Християнська сім’я – це домашня Церква, школа віри, молитви і християнського життя. Вона живе щоденною молитвою. Уся сім’я бере участь у недільній Святій Месі. Кожна родинна урочистість супроводжується участю у Святій Месі і святим Причастям. 

У християнському домі має бути Святе Письмо, розп’яття, ікони – це свідчить про нашу віру. Спільне читання і роздуми над Святим Письмом мають бути основою молитви сім’ї.

Батьки благословляють своїх дітей під час вечірньої молитви, а також під час деяких особливо важливих моментів їхнього життя.

Молитва св. Йоана Павла II за родини

Боже, від Тебе походить всіляке батьківство на небі та на землі. Отче, Ти – Любов і Життя.
Вчини, щоб кожна людська родина на землі через Твого Сина, Ісуса Христа, народженого з Діви і через Святого Духа, ставала істинним храмом життя і любові для наступних поколінь.
Вчини, щоб Твоя благодать спрямовувала думки і вчинки подружжя на благо їхніх власних родин та всіх родин на світі.
Вчини, щоб молоде покоління знаходило в родинах міцну підтримку для своєї людської гідності та її розвитку в правді й любові.
Вчини, щоб любов, укріплена благодаттю таїнства Подружжя, виявилася сильнішою за всі слабкості і кризи, які часто переживають наші сім’ї.
Вчини, нарешті – просимо Тебе за посередництвом Святого Сімейства з Назарета, – щоб Церква могла плідно виконувати свою місію в родинах і через родини всіх народів землі. Через Христа, Господа нашого, який є Дорога, Правда і Життя на віки вічні. Амінь.

Молитва сім’ї

Господи, Отче Святий, Всемогутній вічний Боже, благословляємо Тебе і дякуємо за нашу сім’ю, яка хоче жити в любові та злагоді. Приносимо Тобі наші печалі, у Твої руки ввіряємо наше майбутнє. Боже, джерело всякого блага, вчини, щоб ми завжди мали хліб насущний, збережи нас у здоров’ї та мирі, спрямуй наші стопи до добра. Дозволь нам після щасливого життя в цьому домі зустрітися знов у вічній радості неба. Амінь.

Акт присвячення сім’ї Пресвятому Серцю Ісуса

О Господи Ісусе, наш Спасителю!
Ти прийшов у світ, щоб запалити в ньому вогонь Божої любові; Ти бажаєш, щоб він зайнявся в усіх серцях, і прагнеш досягти цього через наші сім’ї, що живуть Євангелієм. Ми хочемо бути серед цих сімей.
Тому сьогодні ми присвячуємо нашу сім’ю Твоєму Пресвятому Серцю.
Присвячуємо Тобі наш розум, нашу волю і наші серця, приймаючи заповіді Твої. Ми хочемо завжди жити Твоїм життям, подібно до паростей виноградної лози, зберігати в серцях і душах наших освячуючу благодать, єднатися з Тобою в щоденній молитві, святому жертвоприношенні і святому Причасті.
У єдності з Церквою та її пастирями ми протистоятимемо гріху, захищатимемо святість таїнства Подружжя і ненародженого життя, піклуватимемося про християнське виховання дітей і молоді.
Ми берегтимемо нашу сім’ю від пияцтва, розпусти і ненависті. О Господи Ісусе, будь Царем наших сердець. Благослови нам у праці та відпочинку, благослови наші успіхи і невдачі. Вчини, щоб колись уся наша сім’я могла прославляти на небі Твоє милосердя. Амінь.

Молитва про благословення сімейного життя

Боже всеблагий і милосердний, Твоїй опіці ми ввіряємо наші сім’ї, домівки та усе, що маємо і чим володіємо. Благослови нас, охорони від зла й небезпеки, збережи від нещасть і укріпи нашу віру та любов. У печалі й стражданні даруй надію. Вчини, щоб ми завжди перебували в єдності з Тобою. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва подружжя

O улюблений Ісусе, Ти своїм життям в Назареті освятив тут, на землі, Сімейство, яке Ти вибрав. Подивись милостиво на нашу сім’ю, яка приходить до Тебе i благає Твоєї допомоги. Згадай, що ця сім’я Тобі належить, тому що присвятилася і довірилася Тобі. Поглянь милостиво на неї, вбережи її від небезпек, допомагай у потребах, уділи нам сил, щоб ми, наслідуючи Святе Сімейство у взаємній любові, впродовж усього нашого життя витривали у вірності і колись на небі могли вічно Тебе прославляти.
O Маріє, Найсвятіша Мати, сповнені надії, що Твій Син вислухає Твої прохання, благаємо Тебе про захист. І ти також, святий Йосифе, підтримуй нас своєю могутньою опікою. Амінь.

