Січень

 

Час між Великоднім і Різдвяним періодами становить так званий Звичайний період літургійного року. Його зміст, як і зміст всієї історії світу, – це сам Ісус Христос, Воскреслий Господь, який у своїй Церкві і разом із нею йде крізь тисячоліття.Цей «час зростання Церкви» – час, коли народ Божий мандрує до остаточної мети, підкріплюючись Євхаристією і Словом Божим, виконуючи свої обов’язки і творячи любов.

17 січня – св. Антонія, абата

Боже, Ти покликав святого Антонія, абата, в пустелю, щоб він служив Тобі з дивовижною ревністю; вчини за його заступництвом, щоб ми зрікалися самих себе і понад усе Тебе любили. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

18-25 січня – Молитва про єдність християн

Щороку з 18 по 25 січня проводиться Тиждень молитов про єдність християн. Єдність учнів Христових – це заповіт Ісуса Христа, «щоб усі були одне» (Йн 17, 21). Окрім участі в загальних молитвах, можна також молитися індивідуально:

Всемогутній, вічний Боже, Ти збираєш розсіяних, а зібраних зберігаєш у єдності. Поглянь милостиво на паству Твого Сина і вчини, щоб усі, кого освятило одне Хрещення, об’єдналися в істинній вірі та братерській любові. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

21 січня – св. Агнеси, діви і мучениці

Всемогутній, вічний Боже, Ти вибираєш те, що є слабким в очах світу, щоб засоромити те, що міцне; вчини милостиво, щоб ми наслідували стійкість у вірі святої Агнеси, Твоєї мучениці, народження якої для неба ми сьогодні святкуємо. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

24 січня – св. Франциска Сальського, єпископа і Вчителя Церкви

Боже, заради спасіння людей святий Франциск Сальський, єпископ, схотів стати всім для всіх; вчини милостиво, щоб ми за його прикладом служили ближнім і допомагали їм відчути Твою батьківську любов. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

28 січня – св. Томи Аквінського, пресвітера і Вчителя Церкви

Боже, джерело мудрості, завдяки Твоїй благодаті святий Тома Аквінський ревно прямував до святості та відзначався глибоким пізнанням священного вчення; вчини, щоб ми зрозуміли те, чого він навчав, і наслідували те, що він чинив. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

25 січня – свято Навернення cв. апостола Павла

Боже, сьогодні ми святкуємо навернення святого апостола Павла, проповідуванням котрого Ти просвітив увесь світ; вчини, просимо, щоб ми, за його прикладом прямуючи до Тебе, стали у світі свідками Твоєї істини. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

31 січня – св. Йоана Боско, пресвітера

Боже, Ти покликав святого Йоана, пресвітера, стати отцем і вчителем молоді, вчини, просимо, щоб ми, палаючи такою ж самою любов’ю, дбали про спасіння ближніх і служили Тобі самому. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

Лютий

 

 2 лютого – свято Стрітення Господнього

Старець-пророк Симеон назвав Немовля Ісуса «Світлом для об’явлення язичникам». Під час процесії зі свічками виконується антифон з пісні Симеона. Свічки, посвячені цього дня, прийнято запалювати при помираючих і під час літніх бур.

 

Ант. Світло для освічення язичників і на славу Твого народу – Ізраїля. Нині відпускаєш слугу Твого, Владико, за Твоїм словом у мирі.

Ант. Світло для освічення язичників і на славу Твого народу – Ізраїля. Бо мої очі побачили Твоє спасіння.

Ант. Світло для освічення язичників і на славу Твого народу – Ізраїля. Яке приготував Ти для усіх народів.

Ант. Світло на освічення язичників і на славу Твого народу – Ізраїля.

 

Молитва благословення свічок

Боже,  істинне  світло,  одвічний  подателю і сотворителю світла, влий у серця вірних ясність віковічного сяйва, щоб усі, що зібралися в цьому храмі з запаленими свічками, змогли щасливо дійти до світла Твоєї слави. Через Христа, Господа нашого. Амінь. 

 Або:

Всемогутній, вічний Боже, смиренно благаємо Твою велич, щоб, як Твій Єдинородний Син у нашій тілесній природі сьогодні був представлений у храмі, так і ми змогли предстати перед Тобою з чистими серцями. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

5 лютого – св. Агати, діви і мучениці

Просимо, Господи: нехай свята діва й мучениця Агата, яка була угодна Тобі мужністю в мучеництві та заслугою чистоти, випросить для нас прощення. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

11 лютого – Пресвятої Діви Марії Лурдської 

Милосердний Боже, прийди з допомогою в нашій немочі та вчини, щоб ми, споминаючи Непорочну Богородицю Діву Марію, за Її заступництвом піднялися з нашого беззаконня. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

Всесвітній день молитов за хворих

Господи, Боже наш, Ти послав у світ Сина свого, щоб Він прийняв на себе наші страждання і поніс нашу неміч. Покірно благаємо Тебе: зміцни терпіння і надію хворих, щоб за Твоїм благословенням вони подолали свою неміч і, укріплені Твоєю допомогою, перебували в доброму здоров’ї душі й тіла. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Або:

Святий Отче, Ти своїм благословенням відновлюєш і укріплюєш нашу немічну природу. Подивись милостиво на хворого слугу свого N і дозволь йому подолати неміч, щоб він знайшов повноту здоров’я і з вдячністю благословляв Твоє святе Ім’я. Амінь.

