Дай мені вранці відчути Твою милість, 
бо на Тебе я покладаю надію. 
Покажи мені дорогу, якою йти маю, 
бо до Тебе я спрямував свою душу.  (Пс 143, 8).

Християнин розпочинає день молитвою, яка є першим порухом його серця; прославляє нею Бога і дякує Йому за черговий день життя, довіряє Йому себе самого і всі свої вчинки, а також просить про їх освячення.

Заклик до прославлення Бога 

Ходіть, Господу заспіваймо, *
вигукуймо Скелі нашого спасіння.
     Прийдімо в Його присутність із хвалою – *
     і радісно Йому пісні співаймо.
Адже Господь – Бог величний, *
Він великий цар над усіма богами.
     В Його руці – земні простори, *
     Йому вершини гір належать.
І море – Його, – Він його створив, *
і суходіл утворили Його руки.
     Ходімо, поклонімось, припадімо, *
     і впадімо на коліна перед Господом, який сотворив нас.
Адже Він – Бог наш, *
ми – народ Його пасовиська, отара під Його рукою.
     Сьогодні, коли почуєте Його голос: *
     «Не робіть закам’янілими серця ваші, 
як біля Мериви, в день Масса в пустелі, +
де спокушали Мене батьки ваші. *
Вони випробовували Мене, хоча Мої діла узріли.

(Пс 95, 1-9)

Пожертвування дня

Все, що роблю, хай проникне Твоя любов. Господи мій і Боже мій, ось кличу Тебе! Наповни духом Твоїм усе, що я роблю, наповни своєю міццю труди мого дня. Постійно прошу Тебе: забери від мене всю злість, обдаруй покорою, витривалістю та самозреченням. Нехай перестану робити те, що перешкоджає в пошуках Тебе; хай втечу від тиші, яка не спочиває в Тобі. Обдаруй мене Твоєю радістю, нехай вона мене огорне, як невгасиме полум’я, у всіх обставинах мого життя. Обдаруй мене світлом, щоб воно розсіяло темряву, у якій люди забули про Тебе. Обдаруй мене мужністю у всіх моїх вчинках, терпеливістю у виконуванні щоденних обов’язків, витривалістю, коли Ти укриваєш від мене плоди моєї праці в таємниці Твоїх задумів. Господи, прийми цей день і всі дні мого життя. все, що роблю, хай проникне Твоя любов. Aмінь.

Присвячення себе Серцю Ісуса 

О Божественне Серце Ісуса! Жертвую Тобі через Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії всі молитви, справи й хрест сьогоднішнього дня як відшкодування за всі мої гріхи. Єднаю їх з усіма намірами, в яких Ти сам жертвуєш себе за нас на вівтарі у Пресвятій Євхаристії. Приношу їх Тобі за святу Церкву, за Святішого Отця, за навернення грішників і в усіх намірах, визначених Церквою на сьогоднішній день, за мою сім’ю, а особливо – за моїх батьків, настоятелів, родичів і друзів, як живих, так і померлих. Амінь.

Молитва про добрий день 

Господи, у тиші дня, що настає, приходжу благати Тебе про мир, мудрість і силу. Прагну дивитися сьогодні на світ очима, сповненими любові, бути терпеливим, тихим і мудрим. Хочу дивитися на Твоїх дітей і бачити їх так, як Ти їх бачиш, і знаходити в них те, що добре.

Дай мені таку радість, щоб усі, кого я сьогодні зустріну, відчули Твою присутність. І нехай я буду для всіх хлібом, як Ти єси ним для мене кожного дня. Амінь.

Молитва св. Бернарда

Згадай, о Пресвята Діво Маріє, що ніхто ніколи не чув, щоб Ти залишила того, хто звертається до Тебе, кличе Тебе на допомогу, заступництва Твого просить. Отож і я з довірою приходжу до Тебе, Діво над дівами й Мати, і звертаюся до Тебе; як плачучий грішник, перед Тобою стаю. О Матір Слова! Милостиво прошу: не погордуй моїми словами, а почуй їх і ласкаво вислухай. Амінь.

