведною в земному житті й святою в Царстві Твого Сина. Амінь.

Молитва за сина, який іде до війська

Господи Боже Предвічний, Царю Всесвіту! Ти заради збереження справедливості й миру дозволяєш державам уживати зброю та мати армію. Коли вже за Твоєю волею наш син (брат) іде на службу Вітчизні, молимо Тебе: Боже, допоможи йому вірно виконувати свій обов’язок. Дай йому сили, стійкості і мужності у цій тяжкій службі. Передусім дай йому, Боже, сили у боротьбі з ворогами його душі, щоб завдяки Твоїй благодаті він зберіг святу віру. Пресвята Діво Маріє! Віддаю свого сина під Твою могутню опіку. Амінь.

Молитва дитини за батьків

 Всемилостивий Боже! Дякую Тобі за моїх батьків і за все те добро, що Ти мені дав через них. Вони виховали мене, навчили любити Твої святі заповіді та ненавидіти гріх. Я їх люблю й хочу завжди шанувати їх. 

Благослови їх, Господи, усяким добром та довгим і щасливим життям, борони від злого, дай їм силу перемогти всі труднощі. Дай, щоб вони на старості дочекалися потіхи від своїх дітей, і передусім від мене, а по смерті прийми їх і мене до Небесного Царства. Амінь.

*

Господь, під покровом крил Твоїх
Бережи батьків моїх.
Віддай заслужену нагороду
За їхню любов і доброту. Амінь.

Молитва сироти

Боже великого милосердя й Подателю всякого блага! До Тебе, як до єдиного Утішителя засмучених і залишених, прибігаю в моєму сирітстві та гіркими сльозами молю Тебе: не забудь про мене, бідного (бідну) сироту! За незбагненними постановами Твого Провидіння покинув (покинула) мене назавжди мій тато (моя мама), і я зостався (зосталася) на світі без опіки й охорони. «Нехай буде воля Твоя свята», – у покорі кличу до Тебе і благаю Тебе, Отче Небесний: візьми мене під свою опіку, дай мені в серці любов до доброго й огиду до всякого гріха. Тобі, предобрий Отче, вручаю мою долю і молю Тебе: зміцнюй мене у вірі, надії та любові до Тебе, єдиного мого блага. Допоможи мені своєю ласкою жити в християнських чеснотах і заслужити на щасливу вічність. Укріплюй мене в горі, в нестатках і потребах. Зворуши серця моїх ближніх, нехай вони подадуть мені поміч у моєму сирітстві. Благослови усіх моїх благодійників, що люблять мене, чинять мені добро і осолоджують моє сирітське життя, нагороди їх земними й небесними Твоїми дарами, а покійному батькові (матері) прости його (її) провини й подай йому (їй) вічне спочивання. Амінь.

Молитва вдови

Господи Ісусе Христе! Ти обіцяєш утіху та розраду тим, хто звертається до Тебе в горі та недолі. Ось приходжу до Тебе, мій Ісусе. Глянь на мою самотність, підкріпи й утіш мене. Я знаю, що ніщо не діється без Твоєї святої волі. Знаю, що все, що робиш, є для добра людських душ. Однак тяжко сумую через втрату мого чоловіка. Заспокой мене, Ісусе! Утіш особливо тоді, коли смуток панує в моєму серці, а прикрощі повсякденного життя та тягар обов’язків відбирають силу духа. Тоді, мій Боже, заспокой моє серце втіхою святої віри; тоді, Ісусе, дай згадати Твою обіцянку: «Блаженні ті, що плачуть, бо вони втішаться». Крім цього, молю Тебе, Господи: не випускай мене з-під Твоєї опіки, а захищай, щоб я ніколи не зійшла з дороги Твоїх заповідей і змогла осягнути вічне щастя у Твоєму Царстві. Амінь.

Молитва людини похилого віку

Старість стерпну і достойну дай нам, о Господи!

Старість смиренну і вдячну дай нам, о Господи!

Старість спокійну і втішливу дай нам, о Господи!

Зцілення душевне дай нам, о Господи! 

Священний страх перед судом Твоїм дай нам, о Господи!

Останнє Причастя в повній свідомості дай нам, о Господи!

Від егоїстичної старості бережи нас, о Господи!

Від похмурої і сварливої старості бережи нас, о Господи!

Від порожніх скарг бережи нас, о Господи!

Від докорів пам’яті бережи нас, о Господи!

Від страху і сумніву бережи нас, о Господи!

Від раптової і несподіваної смерті бережи нас, о Господи!

Наші тілесні й душевні страждання як жертву прийми, о Господи!

Величчю віри освіти нашу старість, о Господи!

Надією на воскресіння наше переміни нас, о Господи!

О Боже, який дозволив мені досягти старості, дай мені милість терпляче перенести її випробування, щоб закінчення мого життя не було тягарем для моїх близьких. Про це прошу Тебе через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

Літанія до захисників святості, єдності і нерозривності подружжя

   

            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.