 

 14 лютого – свв. Кирила, монаха, і Мефодія, єпископа, покровителів Європи

Боже, Ти через святих братів Кирила і Мефодія просвітив слов’янські народи; зроби наші серця спроможними приймати слова Твого вчення, а нас – народом, з’єднаним у сповідуванні істинної віри. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

22 лютого – свято Престола апостола Петра

Всемогутній Боже, просимо Тебе: вчини, щоб жодне сум’яття не похитнуло нас, яких Ти утвердив на скелі апостольської віри. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

Березень

 

19 березня – урочистість св. Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії

Всемогутній Боже, за заступництвом святого Йосифа вчини, щоб Твоя Церква завжди вірно служила тайнам людського спасіння, початки яких Ти довірив його вірній опіці. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

25 березня – урочистість Благовіщення Господнього

Боже, Ти схотів, щоб Твоє Слово в лоні Діви Марії прийняло справжнє людське тіло; вчини, просимо, щоб ми, визнаючи нашого Відкупителя Богом і людиною, заслужили на участь у Його божественній природі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

Квітень

 

1 квітня – Пресвятої Діви Марії Милостивої

Всемогутній Боже, сьогодні ми споминаємо Пресвяту Діву Марію, яку Ти щедро обдарував своїми дарами. За Її заступництвом дай також і нам частку в повноті своєї благодаті. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

Молитва до Божої Матері Милостивої

Ясна зоре міста Львова, Пані наша милостива, жива монстранціє, яка даєш нам Христа! Пробуди в наших серцях добро, любов і прагнення часто приймати Євхаристію  – велику тайну життя, яку Ти нам породила, Богородице, щоб ми могли отримати благодать спасіння і життя з Триєдиним Богом тепер і у вічності. Амінь.

 

25 квітня – св. Марка, євангеліста

Боже, своєю благодаттю Ти зміцнив святого Марка, євангеліста, у проповідуванні Доброї Новини; вчини, щоб ми, утверджені його вченням, вірно наслідували Христа. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

29 квітня – св. Катерини Сієнської, діви і Вчителя Церкви, покровительки Європи

Всемогутній Боже, свята Катерина з Сієни, роздумуючи над Господніми страстями і служачи Твоїй Церкві, палала любов’ю до Тебе; вчини за її заступництвом, щоб Твій народ, з’єднаний тайною Христа, завжди радів у Його славі. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні.

 

Травень

 

1 травня – св. Йосифа, робітника

Боже, Всетворителю, Ти встановив для людей обов’язок праці; вчини милостиво, щоб ми за прикладом святого Йосифа та під його опікою виконували завдання, які Ти нам доручаєш, і отримали обіцяну Тобою нагороду. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

2 травня – св. Атанасія, єпископа і Вчителя Церкви

Всемогутній, вічний Боже, Ти встановив святого Атанасія, єпископа, винятковим захисником божественної природи Твого Сина; вчини милостиво, щоб ми, радіючи його вченням та опікою, краще Тебе пізнавали і зростали в любові до Тебе. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

3 травня – свято свв. Филипа та Якова, апостолів

Боже, Ти щороку дозволяєш нам переживати радість свята апостолів Филипа та Якова; даруй нам за їхнім заступництвом участь у стражданнях і воскресінні Твого Єдинородного Сина, щоб ми могли у вічності споглядати Твою славу. Через Христа, Господа нашого. Амінь. 

 

8 травня – св. Станіслава, єпископа і мученика

Всемогутній Боже, святий Станіслав, єпископ, загинув від меча переслідувачів, безстрашно захищаючи Твою славу; вчини, щоб і ми, за його заступництвом, аж до смерті мужньо й непохитно тривали у вірі. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

13 травня – Пресвятої Діви Марії Фатімської

Рекомендується читати цю молитву і в інші дні, особливо в перші суботи кожного місяця або 13-го числа кожного місяця.

Боже, Ти прагнеш перебувати в серцях праведних і щирих, вчини, щоб ми завдяки Твоїй благодаті стали гідним помешканням для Тебе. Через Христа, Господа нашого. Амінь. 

