Друзі в Facebook  

   

У 2017 році урочистість Різдва Господнього припадає на понеділок, відповідно день Різдвяної Вігілії, 24 грудня, припадає на неділю. Отже у багатьох виникає питання, коли треба прийти на Євхаристію, щоб виконати обов'язок участі у недільній і святковій Службі Божій.

765667

На початку озвучимо головний принцип: один раз треба прийти на Службу за неділю, другий раз – за урочистість Різдва Господнього.

Літургійне і канонічне право Церкви (Eucharisticum mysterium, 28; Кодекс 1248 §1) дає можливість участі у недільній або святковій Службі також ввечері попереднього дня.

Тож вірні цього року мають різні можливості виконання обов'язку участі в Службі Божій.

За неділю можна, отже, прийти або 23 грудня, в суботу ввечері, або вдень 24 грудня, або навіть на вечірню Месу 24 грудня (але яка правиться раніше ніж опівночі), навіть якщо вона відправляється як Вігілійна Меса урочистості Різдва Господнього.

За урочистість Різдва Господнього можна прийти на вечірню Месу 24 грудня або нічну, денну чи вечірню Месу 25 грудня. Підкреслимо, що немає стислого обов'язку подвійної участі у нічній і денній Месі Різдва Христового, проте така подвійна участь належить до давньої традиції побожності. Так, наприклад, Папа римський у день Різдва править навіть три Служби: вночі, на світанку і вдень.

Кожний вірний може обрати собі найбільш відповідний для себе час відвідин недільної і святкової Служб 24 і 25 грудня. До прикладу, можна прийти 23 грудня ввечері (за неділю) і в ніч на 25 грудня (за урочистість). Комусь іншому може пасувати прийти вранці 24 грудня (за неділю) і ввечері 24 грудня або в ніч на 25 грудня (за урочистість).

Церковні приписи дозволяють також на варіант: прийти 24 грудня ввечері (але раніше ніж опівночі) на Службу за неділю і вдень 25 грудня - за урочистість. Але треба пам'ятати про те, що у такому випадку вірний пропустить читання з четвертої неділі Адвенту, яка в літургії займає особливе місце.

Треба також пам'ятати, що більшість праць по приготуванню вігілійної вечері у себе вдома треба зробити перед неділею 24 грудня. На неділю можна залишити лише останні приготування, які не можна зробити раніше.

о. Костянтин Морозов OFMCap

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.