Молитва під час подружньої кризи

Отче наш, зі смиренням звертаємося до Тебе. Ти нас з’єднав нерозривним таїнством Подружжя і хочеш, щоб ми були вірні одне одному аж до смерті. Ми не думали, що люди, які люблять одне одного, зможуть так сильно одне одного ранити. Боже, поспіши на допомогу нашим серцям. Вчини, щоб у щоденних труднощах та випробуваннях наша любов зміцнювалась і дозрівала. Отче, перед Твоїм вівтарем ми обіцяли одне одному взаємну любов і вірність. Дай нам силу, щоб ми могли одне одному пробачати. Просимо про благодать, щоб ми могли забути всі образи, і вчини, щоб у нашому домі знову панував мир, радість і злагода. Амінь.

Молитва до св. Юди Тадея у важких подружніх проблемах

Святий Юдо Тадею, звертаємося до тебе в наших подружніх проблемах. Упроси Всемогутнього Бога, щоб Він уділив нам свого світла, аби ми могли побачити і прийняти одне одного такими, якими ми є насправді. Допоможи нам зростати у взаємному пізнанні і взаємній любові та навчитися любити по-справжньому. Допоможи нам, святий Юдо Тадею, побачити і побороти свій егоїзм і впертість – цих прихованих ворогів зрілої любові. Вчини, щоби ми, даючи і приймаючи любов, підтримували одне одного у всі дні нашого подружнього життя. Амінь.

Присвячення дому Матері Божій

Найсвятіша Діво Маріє, Допомого християн, Тебе ми обираємо своєю Матір’ю і Захисницею нашого дому.
Дай нам свою могутню підтримку. Збережи цей дім від усілякої небезпеки: вогню, повені, блискавки, злодіїв, від війни та інших лих.
Благослови, захисти, охорони і збережи тих, хто живе в цьому домі, а понад усе даруй нам найважливішу благодать: щоб ми жили завжди в мирі з Богом, уникаючи гріха.
Дай нам таку віру, яку Ти мала у Слово Боже, і любов, з якою Ти годувала свого Сина Ісуса і яку маєш до всіх, за кого Він помер на хресті.
Маріє, Допомого християн, молись за всіх, хто живе в цьому домі. Амінь.

Молитва за мир у сім’ї

Улюблений Ісусе, пророки називали Тебе Князем миру.
Ангели також проголосили мир людям, коли Ти народився.
Ти помер на хресті, щоби примирити Бога і людей. А найціннішим плодом Твоїх Страстей був мир, який Ти передав апостолам у день воскресіння. Ти наказав їм нести мир до кожного дому, до якого вони увійдуть.
Дай нам також мир, якого світ не може дати.
Даруй, щоб кожен з нас у цій сім’ї зміг зберегти цей мир, аби спокій і Твоя любов панували посеред нас.
Твоє Божественне Провидіння вчинило з нас сім’ю і в таїнстві Подружжя об’єднало нас святими узами. Дай нам благодать любові і піклування про нашу сім’ю. Вбережи нас від усілякої ненависті й нетерпеливості, сварок, бійок та недовіри.
Боже миру і любові, дай, щоб ми могли втішатися справжнім сімейним миром усі дні нашого життя і в майбутньому осягнути істинний мир у Твоїй вічній славі. Амінь.