Або:

Боже, Ти дав нам за Матір Пресвяту Діву Марію – Матір Твого Єдинородного Сина; вчини, щоб, триваючи в дусі покаяння та молитви за спасіння світу, ми день-у-день все ревніше могли поширювати Христове Царство. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

14 травня – свято св. Матія, апостола

Боже, Ти приєднав святого Матія до спільноти апостолів; вчини за його заступництвом, щоб ми, маючи частку у Твоїй любові, удостоїлися прийняття до сонму вибраних. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

16 травня – св. Андрія Боболі, пресвітера і мученика

Боже, Ти смертю свого Сина схотів зібрати своїх розпорошених дітей; вчини, щоб ми ревно співпрацювали в ділі Христа, за яке пролив свою кров святий Андрій, мученик. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

21 травня – св. Йоана з Непомук, пресвітера і мученика

Всемогутній, вічний Боже, зміцнений Тобою святий Йоан аж до смерті ревно боронив свободу Церкви; вчини за його заступництвом, щоб ми без вагання ставали на захист справедливості та правди. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

22 травня – св. Рити Кассійської, монахині

Господи, просимо Тебе: обдаруй нас щедро мудрістю хреста і відвагою, якими Ти благоволив наділити святу Риту, щоб ми, страждаючи разом із Христом, змогли повніше взяти участь у Його пасхальній тайні. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

26 травня – св. Филипа Нері, пресвітера

Боже, Ти не дозволяєш згаснути славі святості Твоїх вірних слуг; вчини милостиво, щоб і в нас палав такий само вогонь Святого Духа, який наповнював серце святого Филипа. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

31 травня – Відвідин Пресвятої Діви Марії

Всемогутній, вічний Боже, з Твого натхнення Пресвята Діва Марія, яка в лоні носила Твого Сина, відвідала Єлизавету; вчини, щоб ми, йдучи за натхненням Святого Духа, могли разом із Марією завжди Тебе славити. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

Понеділок після Зіслання Святого Духа: свято Пресвятої Діви Марії, Матері Церкви

Боже, Отче милосердний, Твій Розіп’ятий Син дав свою Матір, Пресвяту Діву Марію, нам за Матір; вчини, щоб за заступництвом люблячої Матері Твоя Церква зростала, ставала святішою і приводила до Тебе всі народи. Через Христа, Господа нашого. Амінь. 

 

Урочистість Пресвятої Трійці

Істина про Триєдиного Бога і Його внутрішнє життя є фундаментом віри і життя кожного християнина. Бог – наш Отець, а ми – Його усиновлені діти в Христі, з’єднані Святим Духом в істинну Церкву.

Боже Отче, Ти зіслав у світ свого Сина – Слово Істини, і Духа Освятителя, щоб явити людям Твою предивну тайну; вчини, щоб ми, сповідуючи істинну віру, визнавали вічну славу Трійці і возвеличували Єдність Божих Осіб в могутності величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

Урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христових 

Християни публічно свідчать про свою живу віру в Пресвяте  Таїнство і про своє благочестя, беручи участь у  процесіях,  під  час  яких  Євхаристію  несуть  вулицями у супроводі урочистих співів. Під час цієї урочистості ми роздумуємо про те, що Євхаристія – це Хліб Живий, який дає життя. Її плід – мир і єдність, бо вона єднає між собою тих, хто її споживає. 
Процесія з Пресвятими Дарами до чотирьох вівтарів відбувається після урочистої Меси. При кожному вівтарі читають фрагменти Євангелія: від Матея, Марка, Луки і Йоана – як сповідання віри в те, що в Пресвятому Таїнстві перебуває сам Богочоловік. Після закінчення молитов вірних священик благословляє Пресвятими Дарами народ Божий.

Молитви під час процесії до чотирьох вівтарів:

 І вівтар: С. Ти – Священик повіки. Алілуя.
У. За чином Мелхіседека. Алілуя.

 

ІІ вівтар: С. Господь дав поживу своєму людові. Алілуя.
У. Щоб увічнити пам’ять про свої чудеса. Алілуя.

 

ІІІ вівтар: C. Ось живий Хліб, що зійшов з неба. Алілуя.
У. Хто Його споживає, житиме повіки. Алілуя.

ІV вівтар:  C. Піднесу чашу спасіння. Алілуя.
У. І призову Ім’я Господнє. Алілуя.

Або ж:

Господи, Ти в Пресвятому Таїнстві залишив нам спомин своїх Страстей; дай нам так вшановувати святі тайни Твоїх Тіла й Крові, щоб ми могли безустанно пожинати плоди Твого  відкуплення.  Котрий  живеш  і  царюєш з Богом Отцем у єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

Урочистість Пресвятого Серця Ісуса

Її було встановлено для особливого вшанування великої любові Спасителя, за яку люди Йому так мало дякують. Вона повинна спонукати нас більше відповідати любов’ю Божому Серцю і принести Богові спокуту за холодність і гріхи людей. Пресвятому Серцю Ісуса присвячені перші п’ятниці кожного місяця.

Всемогутній Боже, ми віддаємо честь Серцю Твого улюбленого Сина і прославляємо великі дари Його любові; вчини, щоб ми з цього джерела Божої доброти отримали щедрі благодаті. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії

Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії є символом Її внутрішнього життя. Богородиця – Святиня Духа Святого, образ Церкви і приклад для кожного християнина. Непорочному Серцю Пресвятої Діви Марії присвячуються перші суботи місяця.

