Друзі в Facebook  

   

Співаймо ГосподуКомісія у справах Літургії приготувала нове видання для органістів: «Requiem aeternam». У цій книзі зібрано літургійні співи у органному супроводі та музичні твори, які використовуються під час похоронних обрядів та жалобних церемоній, а також під час молебнів за померлих. Значна частина матеріалів публікується вперше.
У перших розділах вміщено псалми та співи, що  виконуються під час відповідних обрядів у храмі. Ці псалми можна виконувати й тоді, коли тіло померлого знаходиться не в храмі, а вдома чи в ритуальній залі. Варто звернути увагу, що співи є інтегральною частиною обрядів похорону, тобто вони використовуються виключно під час похоронної церемонії. 

 

У наступних розділах – «Утреня за померлих» та «Вечірня за померлих» – уміщено співані молитви псалмами Літургії годин за померлих. Їх можна співати до або після Меси за померлих, згідно з часом доби, а також під час молебнів. У розділі «Пісні за померлих» вміщено співи, які можна співати як під час Меси, так і під час похоронної процесії, стояння біля могили чи в домі покійного. 

Розділ «Принагідні музичні твори» охоплює досить велику добірку маршів і мелодій, які можуть звучати під час внесення та винесення труни, а також на початок чи закінчення Меси. Музичні композиції підібрано з урахуванням різних виконавських можливостей парафіяльних органістів. Водночас, їм надано можливість розширення репертуару й підвищення власного професійного рівня. Твори розміщено в порядку зростання технічної складності. Завдяки універсальному характеру деяких класичних творів, вміщених в цьому виданні (наприклад, «Адажіо» Баха, «Ave Maria» Боссі, «Ave verum» Моцарта та ін.), органіст може їх виконувати і під час інших обрядів та Мес.

У Додатку вміщено молитви «Ангел Господній», «Царице неба» та приклади співів під час Літургії Слова. Наголошуємо, що похоронну літургію (як і будь-яку іншу) потрібно готувати заздалегідь. Органісту необхідно узгодити вибір псалмів та співів перед Євангелієм зі священиком, який правитиме Месу чи головуватиме у молебні. 

Таким чином, у книзі зібрані всі потрібні у похоронних обрядах співи, щоб органіст мав усе «під рукою». Гадаємо, що це видання стане для них доброю підмогою.

Видання є взірцевим для всієї Римсько-Католицької Церкви в Україні.

З питань придбання звертайтеся до єпископів-ординаріїв своєї дієцезії.

 

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.