Молитва про зростання Божої любові в сім’ї

Господи Ісусе Христе, Ти є істинним Богом і справжньою людиною, що прийшов у цей світ, щоб явити своє милосердя і дати приклад любові. Заради нас Ти зазнав страждання і приниження та помер на хресті. Ти – істинна Любов, а любов «довго терпить, любов милосердиться, не заздрить, не возноситься, не гордиться, не поводиться непристойно, не шукає свого, не спалахує гнівом, не задумує лихого, не радіє з несправедливості, а радіє з істини; все переносить, усьому довіряє, в усьому надіється, усе перетерпить. Любов ніколи не минає. Хоч існують пророцтва, та припиняться; хоч є мови, та замовкнуть; хоч є знання, та зникне» (1 Кор 13, 4-8).
Здійснивши своє перше чудо в Кані Галілейській, Ти явив себе і благословив подружній зв’язок як осереддя любові. Тому благаємо Тебе: наповни наші серця Тобою, щоб уже жили не ми, а Ти жив у нас, щоб ми могли любити одне одного так, як Ти нас любиш, а наша сім’я хай стане вогнищем християнських чеснот. Навчи нас чути і розуміти одне одного, підтримувати себе взаємно у важку хвилину; бути єдиною Христовою спільнотою, де лунатиме Твій голос. Амінь.

Молитва про благодать материнства і батьківства за заступництвом св. Рити

Всемогутній і добрий Боже, від Тебе бере початок всіляке батьківство на землі. Ти подарував Сарі, дружині Авраама, радість мати сина в старості. Ти вислухав молитви благочестивої Анни, матері Самуїла, і багатьох інших жінок. Завдяки заступництву святої Рити почуй нашу смиренну молитву про радість материнства і батьківства. Дозволь подолати всі перешкоди і обдаруй наше подружжя потомством.
Свята Рито, ти сама була довгоочікуваною дитиною, випроси для нас благодать зачати і народити дитину, яку так гаряче прагнемо. Нехай вона зміцнює нашу подружню любов, розсвітлює наш дім і допомагає нам із вдячністю славити Бога за Його милість. Йому всяка честь і слава на віки вічні. Амінь.
Отче наш... Радуйся, Маріє... Слава Отцю...
Свята Рито, молись за нас.

Молитва вагітної жінки
(для щоденного читання)

Дякую Тобі, Боже, за Твій дар, який я ношу під своїм серцем. Дякую Тобі за цю дитину. Поблагослови її, щоб вона народилася здоровою і стала доброю людиною, угодною Тобі. Нехай стане вона мені добрим помічником і утіхою в старості. Боже! Дай мені сили стійко перенести всі труднощі. Наповни любов’ю також серце мого чоловіка, щоб він був мені підтримкою у вихованні й турботах про нашу дитину і разом зі мною радів її життю.
Отче наш...
Матір моя, Маріє! Будь Матір’ю для моєї дитини. Твоєму Серцю я довіряю моє дитя і себе саму. Амінь.
Радуйся, Маріє... Під Твій захист...

Молитва майбутньої матері за заступництвом св. Анни

Преславна мати Анно, Всевишній Господь зробив тебе захисницею і заступницею всіх вагітних. Ревно прошу тебе: благослови мене і дитя моє, яке я ношу під серцем, і нехай обдарує його Господь добрими задатками. Усвідомлюючи, що вже тепер, перед пологами, я відповідальна за моє дитя, благаю Тебе про допомогу. Випроси для мене побожне життя і благочестиві думки. Свята мати Анно, допоможи мені у важкий час моїх пологів. Випроси мені тоді стійку терпеливість і жертовну любов до Бога. Нехай незабаром стане дитя моє дитям Божим через святе Хрещення, а через добре виховання – вірним дитям святої Церкви. Свята мати Анно, молись за мене! Амінь.

Про народження здорової дитини

Боже, у Трійці єдиний, Ти – Господь життя і смерті. Я падаю перед величчю Твоєю навколішки i прошу Тебе про народження здорової дитини.
Господи, наповни надією серця всіх матерів, які очікують народження своїх дітей. Духу Святий, оживи віру батьків, які очікують потомства, – віру в доброту і Боже милосердя.
Господи Ісусе Христе, вчини, щоб кожне нове життя, зачате під серцем матері, правильно розвивалося. Допоможи батькам створити в сім’ї відповідну атмосферу та огорнути очікуване потомство любов’ю. Амінь.