Боже, Ти приготував у Серці Пресвятої Діви Марії гідне помешкання для Святого Духа; вчини милостиво, щоб ми за заступництвом Пресвятої Діви Марії стали храмом Твоєї слави. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

Червень

 

1 червня – св. Юстина, мученика

Боже, Ти через безумство хреста дав святому мученикові Юстину глибоке пізнання Ісуса Христа; вчини за його заступництвом, щоб ми, відкинувши наші помилки, зміцнилися у вірі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

5 червня – св. Боніфатія, єпископа і мученика

Господи, святий Боніфатій, мученик, проголошував істинну віру і засвідчив її власною кров’ю; вчини за його заступництвом, щоб ми вірно тривали в цій вірі та визнавали її своїм життям. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

13 червня – св. Антонія Падуанського,  пресвітера і Вчителя Церкви 

Всемогутній, вічний Боже, Ти дав своєму народові чудового проповідника і заступника в потребах – святого Антонія з Падуї; вчини, щоб із його допомогою ми прагнули жити істинно християнським життям, та в усіх труднощах отримували від Тебе підтримку. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

21 червня – св. Алойзія Гонзаги, монаха

Боже, Подателю небесних дарів, Ти з’єднав у святому Алойзієві непорочну чистоту життя з покутою, а оскільки ми не зуміли наслідувати його в невинності, вчини за його заступництвом і його заслугами, щоб ми наслідували його в покаянні. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

24 червня – урочистість Народження cв. Йоана Хрестителя

Боже, Ти покликав святого Йоана Хрестителя, щоб він приготував досконалий народ Господу Христу; обдаруй Твій народ благодаттю духовної радості та скеруй душі всіх вірних на дорогу спасіння і миру. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

29 червня – урочистість свв. апостолів Петра і Павла

Господи, наш Боже, Ти за заступництвом святих апостолів Петра і Павла обдаровуєш святу Церкву небесними дарами; просимо Тебе: благоволи прийти нам на допомогу і обдаруй нас спасінням. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

Липень

 

3 липня – свято св. Томи, апостола

Всемогутній Боже, ми з радістю відзначаємо свято апостола Томи; зберігай за його заступництвом нашу віру, щоб ми, як і він, визнали Ісуса Христа, Твого Сина, нашим Господом і мали життя в Його Ім’я. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні.

 

6 липня – св. Марії Горетті, діви і мучениці

Боже, джерело невинності й чистоти, Ти обдарував свою слугиню Марію Горетті благодаттю мучеництва в молодому віці; дай і нам за заступництвом тієї, яку Ти увінчав як непереможну діву, непохитність у виконуванні Твоїх заповідей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

11 липня – св. Бенедикта, абата, покровителя Європи

Боже, Ти встановив святого Бенедикта, абата, прекрасним учителем у школі Твого служіння; вчини, щоб ми понад усе цінували любов до Тебе і з радісним серцем ішли дорогою Твоїх заповідей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

15 липня – св. Бонавентури, єпископа і Вчителя Церкви

Всемогутній Боже, відзначаючи народження для неба святого єпископа Бонавентури, просимо Тебе: вчини, щоб ми укріплювались його преславним вченням та наслідували його палку любов. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

16 липня – Пресвятої Діви Марії з гори Кармель

Просимо Тебе, Господи: нехай споможе нас ушанування заступництва Преславної Діви Марії, щоби з Її могутньою підтримкою ми змогли дійти до твердині, якою є Христос. Котрий з тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні.

 

22 липня – св. Марії Магдалини

Боже, Твій Єдинородний Син вибрав Марію Магдалину першою провісницею великодньої радості; вчини, щоб ми за її заступництвом і прикладом проголошували Воскреслого Христа і оглядали Його як Царя у Твоїй славі. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні.

 

23 липня – св. Бригіди, монахині, покровительки Європи

Боже, Ти вів святу Бригіду різними дорогами життя, а роздумами про Страсті Твого Сина чудесно навчив її мудрості хреста; вчини, щоб ми, ідучи за Твоїм голосом, в усьому шукали тільки Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

23 липня – св. Ольги

Боже, Ти щороку даєш нам радість від спомину святої Ольги; вчини, щоб ми наслідували її, ведучи істинно християнське життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

25 липня – св. Якова, апостола

Всемогутній, вічний Боже, святий Яків був першим з апостолів, хто пролив кров за Христа; нехай його мужнє сповідування зміцнює Твою Церкву, а його опіка нехай постійно її супроводжує. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

26 липня – свв. Йоакима і Анни, батьків Пресвятої Діви Марії

Господи, Боже наших батьків, Ти наділив своєю благодаттю святих Йоакима і Анну, що через них прийшла на світ Мати Твого втіленого Сина; дай нам за їхнім заступництвом осягнути спасіння, яке Ти обіцяв своєму народові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

28 липня – св. Володимира

Боже, тільки Ти святий, і без Тебе ніхто не може бути добрий; вчини, щоб за заступництвом святого Володимира ми жили істинно християнським життям і могли оглядати Твою славу в небі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

29 липня – св. Марти

Всемогутній, вічний Боже, Твій Син благоволив гостювати в домі святої Марти; вчини, щоб ми за її заступництвом вірно служили Христу в наших ближніх і були Тобою прийняті у Твоїх небесних чертогах. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

