Друзі в Facebook  

   

Додаток ІІІ. Обряд благословення подружжя під час Меси з нагоди ювілею укладення Подружжя

272. З нагоди особливих річниць укладення Подружжя, таких як 25, 50, 60, для вшанування пам’яті про таїнство слід звершувати власну Месу з молитвами, вказаними у Римському Месалі (Римський Месал, Меси і молитви в різних потребах, «У річниці подружжя»).

273. В літургії Слова, згідно з нормами літургійних приписів, можна взяти читання або з Лекціонарія для обряду укладення Подружжя (пор. вище, пп. 179-222), або з Лекціонарія для Мес у різних потребах, для «Меси подяки Богові» (пор. Римський Месал, Ordo Lectionum Missae, пп. 943-947).

274. Після читання Євангелія священик, спираючись на священні тексти, підкреслює у гомілії тайну і благодать християнського подружнього життя, пристосовуючи її до рівня сприйняття присутніх.

275. Потім священик запрошує подружжя до молитви в тиші та відновлення перед Богом свого рішення свято прожити життя у Подружжі цими або подібними словами:

Відзначаючи річницю дня свята, коли ви з’єднали нерозривними узами таїнства Подружжя ваші життя, ви маєте замір відновити сьогодні перед Господом присягу, яку колись ви склали одне одному. Скеруйте до Господа молитви, щоб ця присяга були зміцнена благодаттю.

276. Подружжя мовчки відновлює своє рішення.

277. Якщо ж подружжя хоче явно відновити своє рішення, це можна зробити у наступний спосіб:

Чоловік: Благословенний Ти, Господи, бо з Твоєї щедрості я взяв Н. собі за дружину.

Дружина: Благословенний Ти, Господи, бо з Твоєї щедрості я взяла Н. собі за чоловіка.

Разом: Благословенний Ти, Господи, бо Ти ласкаво нас під­тримував у благополуччі та недолі нашого життя. Допомагай нам, просимо, вірно берегти взаємну любов, щоб ми були добрими свідками союзу, який Ти уклав з людьми.

Священик:

Нехай Господь береже вас у всі дні вашого життя. Нехай Він буде вашою втіхою в недолі та помічником у благополуччі, а дім ваш нехай наповнить своїм благословенням. Через Христа, Господа нашого.

Всі: Амінь.

 

Благословення обручок

278. Тоді священик, за обставинами, мовить цю молитву:

Господи, примнож і освяти любов Твоїх слуг, нехай ті, котрі обмінялися цими обручками на знак вірності, завжди зростають у благодаті таїнства. Через Христа, Господа нашого.

Всі: Амінь.

Обручки можна окадити.

279. Якщо ж це нові обручки, священик мовить наступну молитву благословення:

Господи, благослови та освяти любов Твоїх слуг, і нехай ці обручки, які є для них знаком вірності, нагадують їм про почуття взаємної любові і благодать таїнства. Через Хри­ста, Господа нашого.

Всі: Амінь.

Інше формулювання, п. 229.

280. Наступає вселенська молитва, тобто молитва вірних, під час Меси – у звичайний спосіб, поза Месою – згідно із запропонованою нижче формою:

Закликаймо милосердя Всемогутнього Бога Отця, котрий у своїй всепередбачливій мудрості схотів явити історію спа­сіння в подруж­ній любові й вірності (та плідності):

Всі: Господи, віднови вірність слуг Твоїх.

1. Отче святий, Ти, покликавши вірних, вимагаєш збереження Твого союзу і щедро це винагороджуєш; зволь наповнити своїм благословенням цих Твоїх слуг, котрі відзначають (двадцять п’яту, п’ятдесяту, шістдесяту) річницю свого По­дружжя.

2. Ти разом із Сином і Святим Духом одвічно насолоджуєш­ся повнотою життя і спільнотою любові; вчини, щоб цей союз любові, який уклали в таїнстві Твої слуги, вони зав­жди вірно берегли і про нього пам’ятали.

3. Ти у своєму Провидінні так керуєш усіма подіями людського життя, щоб привести вірних до участі у тайні Христа; дай, щоб ці Твої слуги, вдячно приймаючи благополуччя та недолю, припали до Христа і намагалися жити лише для Нього.

4. Ти схотів, щоб подружня спільнота стала взірцем християнського життя; вчини, щоб усі подружжя були у світі свідками тайни любові Твого Сина.

281. Священик завершує молитву:

Боже, за Твоїм велінням сімейна спільнота має міцний фун­дамент; вислухай милостиво молитви Твоїх слуг і вчини, щоб, наслідуючи приклад святого Сімейства, вони в ра­дості Твого дому безустанно Тебе прославляли. Через Христа, Господа нашого.

Всі: Амінь.

282. В Євхаристійній літургії все відбувається згідно з Чином Меси, за ви­ключенням нижченаведеного.

Якщо це можливо, під час принесення дарів подружжя можуть принести до вівтаря хліб, вино і воду.

283. Відмовивши Отче наш і пропустивши Визволи нас, Господи…, священик, звернений до подружжя, із розпростертими руками каже:

Прославляємо й благословляємо Тебе, Боже Всетворителю, котрий на початку вчинив чоловіка і жінку, щоб становили спільноту життя і любові; складаємо також Тобі подяку, бо Ти благоволив благословити подружню спільноту своїх слуг Н. і Н., щоб вона являла образ єдності Христа і Церкви: поглянь же сьогодні ласкаво на них, єдність ко­трих Ти зберіг серед радостей і трудів, неустанно відновлюй подружній союз, примножуй любов і утверджуй узи миру, щоб (разом з дітьми, котрими оздоблені немов він­цем,) вони завжди вкушали Твого благословення. Через Христа, Господа нашого.

Всі відповідають: Амінь.

284. Вдмовивши Мир Господній, подружжя та всі інші можуть у встановлений спосіб передати одне одному знак миру і любові згідно з місцевими звичаями.

285. Подружжя може приймати Причастя у двох видах.

286. На закінчення Меси священик благословляє подружжя і всіх присутніх у звичайний спосіб або більш урочисто, наприклад:

Диякон запрошує присутніх до прийняття благословення цими або подіб­ними словами:

Схиліться для благословення.

Тоді священик з розпростертими над подружжям руками мовить:

Нехай Бог Отець Всемогутній наповнить вас своєю радістю.

Всі: Амінь.

Нехай Єдинородний Божий Син милостиво супроводжує вас у благополуччі та недолі.

Всі: Амінь.

Нехай Святий Божий Дух завжди вливає у ваші серця свою любов.

Всі: Амінь.

Потім благословляє всіх присутніх, додаючи:

Нехай вас усіх тут присутніх благословить Бог Всемогутній, Отець, і Син,  і Святий Дух. 

Всі: Амінь.

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.