Молитва за ненароджених дітей

Господи Ісусе, за заступництвом Твоєї Матері Марії, яка з любов’ю Тебе породила, а також за заступництвом святого Йосифа, який опікувався Тобою після народження, – прошу Тебе в інтенції ненароджених дітей, а особливо тих, яким загрожує небезпека аборту. Прошу: дай їхнім батькам любов і мужність, щоб залишили своїм дітям життя, яке Ти сам їм призначив. Амінь.

Молитва про благословення дому

Господи, просимо Тебе: оберігай і благословляй цей дім. Хай Твої святі Ангели мешкають у ньому, оберігаючи його мир, і хай Твоє святе благословення буде на ньому завжди. Захисти, молимось до Тебе, Владико, нас від пожежі, від бурі, пошестей, недуг, від усіх бід і напастей. Господи, уповаємо на Тебе, бо Ти – наша твердиня і щит наш. Амінь.

Молитва батька родини

Отче наш на небі, дякую Тобі за благодать, що з Тобою, Боже, розділяю ім’я та гідність батька. Сотворителю всього живого, Ти обдарував мене здатністю передавати життя, тож допоможи мені благодаттю згори, щоб я з почуттям відповідальності виконував завдання охоронця життя.
Навчи мене добре виконувати важкі обов’язки батька, щоб ми були родиною згідно з Твоєю волею. Прагну разом із дружиною завжди піклуватися про хліб і про здоров’я дітей, про їхнє навчання і майбутнє, про їхнє виховання і спасіння. Знаю, Боже, що наші сили обмежені, але прошу Тебе і просити буду про Твоє світло і міць, щоб ми піклувалися про наших дітей, навчаючи їх прикладом власного життя, згідно зі святим Євангелієм Твого Сина, який є наша Дорога, Правда і Життя. Амінь.

Молитва матері

Пресвята Мати, Маріє, я рада, що разом із Тобою втішаюся гідністю жінки і дружини. Виблагай у Господа нашого Ісуса Христа, о благословенна між жінками, святість нашому подружжю. Знаю, що маю велике завдання: через своє особисте освячення освячувати тих, які зі мною живуть. Хочу виправдати Божу довіру. Допоможи мені, Мати прекрасної любові, понад усе любити Бога, навчи спілкуватися з Ним. Як я прагну, щоб у нашій оселі панувала релігійна атмосфера, щоб ми зважали на Божу волю і виконували її щодня! Заступись перед Твоїм Сином за мого чоловіка, виблагай нам велику благодать – служіння Богу в подружжі. Мати Божа, пильнуй разом із Твоїм Обручником, святим Йосифом, за нашим подружжям і нашими дітьми – нині і в останню годину нашу. Амінь.

Молитва подружжя одне за одного

Господи Ісусе Христе, від щирого серця дякуємо Тобі за благодать, яку дарував Ти нам у таїнстві Подружжя. Благаємо Тебе: милостиво підтримуй і укріплюй нас повсякчас. Допоможи нам завжди жити у злагоді й вірності і не дай ніякій гіркоті й розчаруванню розділити нас. Нехай буде любов наша такою терпеливою і міцною, щоб усі печалі й страждання ми переносили без нарікань і були завжди готові пробачити і втішити одне одного. Хай наші обручки свідчать і нагадують нам про те, що наше подружжя нерозривне і подібне до союзу, що його Ти, Спаситель світу, уклав із Нареченою Твоєю, святою Церквою, і скріпив Твоєю Кров’ю. Нехай Твоє благословення супроводжує нас у спільній молитві, праці та взаємній допомозі. Амінь.

