Комісія у справах Літургії покликана виконувати розпорядження Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України у галузі Літургії. Комісія була заснована на І конференції римсько-католицьких єпископів 28 лютого 1992 р. (м. ЛЬвів).
Напрямки діяльності і обов’язки комісії:
- опрацювання та підготовка до друку перекладів на українську мову виданих Апостольським Престолом латинських літургійних текстів та документів, що стосуються Літургії;
- внесення виправлень в уже видані літургійні книги, а саме: упорядкування структури змісту, вибору біблійних читань, мелодій і т.п., приведення текстів у відповідність мовним нормам;
- опрацювання проектів декретів та інструкцій стосовно літургій св. Меси, таїнств, церковного року, Літургії Годин та різних форм народної побожності (pia exercitia);
- переклад і пристосування в межах повноважень, наданих Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України, текстів і обрядів, що містяться в типових виданнях літургійних книг, до української традиції;
- створення або прийняття рішень щодо форми і змісту обрядів та молитов, які використовуватимуться під час Богослужінь та молебнів;
- редагування матеріалів, призначених для використання під час Літургії, що були підготовлені іншими структурними одиницями Конференції Єпископів;
- перевірка і прийняття рішень щодо українських перекладів формулярів Мес та власних Богослужінь чернечих інституцій;
- забезпечення належного формування літургійної служби; приготування мелодій для літургійних текстів;
- співпраця і координація роботи з дієцезіяльними комісіями у справах Літургії та відповідними органами чернечих інституцій.
Голова комісії Яцек Пиль OMI,
єпископ-помічник одесько-сімферопольський
Владика Яцек Пиль народився 17 серпня 1962 р. у м. Гарволін поблизу Варшави (Польща) у глибоко віруючій католицькій родині. Маючи 15 років, вирішив вступити до чернечого згромадження Облатів Марії Непорочної (ОМІ). Після закінчення Нижчої духовної семінарії місіонерів облатів у Марковіце, у 1981 р. вступив до новіціату в монастирі облатів на горі Сьвєнти Кшиж поблизу м. Кєльце. В 1982 р. вступив до Вищої духовної семінарії місіонерів облатів в м. Обра, яку закінчив зі ступенем магістра богослов’я. Пресвітерські свячення отримав 20 червня 1988 р. з рук архієпископа митрополита познанського Єжи Строба. Два роки працював в монастирі Святого Хреста помічником наставника новіціїв. У 1990 р. виїхав в Україну. Спочатку о. Яцек допомагав у душпастирській праці у кількох парафіях Барського та Жмеринського районів Вінницької області. Від 1991 р. працював у католицьких парафіях міст Тиврів, Гнівань та Сутиски. Впродовж шести років (1991-1997 рр.) підняв з руїни храм св. Йосифа у Гнівані. У 1997-2006 рр. – настоятель делегатури згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії в Україні, працював у Києві, Кривому Розі, Євпаторії, Полтаві. Допомагав збудувати католицькі храми в м. Сутиски (Вінницька обл.), Кривому Розі, Полтаві та Обухові, а також заснував у цих місцевосятх чернечі доми, в яких нині живуть і працюють місіонери облати. У 2009 р. призначений настоятелем монастиря ОМІ у Чернігові та настоятелем парафій у Чернігові, Нижині, Прилуках та Щорсі.
Опрацював та редагував багато друкованих видань, в т.ч. «Християнський пісенник», «Молитовник ОМІ», «Літургійної агенди», «Літургія Годин». Переклав з французької на українську та російську мови Конституції та Устав згромадження Облатів Марії Непорочної.
У вересні 2012 р. був призначений настоятелем монастиря OMI та парафії св. Михаїла Архангела у Тиврові Вінницької області, проте вже 23.11.2012 був преконізований єпископом-помічником Одесько-Сімферопольської дієцезії. Єпископська хіротонія відбулася 5 січня 2013 р. в Одеському кафедральному соборі. Призначений головою Комісії 17 квітня 2013 р.
Секретар комісії
о. Костянтин Морозов OFM(Cap)
Костянтин Морозов народився 12 липня 1973 р. у м. Хмельницькому. Після закінчення школи навчався в електро-механічному технікумі. У 1992 році вступив до Ордену Братів Менших Капуцинів і у 1999 році склав вічні обіти. Духовну освіту здобув у Вищій духовній семінарії в Кракові (Польща). Пресвітерські свячення отримав 4 квітня 2000 р. у Красилові. Працював як священик у Вінниці та Києві. Автор книжок: «Як добре сповідатись", «Абетка католика», «Хочемо охрестити дитину», «Вперше у храмі, вперше на Службі», «Десять заповідей для подружжя і сімей», співаавтор книжок: «Він і вона», «Євхаристія для тебе».
У 2005-2010 рр. вивчав догматичне богослов’я у Григоріанському Папському Університеті в Римі, доктор богословських наук. З 2011 року – настоятель парафії Матері Божої Ангельської у Вінниці. Викладач догматичної теології, древньогрецької мови та літургіки у Вищій духовній місійній семінарії «Redemptoris Mater» у Вінниці (Кам’янець-Подільська дієцезія) та у Вищій духовній семінарії Київсько-Житомирської дієцезії.
Від 2001 року – член редакційної колегії по опрацюванні української версії Римського Месалу, перекладач обрядів Римського Ритуалу і текстів Літургії Годин. Від 2005 року – консультор Конгрегації Божого Культу.
о. Роман Лаба OSPPE
Роман Лаба народився 25 жовтня 1980 р. у с. Клинове на Городеччині (Хмельницька обл.). Після закінчення школи навчався у Вищій духовній семінарії отців паулінів та в Папському університеті ім. Йоана Павла ІІ у Кракові (Польща). Пресвітерські свячення отримав 4 червня 2005 р. у Кам’янці-Подільському.
З 2011 року – настоятель парафії Пресвятої Діви Марії Неустанної Допомоги у Броварах (Київська обл.). Викладач біблійної теології у Вищій духовній семінарії Київсько-Житомирської дієцезії.
о. Патрик Оліх OFM
О. Патрик (Леонід) Оліх народився 19 грудня 1976 р. у м. Шаргород (Вінницька обл.). Після закінчення середньої школи навчався у Вищій духовній семінарії Ордену Менших Братів в м. Кальварія Зебжидовська (Польща) та в Інтерпровінційному Богословському Інституті св. Бернардина в м. Верона (Італія), який завершив зі ступенем бакалавра богослів'я (праця з літургіки). Пресвітерські свячення отримав 5 травня 2001 р. у Шаргороді. З 2003 по 2007 рр. навчався на факультеті біблійних наук та археології Понтифікального університету Антоніум (Єрусалим, Ізраїль), захистив ліценціат з біблійних наук та археології.
У 2010-2013 рр. – секретар Провінції св. Михаїла Архангела Ордену Менших Братів в Україні; з 2013 – віце-міністр Провінції. Викладач курсів у Вищій духовній семінарії Київсько-Житомирської дієцезії, Школі Апостольства Мирян (м. Одеса), Інституті Богословських наук (м. Київ), Богословській Академії (м. Кишинів та м. Бєльци, Молдова). З 2012 року – голова Товариства Біблеїстів Римсько-Католицької Церкви в Україні.