Молитва до Ангела-Хранителя

Ангеле Божий, Хранителю мій, Богом даний мені! Щиро благаю Тебе: просвіти мене сьогодні, вбережи від усякого зла, заохочуй до добрих учинків і веди спасенною дорогою. Амінь.

ІНШІ РАНКОВІ МОЛИТВИ (на вибір) 

Поклоніня Пресвятій Трійці

Отче Предвічний, прославляю Тебе як мого Творця. Прославляю Твою любов і безмірну доброту, бо Ти з висоти своєї величі волів зглянутися на цей земний порох і вчинити його на cвій образ та подобу, покликавши мене до життя.

Ісусе Христе, Предвічне Слово, прославляю Тебе як мого Відкупителя. Рівний Небесному Отцю в 

божественній природі, Ти через Матір став подібним до нас. Ти став слугою, щоби cвоїм убогим життям, ганебною смертю та славним воскресінням навчити нас, що в житті ми маємо покутувати, а смерть прийняти в почутті вини і покори, щоб за Твоїм прикладом через воскресіння увійти в славу Божих дітей.

Святий Духу, славлю Тебе як джерело мого освячення. Ти, очистивши мене від гріхів вогнем своєї святої любові, приходиш до мого серця, щоб сповнити моє життя святістю, яка лине від Отця і Сина, та щоб піднести мене до участі в Їхній славі. Амінь.

Подяка Богові 

Отче Предвічний, дякую Тобі за благодать життя. Ти з такою любов’ю створив мене і з такою терпеливістю підтримуєш мене! Особливо дякую Тобі за те, що Ти оберігав мене цієї ночі і даруєш мені новий день життя, щоб я Тобі служив і прославляв Твоє Ім’я.

Сину Божий, дякую Тобі за те, що труди Твого життя і страждання Твоєї смерті стільки разів оберігали мене від пекла, і що Ти заслужив для мене всі блага, які є в Церкві.

Святий Духу, дякую Тобі за дари і благодаті, які Ти так рясно вливав у мою душу, і хоч я їх часто занедбував, Ти без кінця відновлював у мені своє життя. Амінь.

Благання Бога про прощення

Отче Предвічний, пробач мені, що я так часто використовую для гріха душу і тіло, які Ти дав мені у своїй доброті та оберігаєш у своєму милосерді.

Сину Божий, пробач мені мої недбалість і негідність:

що я так мало навчився від святого прикладу Твого життя – пробач мені, Господи;
що мало жив євангельськими радами – пробач мені, Господи;
що Ти не знаходив у мені плодів Твоєї благодаті і святих таїнств, які я приймав, – пробач мені, Господи.

Святий Духу, яви мені своє милосердя і прости мені, 
що стільки разів я гордував твоїм натхненням і світлом – пробач мені, Святий Духу;
що був глухий до Твого голосу та голосу власного сумління – пробач мені, Святий Духу. Амінь.

Пожертвування Богові себе і своїх вчинків

Отче Предвічний, віддаю Тобі всі свої вчинки сьогоднішнього дня. Хочу все робити для Тебе, не зважаючи на те, чи це принесе мені приємність і задоволення.

Тобі, Предвічне Слово, жертвую всі думки і слова та вже зараз відкидаю ті, які будуть пусті й непотрібні.

Тобі, Святий Духу, присвячую почуття свого серця, відрікаюся від безладдя, викликаного моєю схильністю до зла і спотвореною людською природою. Прагну лише святості й любові, якими Ти нас обдаровуєш.

Предвічний Отче, вдосконалюй мою душу! Божий Сину, освіти мене! Святий Духу, наповни мене своїм життям! Амінь.

Звертання до Непорочної Матері 

О Маріє, Непорочна Діво! Ти – вірна шанувальниця Небесного Отця, предивна Мати Божого Сина та Обручниця Святого Духа. Пробуди в моїй душі ті святі почуття, які Тебе оживляли, коли Ти розважала у своєму серці об’явлені Тобі таємниці. Допоможи мені, щоб разом з усіма Святими, які прославляють Пресвяту Трійцю, я глибоко роздумував над істинами про Твого Сина і мого Спасителя. Амінь.