Молитва батьків за своїх дітей

Отче Небесний! Ти поблагословив мене дітьми й поклав на мене обов’язок дбати про їхнє виховання. Знаю, Господи, що колись Ти зажадаєш від мене звіту з цього важливого обов’язку. Свідомий (-а) цього, звертаюся до Тебе й смиренно благаю: просвіти мій розум, щоб я своїх дітей якнайкраще виховував (-ла) згідно з Твоїми святими заповідями. Викорінюй з мого серця надмірну прив’язаність до своїх дітей, яка є проявом самолюбства, щоб я не був (-ла) сліпим (-ою) щодо їхніх помилок. Бережи мене, Господи, щоб я не був (-ла) для них приводом до гріха. Дай мені так виховати моїх дітей, щоб вони дедалі більше Тебе пізнавали, любили й усе своє життя прожили згідно з Твоєю святою волею.
Пречиста Діво Маріє! Будь моїм дітям Матір’ю і заступницею. Святий Обручнику Йосифе! Опікуйся моїми дітьми.
Небесні друзі моїх дітей, святі Ангели, і ви, святі Божі, імена яких мої діти одержали на святому Хрещенні! Я молю вас: піклуйтеся про моїх дітей і моліть за них Всемогутнього Бога. Нехай ваше піклування й ваша молитва будуть моїм дітям охороною від усякого зла та джерелом щедрих благодатей на шляху до неба. Амінь.

*

Небесний Отче, Ти покликав нас до подружнього життя і обдарував дітьми, просимо Тебе про благодать доброго їх виховання. Віддаємо наших дітей під Твою батьківську опіку, щоб зростали вони у Твоїй любові, щоб жили як справжні християни і приносили втіху не лише нам, але передусім Тобі, нашому Творцеві. Амінь.

*

Боже в Трійці єдиний, з волі та милості своєї Ти довірив нам дітей, які належать Тобі. Просимо за них, щоб Ти мав їх у своїй опіці. Боже Отче – життя наших дітей, збережи їх у здоров’ї, захищай від зла, аби вони могли зростати на Твою славу і нашу радість.
Сину Божий, Ісусе Христе, оберігай віру наших дітей, дай їм благодать бути вірними Тобі і не дозволь їм зійти з дороги Твоїх заповідей.
Духу Святий, Боже, обдаруй наших дітей своїм світлом i покажи, як їм служити Богові та ближнім. Дай їм силу долати спокуси й труднощі.
Боже, підтримуй нас, батьків, щоб ми словом торкалися сердець дітей, a слово своє підтримували добрим прикладом життя. Допоможи нам чувати над дітьми й шукати їхнього блага. Пробуджуй i підтримуй у нас духа віри і вчини, щоб разом із дітьми ми могли споглядати Тебе, Бога в Трійці єдиного. Амінь.

Будь же Отцем дітям нашим!

Отче милосердний! Дякуємо Тобі за дітей, які волею свого Провидіння Ти нам довірив, щоб ми виховали їх для Тебе.
Поблагослови їхні тіла і душі, захисти їх у небезпеках і спокусах цього життя! Підтримай їх в істинній вірі і веди шляхом благочестя і чеснот до вічного блаженства, до якого Ти їх покликав! Господи, ми слабкі й недалекоглядні, тому Ти сам будь Отцем для наших дітей! Просвіти їх у виборі професії і допоможи обрати правильний життєвий шлях. З нами, Господи, нехай перебуває на всі часи милість Твоя! Допоможи нам виконати святий обов’язок виховання дітей, який Ти поклав на нас, щоб ми разом із нашими дітьми могли вічно споглядати і прославляти Тебе.
Маріє, Мати Божої милості, прийми дітей наших, бо Ти – їхня Матір!
Святі Ангели-Хранителі, догляньте за ними там, де наше око вже не може за ними стежити, взивайте до їхніх душ, коли наш голос уже не досягає їх, ведіть їх через це життя до вічного щастя в Небесному Царстві. Амінь.

Молитва за хресних дітей

Всемогутній Боже, Ти в таїнстві Хрещення вчинив мого похресника (мою похресницю) спадкоємцем вічного життя, яке Ти обіцяв, та доручив мені допомагати батькам цієї дитини виховувати його (її) у вірі. Прошу Тебе: оберігай мого похресника (мою похресницю) від усяких небезпек, благословляй і веди його (її), а мені допоможи вірно виконувати обов’язки хресного батька (хресної матері). Вчини, щоб мій похресник (моя похресниця) впродовж усього життя зберіг (зберегла) гідність Божої дитини, непорочну аж по вічне життя. Амінь.