31 липня – св. Ігнатія Лойоли, пресвітера

Боже, Ти у своїй Церкві воздвигнув святого Ігнатія для ще більшого поширення слави Твого Імені; вчини, щоб ми, з його допомогою і за його прикладом змагаючись на землі, отримали з ним вінець слави у небі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

Серпень

 

1 серпня – св. Альфонса Марії Лігуорі, єпископа

Боже, Ти безустанно даєш своїй Церкві нові приклади життя чеснотами; вчини, щоб ми наслідували святого Альфонса Марію, єпископа, в апостольській ревності та разом з ним осягнули нагороду в небі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

4 серпня – св. Йоана Марії Віаннея, пресвітера

Всемогутній і милостивий Боже, Ти обдарував святого Йоана Марію гідною подиву пастирською ревністю; вчини, щоб ми за його прикладом і заступництвом здобували братів у Христовій любові і разом з ними змогли осягнути вічну славу. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

6 серпня – свято Преображення Господнього

Цього дня ми згадуємо тайну Преображення Христа на горі Табор у присутності трьох учнів. Уся літургія спрямована на те, щоби підготувати нас до майбутньої участі в славі Христа. 

Боже, Ти в славному преображенні Твого Єдинородного Сина підтвердив тайну віри свідченням Отців і чудесно явив славу, яка чекає Твоїх усиновлених дітей; дозволь нам, Твоїм слугам, слухаючи голос Твого улюбленого Сина, стати Його співспадкоємцями. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

8 серпня – св. Домініка, пресвітера

Господи, нехай святий Домінік, котрий був ревним проповідником Твоєї істини, зміцнює Твою Церкву своїми заслугами та вченням і нехай буде нам дбайливим опікуном. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

9 серпня – свято св. Терези Бенедикти від Хреста (Едити Штайн), діви і мучениці, покровительки Європи

Боже наших предків, Ти допровадив святу Терезу Бенедикту, мученицю, до пізнання Твого розп’ятого Сина і покликав її наслідувати Його аж до смерті; вчини, щоб за її заступництвом усі люди визнали в Христі Спасителя і через Нього дійшли до оглядання Тебе у вічності. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

10 серпня – св. Лаврентія, диякона і мученика

Боже, полум’я Твоєї любові вславило святого Лаврентія як вірного в служінні і славного в мучеництві; вчини, щоб ми любили те, що він любив, і чинили так, як він навчав. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь. 

 

14 серпня – св. Максиміліана Марії Кольбе, пресвітера і мученика

Боже, Ти святого Максиміліана Кольбе, пресвітера і мученика, палаючого любов’ю до Непорочної Діви, наповнив ревністю у спасінні душ і любові до ближніх; вчини милостиво, щоб ми за його заступництвом на славу Тобі сумлінно трудились у служінні людям і аж до смерті змогли уподібнитись до Твого Сина. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

15 серпня – урочистість Успіння (Взяття до неба) Пресвятої Діви Марії 

Всемогутній, вічний Боже, Ти взяв до небесної слави душу й тіло Непорочної Діви Марії, Матері Твого Сина; вчини, просимо, щоб ми завжди дбали про духовні блага та заслужили на участь у Її славі. Через Господа нашого   Ісуса   Христа,   Сина   Твого,   котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

17 серпня – св. Гіацинта, пресвітера 

Всемогутній, вічний Боже, завдяки Твоїй благодаті святий Гіацинт витривалим проголошенням Євангелія відновив і зміцнив у вірі багато народів; за його заступництвом помнож і нашу віру, щоб ми стали спроможними трудитись на Твою славу і для спасіння людей. Через Господа нашого   Ісуса   Христа,   Сина   Твого,   котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

21 серпня – св. Пія Х, Папи

Боже, для захисту католицької віри і відновлення усього в Христі Ти наповнив святого Пія, Папу, духом мудрості та апостольською силою; вчини милостиво, щоб ми, йдучи за його прикладом і настановами, осягнули вічну нагороду. Через Господа нашого   Ісуса   Христа,   Сина   Твого,   котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

24 серпня – свято св. Вартоломея, апостола

Всемогутній Боже, зміцни в нас віру, завдяки якій святий Вартоломей, апостол, щирим серцем припав до Твого Сина, і вчини, щоб за його заступництвом Твоя Церква стала для всіх народів таїнством спасіння. Через Господа нашого   Ісуса   Христа,   Сина   Твого,   котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

24 серпня – День Незалежності України

Всемогутній, вічний Боже! Ти упродовж усіх віків оточував наш народ своєю могутньою   опікою   і   оживляв   своєю   благодаттю. У цей час великих змін на нашій землі стаємо перед Тобою, щоб просити Тебе, Боже: наповни нас силою Твого Духа! Обдаруй нас миром і єдністю, дай нам духа любові, правди, порозуміння і розсудливості, щоб ми, долаючи всілякі труднощі, були здатні вберегти наше спільне добро – любу Батьківщину. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

