Друзі в Facebook  

   
lectionarioПовідомляємо, що вийшов друком V том Лекціонарія Меси. Видання здійснено за типовим виданням «Ordo Lectionum Missae», опублікованим у Libreria editrice Vaticana у 1981 р. Книга містить читання неділь і будніх днів ХXIV–XXXIV тижнів Звичайного періоду, а також комплекти читань на Господні урочистості.

Згідно з дозволом Конгрегації божественного культу і дисципліни таїнств № 216/19 від 16.10.2019 р. і декретом голови Конференції Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні №33/2019 від 30.11.2019 р. вийшов друком V том Лекціонарія Меси.

Крім читань неділь і будніх днів останніх 11 тижнів Звичайного періоду, в окремий розділ винесені читання в Господні урочистості, які припадають на Звичайний період, а саме: Пресвятої Трійці, Пресвятих Тіла і Крові Христа, Пресвятого Серця Ісуса.

В нашому виданні на початку респонсорійного псалма зазвичай пропонується два варіанти рефрена. Перший з них адаптовано для виконання співом на прості поширені мелодії. Намість другий варіант – це повна (не скорочена і не адаптована) версія вірша, запропонованого «Ordo lectionum Missae». Цю другу версію можна використовувати в рецитованій Месі. Можна її також виконати співом, уклавши для неї відповідну мелодію.

Також нагадуємо, що з моменту публікації цього взірцевого для Римсько-Католицької Церкви в Україні видання з літургійного вжитку виводиться V том студійного видання Лекціонарія. Придбати книгу можна в Управліннях своїх дієцезій.

єпископ Яцек Пиль,
голова Комісії у справах Літургії

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.