Молитва про милість Господню

Господи Боже, хай зійде милість Твоя на моїх дітей. Охороняй їх, вбережи їх від усякого лукавого помислу, віджени від них ворога, відкрий їхні вуха й очі серця, даруй радість і смирення душам їхнім, і нехай буде Ім’я Твоє, Господи, благословенне навіки. Амінь.

Молитва батьків за дитину, яка готується до святих таїнств

Євхаристійний Ісусе, що даєш себе у жертву на вівтарі, поживо для душ наших – з радістю чекаємо на день, коли Ти вперше прийдеш до нашої дитини. Просимо Тебе: допоможи їй у навчанні і пробуди її волю, щоб її побожність і поведінка були приємними Тобі. Христе, Друже дітей, вбережи нашу дитину від гріховного бруду, допоможи їй зберегти чистоту серця і запали в ній любов до Тебе. Хлібе Життя, ввіряємо Тобі всіх дітей, які приходять до Твого столу. Благослови їх і будь завжди з ними. Амінь.

Молитва батьків за дитину, яка підростає

Христе, Господи наш і істинне Світло, благослови нам у вихованні нашої дитини. Ти, що проникаєш у людські серця, допоможи нам зрозуміти дитину і зміни, які в ній відбуваються. Просвіти нас, щоб ми знали, як її виховувати. Предвічне Слово, дай нам відповідне слово в потрібну хвилину. Вчини, щоб між нами і дитиною була цілковита довіра. Христе, який любиш кожну душу, підтримуй у нас велику і розсудливу любов до нашої дитини. Нехай вона дивиться на Тебе як на найчудовіший приклад і в Тобі завжди знаходить допомогу. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

Молитва за юнацтво

Святий Духу, наповни юнацькі серця гарячим прагненням істини, праведного шляху, досконалого життя. Запали в них Твій вогонь, щоб вони стали світлом для світу. Дай молодим людям свою мужність та відданість, щоб вони не спокусилися принадами світу і завжди були вірні Тобі. Хай вони розуміють, що ніхто з них не повинен жити лише для себе. Хай наповнюються живим усвідомленням відповідальності за братів і сестер своїх, апостольським душевним запалом і мужністю.
Маріє, Небесна Мати, також і Твоєму Непорочному Серцю ми ввіряємо наших хлопців і дівчат, покажи їм шлях до пізнання єдиного й істинного Відкупителя, Ісуса Христа. Захисти їх від усякого зла, від усякого гріха і їхніх наслідків. Амінь.

Молитва за неслухняних дітей

Всемилостивий Боже, що усе відаєш! Ти пронизуєш людські серця. Ти ліпше від мене знаєш провини моєї дитини. Ти, Боже, бачиш також мою журбу, яка стискає мені серце. Господи! Усі мої старання вести цю дитину дорогою Твоїх святих заповідей були безуспішними. До кого ж піду, кого ж покличу на допомогу, як не Тебе, Всемогутній Бо- же?! Ти своєю благодаттю сокрушаєш найзакам’яніліші серця грішників. Господи! Ти розбійника на хресті пригорнув до себе, Господи! Ти перемінив серце грішної Магдалини. Тому благаю Тебе через Твою Кров і смерть на хресті: сокруши й переміни серце моєї дитини. Боже, благаю Тебе: так покеруй життям моєї дитини, щоб вона ввійшла на дорогу Твого святого закону, покаялась і жила за Твоєю святою волею. Маріє! Мати Милосердя і прибіжище грішників! Заступись за мене перед Богом і випроси мені таку радість, щоб я бачив (-ла) свою дитину праведною в земному житті й святою в Царстві Твого Сина. Амінь.

Молитва за сина (брата), який іде до війська

Господи Боже Предвічний, Царю Всесвіту! Ти заради справедливості й миру дозволяєш державам уживати зброю та мати армію. Коли вже за Твоєю волею наш син (брат) іде на службу Вітчизні, молимо Тебе: Боже, допоможи йому вірно виконувати свій обов’язок. Дай йому сили, стійкості і мужності у цій тяжкій службі. Передусім дай йому, Боже, сили у боротьбі з ворогами його душі, щоб завдяки Твоїй благодаті він зберіг святу віру. Пресвята Діво Маріє! Віддаю свого сина (брата) під Твою могутню опіку. Амінь.

