Друзі в Facebook  

   
lectionarioПовідомляємо, що вийшов друком ІV том Лекціонарія Меси. Видання здійснено за типовим виданням «Ordo Lectionum Missae», опублікованим у Libreria editrice Vaticana у 1981 р. Книга містить читання неділь і будніх днів ХIІ–XXIII тижнів Звичайного періоду.

Згідно з дозволом Конгрегації божественного культу і дисципліни таїнств № 526/18 від 18.12.2018 р. і декретом голови Конференції Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні №2/2019 від 01.02.2019 р. вийшов друком IV том Лекціонарія Меси.

У новому українському Лекціонарію Меси використовуються тексти Святого Письма (Старого і Нового Завітів), опрацьовані нашою Комісією задля літургійного вжитку в латинському обряді літургії згідно із вказівками інструкції Священної конгрегації божественного культу і дисципліни таїнств «Liturgiam authenticam» від 28 березня 2001 року. Ця інструкція регламентує різні аспекти перекладу літургійних текстів і текстів Святого Письма на народні мови; зокрема, пункти 34-45 цієї інструкції присвячені перекладу текстів Святого Письма для використання в Лекціонарії. Тому часом тексти, наведені в Лекціонарії, можуть дещо різнитися від вже виданих текстів Святого Письма та Псалтиря.

Для уніфікації назв біблійних книг та імен біблійних персонажів, назв місцевостей і т.п. Комісія зберегла вживані раніше терміни, вони наводяться згідно зі Святим Письмом у перекладі І. Хоменка і богословської комісії оо. Василіян. Нумерація псалмів в «Ordo lectionum Missae» вказується згідно з Книгою Псалмів («Liber Psalmorum»), що видана Папською Комісією у справах Нової Вульґати, Typis Polyglottis Vaticanis 1969. На відміну від латинського, в українському Лекціонарії Меси нумерація псалмів відповідає основній (не подаючи додаткової в дужках) нумерації Книги Псалмів другого взірцевого видання Нової Вульґати (ed. typ. altera 1986). Натомість початки біблійних уривків (incipit), запропоновані Ordo Lectionum Missae, в нашому виданні використовуються у повному обсязі.

В нашому виданні на початку респонсорійного псалма зазвичай пропонується два варіанти рефрена. Перший з них адаптовано для виконання співом на прості поширені мелодії. Намість другий варіант – це повна (не скорочена і не адаптована) версія вірша, запропонованого «Ordo lectionum Missae». Цю другу версію можна використовувати в рецитованій Месі. Можна її також виконати співом, уклавши для неї відповідну мелодію.

Для полегшення пошуку потрібних текстів в Лекціонарії проставлена наскрізна нумерація всіх комплектів читань і сформовано покажчики, як цього вимагає «Liturgiam authenticam». Покажчики відносяться не до номерів сторінок, а саме до номерів комплектів читань.

Також нагадуємо, що з моменту публікації цього взірцевого для Римсько-Католицької Церкви в Україні видання з літургійного вжитку виводиться ІV том студійного видання Лекціонарія. Придбати книгу можна в Управліннях своїх дієцезій.

єпископ Яцек Пиль,
голова Комісії у справах Літургії

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.