27 серпня – св. Моніки

Боже, утішителю засмучених, Ти милостиво прийняв материнські сльози святої Моніки і дарував благодать навернення її синові Августину; допоможи нам за їхнім заступництвом оплакувати наші гріхи та зазнати благодаті Твого пробачення. Через Господа нашого   Ісуса   Христа,   Сина   Твого,   котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

28 серпня – св. Августина, єпископа і Вчителя Церкви

Всемогутній Боже, віднови у своїй Церкві дух, яким Ти обдарував святого єпископа Августина, щоб ми, наповнені цим духом, прагнули Тебе – єдиного джерела мудрості, та шукали Тебе – Подателя найвищої любові. Через Господа нашого   Ісуса   Христа,   Сина   Твого,   котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

Вересень

 

3 вересня – св. Григорія Великого, Папи і Вчителя Церкви

Боже, Ти дбаєш про свій народ і з любов’ю ним керуєш, дай за заступництвом святого Григорія, Папи, духа мудрості покликаним до керування Церквою, щоб зростання пастви у святості було вічною радістю пастирів. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

8 вересня – свято Народження Пресвятої Діви Марії

Господи, уділи своїм слугам дару небесної благодаті, щоб свято Народження Пресвятої Діви обдарувало миром тих, для кого Її материнство стало початком спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

13 вересня – св. Йоана Золотоустого, єпископа і Вчителя Церкви

Боже, сило тих, що надіються на Тебе, Ти хотів, щоб святий Йоан Золотоустий, єпископ, прославився красномовністю і мужністю у стражданні; освіти нас його вченням і зміцни прикладом непохитної терпеливості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

14 вересня – свято Воздвиження Всечесного Хреста

Боже, Ти схотів, щоб Твій Єдинородний Син прийняв хрест для спасіння людського роду; вчини, просимо, щоб ми в небі удостоїлися дарів відкуплення Того, котрого тайну пізнали на землі. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

15 вересня – Пресвятої Діви Марії Страждальної

Боже, Ти схотів, щоб поруч із Твоїм Сином, вознесеним на хресті, стояла співстраждальна Мати; дай Твоїй Церкві разом із Марією брати участь в муках Христа і удостоїтися участі у Його воскресінні. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь. 

 

18 вересня – св. Станіслава Костки

Боже, Ти посеред багатьох чудес Твоєї мудрості обдарував святого Станіслава Костку благодаттю зрілої святості у молодому віці; вчини, щоб за його прикладом ми використовували час для сумлінної праці і з запалом прямували до вічного миру. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

  

21 вересня – свято св. Матея, апостола і євангеліста

Боже, Ти в невимовному милосерді благоволив вибрати митаря Матея апостолом; вчини, щоб за його прикладом та заступництвом ми, слідуючи за Тобою, міцно припали до Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

23 вересня – св. о. Піо, пресвітера

Всемогутній вічний Боже, Ти обдарував святого Піо, пресвітера, особливою благодаттю участі у хресних стражданнях Твого Сина та через його служіння відновив дивовижні діла свого милосердя; вчини за його заступництвом, щоб ми, безустанно беручи участь у Христових стражданнях, щасливо осягнули славу воскресіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

27 вересня – св. Вікентія де Поль, пресвітера

Боже, Ти для спасіння убогих і виховання духовенства обдарував святого пресвітера Вікентія апостольськими чеснотами; вчини, щоб ми, сповнені тим самим духом, полюбили те, що він любив, та виконували те, чого він навчав. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

До святого Вікентія де Поль

Достославний святий Вікентію, небесний покровителю всіх об’єднань Caritas, отче всіх бідних! Протягом всього земного життя свого ти не нехтував ніким, хто звертався до тебе. Поглянь на нас, пригноблених, і прийди на допомогу! Вимоли у Господа допомогу бідним, полегшення хворим, розраду засмученим, захист покинутим, великодушність багатим, благодать навернення грішникам, святий запал  священикам, мир Церкві, спокій народам і всім нам благополуччя! Нехай усі пізнають твоє дієве, повне любові заступництво! Хай знайдемо ми через допомогу твою розраду в печалях цього життя і колись разом із тобою досягнемо небес, де не буде більше ні горя, ні страждання, ні болю, а лише одна радість, блаженство і вічне щастя. Амінь. 

(Лев XIII)

 

29 вересня – свято Святих Архангелів Михаїла, Гавриїла, Рафаїла

Боже, Ти з гідною подиву мудрістю визначаєш обов’язки Ангелам і людям; вчини милостиво, щоб наше життя на землі оберігали Ангели, які в небі завжди служать Тобі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

30 вересня – св. Єроніма, пресвітера і Вчителя Церкви

Боже, Ти дав святому Єроніму, пресвітеру, живу і палку любов до Святого Письма; вчини, щоб Твій народ досита живився Твоїм словом і знайшов у ньому джерело життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

Жовтень

 

1 жовтня – св. Терези від Дитяти Ісуса, діви і Вчителя Церкви

Боже, Ти даєш своє Царство смиренним і малим, вчини, щоб ми довірливо йшли стежкою святої Терези, і щоб за її заступництвом явилася нам Твоя вічна слава. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

2 жовтня – Ангелів-Хранителів

Святе Письмо вчить нас, що Бог у своєму Провидінні посилає Ангелів, щоб охороняти людей і вести їх до призначеної їм мети (Бут 16, 7; Вих 14, 19). Церква заохочує нас   дякувати  Богові  за  присутність  Ангелів  між  нами і закликає віддаватися під їхню опіку в небезпеках та спокусах життя.