Молитва дитини за батьків

Всемилостивий Боже! Дякую Тобі за моїх батьків і за все те добро, що Ти мені дав через них. Вони виховали мене, навчили любити Тебе, виконувати Твої святі заповіді та ненавидіти гріх. Я їх люблю й хочу завжди шанувати їх.
Благослови їх, Господи, усяким добром та довгим і щасливим життям, борони від злого, дай їм силу перемогти всі труднощі. Дай, щоб вони на старості дочекалися потіхи від своїх дітей, і передусім від мене, а після смерті прийми нас до Небесного Царства. Амінь.

Молитва сироти

Боже великого милосердя й Подателю всякого блага! До Тебе, як до єдиного Утішителя засмучених і залишених, прибігаю в моєму сирітстві та гіркими сльозами молю Тебе: не забудь про мене, бідного (бідну) сироту! За незбагненними постановами Твого Провидіння покинув (-ла) мене назавжди мій тато (моя мама), і я зостався (-лася) на світі без опіки й охорони. «Нехай буде воля Твоя свята», – у покорі кличу до Тебе і благаю Тебе, Отче Небесний: візьми мене під свою опіку, дай мені в серці любов до доброго й огиду до всякого гріха. Тобі, предобрий Отче, вручаю мою долю і молю Тебе: зміцнюй мене у вірі, надії та любові до Тебе, єдиного мого блага. Допоможи мені своєю благодаттю жити християнськими чеснотами і заслужити на щасливу вічність. Укріплюй мене в горі, в нестатках і потребах. Зворуши серця моїх ближніх, нехай вони подадуть мені поміч у моєму сирітстві. Благослови всіх моїх благодійників, що люблять мене, чинять мені добро і осолоджують моє сирітське життя, нагороди їх земними і небесними Твоїми дарами, а покійному батькові (матері) прости його (її) провини і дай йому (їй) вічне спочивання. Амінь.

Молитва вдови

Господи Ісусе Христе! Ти обіцяєш утіху та розраду тим, хто звертається до Тебе в горі та недолі. Ось приходжу до Тебе, мій Ісусе. Глянь на мою самотність, підкріпи й утіш мене. Я знаю, що ніщо не діється без Твоєї святої волі. Знаю, що все, що робиш, є для добра людських душ. Однак тяжко сумую через втрату мого чоловіка. Заспокой мене, Ісусе! Утіш особливо тоді, коли смуток панує в моєму серці, а прикрощі повсякденного життя та тягар обов’язків відбирають силу духа. Тоді, мій Боже, заспокой моє серце втіхою святої віри; тоді, Ісусе, дай згадати Твої слова: «Блаженні ті, що плачуть, бо вони втішаться». Крім цього, молю Тебе, Господи: не випускай мене з-під Твоєї опіки, а захищай, щоб я ніколи не зійшла з дороги Твоїх заповідей і змогла осягнути вічне щастя у Твоєму Царстві. Амінь.

Молитва людини похилого віку

Старість стерпну і достойну дай мені, о Господи!
Старість смиренну і вдячну дай мені, о Господи!
Старість спокійну і втішливу дай мені, о Господи!
Зцілення душевне дай мені, о Господи!
Священний страх перед судом Твоїм дай мені, о Господи!
Останнє Причастя в повній свідомості дай мені, о Господи!
Від егоїстичної старості бережи мене, о Господи!
Від похмурої і сварливої старості бережи мене, о Господи!
Від порожніх скарг бережи мене, о Господи!
Від докорів пам’яті бережи мене, о Господи!
Від страху і сумніву бережи мене, о Господи!
Від раптової і несподіваної смерті бережи мене, о Господи!
Мої тілесні та душевні страждання як жертву прийми, о Господи!
Величчю віри освіти мою старість, о Господи!
Надією на воскресіння моє переміни мене, о Господи!
О Боже, який дозволив мені дожити до старості, дай мені милість терпляче перенести її випробування, щоб закінчення мого життя не було тягарем для моїх близьких. Про це прошу Тебе через Христа, Господа нашого. Амінь.

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.