Прохання про благословення дня 

Господи Боже Всемогутній, який дозволив мені побачити початок цього дня, оберігай мене сьогодні своєю силою, щоб не впав я у гріх. Нехай мої слова будуть виконанням закону Твоєї справедливості, а мої думки і вчинки наближають мене до цього закону. 

Господи Боже, Царю неба і землі, веди мене сьогодні й освячуй, керуй мною і володій. Будь Господом мого серця, тіла і думок, щоб усе, що я сьогодні говоритиму і робитиму, було за Твоїм законом і за Твоїми заповідями.

Дай мені, Спасителю світу, щоб я з Твоєю допомогою заслужив спасіння і свободу, тепер і на віки вічні. Амінь. 

Ранкова молитва

В Ім’я Отця... Отче наш... Радуйся, Маріє... Ангеле Божий... Під Твій захист... 

Господи, дай мені зустріти з душевним спокоєм усе, що принесе мені цей день. Дай мені цілковито віддаватися Твоїй святій волі. Протягом цього дня допомагай мені і підтримуй мене. Хоч би які звістки я сьогодні одержав, навчи мене приймати їх зі спокійною душею і твердим переконанням, що на все є Твоя воля. В усіх моїх справах і словах керуй моїми думками і почуттями. В усіх непередбачених випадках не дай мені забути про те, що це Ти їх мені послав. Навчи мене просто і мудро ставитися до всіх людей, нікого не ображаючи і не засмучуючи. Господи, дай мені силу перенести втому і всі події цього дня. Керуй моєю волею і навчи мене молитися, вірити, надіятися, терпіти, прощати і любити. Амінь.

Уранішнє славослів’я

Славлю Тебе, мій Боже, і люблю Тебе всім серцем. Дякую Тобі за те, що Ти створив мене, зробив християнином і зберіг від смерті цієї ночі. Тобі віддаю всі мої сьогоднішні вчинки. Хай будуть вони бажані Тобі і служать Твоїй славі. Збережи мене від гріха і всякого зла. Хай благодать Твоя завжди перебуває зі мною і моїми близькими. Амінь.

Щоденне доручення Богу своєї праці

Боже, Ти – Господь і Творець усього Всесвіту. Я віддаю Тобі всі мої сьогоднішні труди і через них хочу виразити свою любов до Тебе, до Твоєї Церкви, до моєї сім’ї і всього світу. Допоможи мені виконувати їх з радістю так, немов би я брав участь у Твоїй справі творіння. Нехай послужить ця праця освяченню моєї душі і благу інших людей. Я приймаю всі пов’язані з нею страждання як співучасть у хресті Ісуса. Твоєму Серцю, о Господи, я доручаю всіх безробітних, убогих і нещасних людей. Святий Йосифе, покровителю всіх трудівників, молися за мене і за тих, хто трудиться разом зі мною. Амінь.

Спільні молитви вранці

У. В Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. 
В. Віддаймо честь Всевишньому Богові і дякуймо Йому за всі Його добродійства: Цареві віків, безсмертному і невидимому Богові самому честь і слава на віки вічні.
У. Амінь.
В. Молімося один за одного, за наших найближчих і за всіх людей словами, яких навчив нас Господь Ісус:
У. Отче наш…

В. Жертвуймо Господу Богу наші думки, слова і всі вчинки сьогоднішнього дня.
У. Думки, слова, справи мої присвячую, о Господи, на Твою славу.
В. Віддаймо честь Пресвятій Матері і довірмо себе Її опіці.
У. Радуйся, Маріє…

В. Господи, Боже Всемогутній, який дозволив нам дочекатися початку сьогоднішнього дня, збережи нас своєю міццю, щоб ми протягом цього дня не дозволили собі жодного гріха, а наші думки, слова і вчинки нехай завжди прямують до виконання Твоєї святої волі. Через Христа, Господа нашого.
У. Амінь.
В. Визнаймо нашу віру:
У. Вірую в Бога Отця…

В. Пригадаймо собі найважливішу заповідь:
У. Люби Господа, Бога твого, всім серцем твоїм, усією своєю душею, усією силою твоєю і всією думкою своєю, а ближнього свого, як себе самого.

 

   

            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.