Це дуже давня форма християнської молитви словом Святого Письма. Lectio divina, тобто божественне читання, навчає нас як зустрітися з живим Словом Бога, записаним у Біблії, прийняти його до свого серця і жити ним у щоденному житті. А воно, зі свого боку, буде нас перемінювати, освячувати і єднати з Богом. Ці роздуми містять 4 етапи: lectio, meditatio, oratio, contemplatio.

1. Lectio – читання

Прочитай уважно та з вірою святий текст – так, ніби Святий Дух його диктував особисто для тебе. Записане Слово Боже є словом, яке ти повинен вислухати і прийняти всім своїм єством. Знайди уривок, який допоможе тобі духовно очиститися. Читай вибраний текст Слова Божого поволі. Таке читання допомагає брати участь у читанні всім тілом і полегшує запам’ятовування. Прагни читати текст усім собою: усім розумом, усім серцем і волею. Поцілуй Святе Письмо з любов’ю і поклонінням.

2. Meditatio – роздуми

Прагни глибоко зрозуміти текст. Запитай себе: «Що Бог говорить мені?» Роздуми – поступове впровадження в таємницю Слова, уважне зосередження твого розуму і пошук прихованої правди. Зосередься на слові, а не на собі. Багатство слова допомагатиме тобі пізнати і усвідомити себе. Затримайся над уривком, що привернув твою увагу. Пригорнися до нового слова, що дивує або спонукає тебе. Повторюй його і роздумуй над ним. Як Марія, зберігай слово в серці і очікуй просвітлення і розуміння.
Повторюй слово або фразу, що привернула твою увагу. Насолоджуйся ним. Шукай пояснення Письма Святим Письмом, тобто знайди слово або фразу і поєднай їх з якимось іншим словом Письма, що приходить тобі на думку. Випиши слова, які якнайчастіше промовляли сьогодні до тебе. Помісти їх на видному місці як «гасло дня».

3. Oratio – молитва

Тепер ти говори до Бога. Відкрий Богу серце, щоб говорив Він, а ти Йому розкажи про відлуння, яке в тобі викликало це слово. Молися просто і спонтанно плодами щойно завершених lectio і meditatio. Дозволь Богу увійти до твого серця і розмовляй з Ним у своєму серці. Прислухайся до поривів свого серця. Щиро вирази їх перед Богом: прославляй, дякуй і проси. Прославляй Бога і дякуй Йому за те, Ким Він є у твоєму житті. Пригадай, що Бог зробив для тебе. Проси в Нього, вимолюй, взивай, виражай своє страждання. Можеш так молитися кожної хвилини, у будь-який час, під час Євхаристії і Літургії Слова, під час Розарію.

4. Contemplatio – споглядання

Будь перед Богом самим собою. Молися самою своєю присутністю. Перебувай з Богом. Споглядання – це час беззвучного зітхання Духові, заспокоєння в Богові, бесіда серця з серцем. Це час відвідин Слова. Прагни мовчати і залишатися в нерухомості, у зосередженні. Відкрийся благодаті у спогляданні – будь із Богом там, де Він перебуває. Перебувай у любові й очікуванні. Головне – перебувати в глибокій єдності з Ним. Прагни дивитися Його очима на себе, на інших, на події, і дозволь, щоб у все проникла Його благодать. Коли почнеш дивитися очима Бога, тоді знайдеш мир.

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.