Боже, Ти у своєму незбагненному провидінні благоволиш посилати нам як хранителів Твоїх святих Ангелів; дай благаючим Тебе завжди знаходити в них захист і радіти їхнім товариством у вічності. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

4 жовтня – св. Франциска Ассізького

Боже, Ти вчинив, що святий Франциск Ассізький, живучи у смиренності та вбогості, уподібнився до Христа; вчини, щоб ми, йдучи його стежками, наслідували Твого Сина та з’єдналися з Тобою, повні радості й любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

7 жовтня – Пресвятої  Діви Марії Розарія 

Царице святого Розарія, Переможнице в усіх битвах Божих, Царице миру і згоди! Шаную і люблю Тебе як мою небесну Матір. Смиренно прошу Тебе: допоможи мені у моїх немочах. Дай мені через молитву Розарія випрошувати навернення грішникам, дай  мені молитвою і покаянням рятувати безсмертні душі, за які Христос помер на хресті. допоможи, Маріє, бути вірним Твоїм знаряддям заради миру з Богом і миру в світі. Амінь.

 

15 жовтня – св. Терези від Ісуса, діви і Вчителя Церкви

Боже, Ти своїм Духом спонукав святу Терезу, щоб вона вказала Церкві дорогу до досконалості; вчини, щоб ми живилися її вченням і палали прагненням істинної святості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

18 жовтня – св. Луки, євангеліста

Господи Боже, Ти обрав святого Луку, щоб він своїм словом і пером явив тайну Твоєї любові до вбогих; вчини, щоб ті, хто вже носить Твоє Ім’я, мали одне серце і одну душу, а всі народи щоб удостоїлись узріти Твоє спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

22 жовтня – св. Йоана Павла ІІ, Папи

Боже, багатий милосердям, Ти схотів, щоби святий Йоан Павло, Папа, очолив Твою вселенську Церкву; вчини, просимо, щоб ми, навчені його настановами, з упованням відкрили наші серця спасенній благодаті Христа, єдиного Відкупителя людини. Котрий з Тобою живе і царює, в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні.

 

28 жовтня – свв. апп. Симона і Юди Тадея

Боже, Ти привів нас до пізнання Твого Імені через святих Апостолів; вчини милостиво, щоб за заступництвом святих Симона та Юди Тадея Твоя Церква завжди зростала завдяки збільшенню віруючих у Тебе народів. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

ІІІ неділя жовтня – Неділя місійна

Місійна молитва блаж. кард. Ньюмена

Господи Ісусе Христе, Ти – Цар усього світу, надія і очікування всіх народів! Усіх Ти відкупив своєю дорогоцінною Кров’ю. Поглянь милостиво на всі народи, розсіяні по широкому світі, і дай їм пізнання Твоєї істини. Пам’ятай, о Господи, про гіркі страждання, які Ти мусив терпіти, коли Тебе зрадили, згадай про  Твої  святі  страсті на  хресній  дорозі і помилуй душі, які Ти створив.

Поглянь, Господи: лише частина людей прийняла Твоє Ім’я. Лише частина   їх сповнена вірою і молиться до Тебе. Тисячі і мільйони їх на сході й на заході, на півдні й на півночі щогодини переходять із цього життя до вічності.

Не порахуй гріха тим бідолашним, які Тебе не знають, а яви світові якнайшвидше свою благодать. Дозволь, щоб усі люди Тебе пізнали, в Тебе увірували, Тобі служили. Ти – наше життя і спасіння, Ти – наше воскресіння, разом з Отцем і Святим Духом Єдиний Бог навіки. Амінь.

 

Листопад

 

1 листопада – урочистість Усіх Святих

Цього дня ми згадуємо незліченний сонм небесних Святих, роздумуємо про істину сопричастя Святих і просимо небесних заступників допомогти нам знайти святість.

 Всемогутній, вічний Боже, Ти дозволяєш нам в одній урочистості вшановувати заслуги Всіх Твоїх Святих; просимо Тебе, щоб завдяки цим численним заступникам Ти щедро обдарував нас жаданою повнотою Твоєї милості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

2 листопада – спомин Всіх Померлих Вірних

День, присвячений спомину Всіх Померлих, які перебувають у чистилищі, встановлений на підставі глибокого покладання надії на милосердя Бога і братерську любов. Своєю участю у Св. Месі, молитвою і пожертвуванням, а також отриманням повного відпусту ми допомагаємо стражденним душам покійних вірних.
Для того, щоб у цей день отримати повний відпуст, віруючий повинен приступити до таїнства Покаяння (сповіді) і святого Причастя, помолитися в намірах Папи Римського, відвідати храм і кладовище, а також бути вільним від прив’язаності навіть до найменшого гріха.
Основний зміст сьогоднішнього дня – не смерть, а життя: нове життя, життя для Бога і в Богові, спільність життя з Христом Воскреслим. Наша печаль унаслідок смерті рідних і близьких нам людей скрашується вірою в те, що вони знайшли нове життя, над яким смерть більш не владна. Ми віримо, що предвічна любов Бога і Його несповідиме милосердя сильніше смерті. Бог наш – Бог живих, а не мертвих. 

