Друзі в Facebook  

   

CCDDS
Конгрегація божественного культу і дисципліни таїнств
Prot. N. 296/20

 

З Ватикану, 20 червня 2020,
у спомин Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії

 

Преосвященніший Владико!

Церква, яка подорожує до святого небесного Єрусалима, щоб втішитись невідлучною єдністю з Христом, своїм Обручником і Спасителем, йде стежками історії, ввіряючи себе «Тій, хто повірив слову Господа».

 

Ми знаємо з Євангелія, що учні Ісуса вже від самих початків навчилися вихваляти «Благословенну між жінками» і розраховувати на Її материнське заступництво. Впродовж віків християнська побожність приписувала численні титули і заклики Діві Марії, яка є упривілейованим і певним шляхом до зустрічі з Христом. Також і в наш час богородична побожність, пройшовши через мотиви невпевненості і розгублення, є по-особливому близька Божому народу і сповнена почуттями і довірою.

Виражаючи це відчуття, Верховний Понтифік ФРАНЦИСК, дослухаючись до висловлених побажань, розпорядився, щоб у формулюваннях літанії до Пресвятої Діви Марії, яка зветься Лоретанською, були включені заклики «Мати милосердя», «Мати надії» і «Втіхо мігрантів».

Перший заклик буде вміщений після «Мати Церкви», другий – після «Мати Божої благодаті», третій – після «Прибіжище грішників».

Радий, Преосвященніший Владико, донести Вам це розпорядження до Вашого відома і застосування. Принагідно висловлюю почуття моєї пошани.

Роберт кард. Сара
Префект

Артур Рош
Архієпископ секретар

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.