 

Господи, вислухай милостиво наші молитви, і так як Ти утвердив нас у вірі в воскреслого із мертвих Твого Сина, зміцни також надію Твоїх слуг в очікуванні воскресіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

Або ж:

Боже, славо вірних і життя праведних, Твій Син нас відкупив своєю смертю і воскресінням, помилуй всіх померлих Твоїх слуг, щоб ті, котрі пізнали тайну нашого воскресіння, удостоїлися участі у радості вічного щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

Або ж:

Боже, Ти вчинив, що Твій Син, перемігши смерть, увійшов до неба; дай усім померлим Твоїм слугам, подолавши Його життям свою смертність, вічно споглядати Тебе – свого Творця та Відкупителя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

11 листопада – св. Мартина Турського, єпископа

Боже, Ти був прославлений життям і смертю святого єпископа Мартина; віднови в наших серцях чудеса Твоєї благодаті, щоб ні смерть, ні життя не могли нас відлучити від Твоєї любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

12 листопада – св. Йосафата, єпископа і мученика

Всемогутній Боже, збуди в своїй Церкві того ж Духа, сповнений якого святий Йосафат віддав своє життя за Христову паству, щоб ми, зміцнені тим самим Духом, за його заступництвом не вагалися віддати своє життя за братів. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

17листопада – св. Єлизавети Угорської, монахині

Боже, завдяки Твоїй благодаті свята Єлизавета бачила і вшановувала Христа в убогих; за її заступництвом дай нам духа любові, щоб ми вірно служили Тобі в знедолених та стражденних. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

22 листопада – св. Цецилії

Боже, Ти дозволяєш нам радіти щорічним спомином святої Цецилії; вчини, просимо, щоб приклад, який залишила нам Твоя слугиня, явив у житті Твоїх слуг чудеса Христа, Твого Сина. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні.

 

23 листопада – св. Климента І, Папи і мученика

Молитва до святого Климента Римського

Святий Клименте, угоднику Христовий,
молись за нас!

Святий Клименте, стовпе Церкви,
молись за нас!

Святий Клименте, славний священномученику,
молись за нас!

Святий Клименте, рівночесний Ангелам,
молись за нас!

Святий Клименте, покровителю землі української,
молись за нас!

Святий Клименте, радосте священиків і монахів,
молись за нас!

Святий Клименте, утішителю стражденних,
молись за нас!

Святий Клименте, прославлений в українському народі,
молись за нас!

Святий Клименте, що зцілюєш хвороби,
молись за нас!

Святий Клименте, що перемагаєш зло,
молись за нас!

Святий Клименте, подібний до апостолів, покровителю землі української, прийди нам на допомогу, щоб ми за твоїм заступництвом були врятовані від бід, зберегли нашу віру і отримали обіцяні блага, що їх Бог приготував тим, хто Його любить. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

25 листопада – св. Катерини Александрійської, діви і мучениці

Всемогутній вічний Боже, Ти дарував своєму народові святу Катерину, діву і незламну мученицю; вчини за її заступництвом, щоб ми, зміцнені у вірі та мужності, невтомно спричинялися до зміцнення єдності Церкви. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

30 листопада – свято св. Андрія, апостола

Господи, схиляючись перед величчю Твоєю, благаємо Тебе, щоб святий апостол Андрій, який був для Твоєї Церкви проповідником та пастирем, завжди був перед Тобою нашим заступником. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

 

Урочистість Ісуса Христа, Царя Всесвіту

Святкується завжди в останню неділю літургійного року. Урочистість нагадує нам про царську гідність Христа, Божого Сина і Спасителя. Він є Царем і Господом усього Всесвіту, Йому підлегла вся природа і кожна людина. «Заколений Агнець достойний прийняти силу і багатство, мудрість, міць, честь, славу, благословення. Йому слава і влада на віки віків!» (Одкр 5, 12; 1. 6)

Всемогутній, вічний Боже, Ти вирішив усе відновити у Твоєму возлюбленому Синові – Цареві Всесвіту; милостиво вчини, щоб усе сотворіння, визволене з неволі гріха, служило Твоїй величі та завжди прославляло Тебе. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

Молитва до Христа Царя 

Господи Ісусе Христе, визнаємо Тебе Царем Всесвіту. Все, що сталося, створене заради Тебе. Верши над нами Твої закони. Відновлюємо обітниці, складені під час святого Хрещення, відрікаємося від гріха й сатани, і всього того, що веде до зла. Обіцяємо жити як вільні Божі діти, а понад усе зобов’язуємося працювати і молитися заради тріумфу законів Твого Царства – Царства правди, справедливості, любові й миру. Амінь.

 

   

            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.