Час між Великоднім і Різдвяним періодами становить так званий Звичайний період літургійного року. Його зміст, як і зміст всієї історії світу, – це сам Ісус Христос, Воскреслий Господь, який у своїй Церкві і разом із нею йде крізь тисячоліття.
Цей «час зростання Церкви» – час, коли народ Божий мандрує до остаточної мети, підкріплюючись Євхаристією і Словом Божим, виконуючи свої обов’язки і зростаючи в любові.

18-25 січня – Молитва про єдність християн

Щороку з 18 по 25 січня проводиться Тиждень молитов про єдність християн. Єдність учнів Христових – це заповіт Ісуса Христа, «щоб усі були одне» (Йн 17, 21). Окрім участі в загальних молитвах, можна також молитися індивідуально:

Всемогутній вічний Боже, Ти збираєш розсіяних, а зібраних зберігаєш у єдності. Поглянь милостиво на паству Твого Сина і вчини, щоб усі, кого освятило одне Хрещення, об’єдналися в істинній вірі та братерській любові. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

2 лютого – свято Стрітення Господнього

Старець-пророк Симеон назвав Немовля Ісуса «Світлом для об’явлення язичникам». Під час процесії зі свічками виконується антифон з пісні Симеона. Свічки, посвячені цього дня, прийнято запалювати біля помираючих і під час бур.

Всемогутній вічний Боже, смиренно благаємо Твою велич, щоб, як Твій Єдинородний Син у нашій тілесній природі сьогодні був представлений у храмі, так і ми змогли предстати перед Тобою з чистими серцями. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

11 лютого – Пресвятої Діви Марії Лурдської

Милосердний Боже, прийди з допомогою в нашій немочі та вчини, щоб ми, споминаючи Непорочну Богородицю Діву Марію, за Її заступництвом піднялися з нашого беззаконня. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Всесвітній день молитов за хворих

Господи, Боже наш, Ти послав у світ Сина свого, щоб Він взяв на себе наші страждання і поніс нашу неміч. Покірно благаємо Тебе: зміцни терпіння і надію хворих, щоб із Твоїм благословенням вони подолали свою неміч і, укріплені Твоєю допомогою, перебували в доброму здоров’ї душі та тіла. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

*

Святий Отче, Ти своїм благословенням відновлюєш і укріплюєш нашу немічну природу. Подивись милостиво на хворого слугу свого Н. і дозволь йому подолати неміч, щоб він втішався повнотою здоров’я і з вдячністю благословляв Твоє святе Ім’я. Амінь.

19 березня – урочистість св. Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії

Всемогутній Боже, за заступництвом святого Йосифа вчини, щоб Твоя Церква завжди вірно служила тайнам людського спасіння, початки яких Ти довірив його вірній опіці. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

25 березня – урочистість Благовіщення Господнього

Боже, Ти схотів, щоб Твоє Слово в лоні Діви Марії прийняло справжнє людське тіло; вчини, просимо, щоб ми, визнаючи нашого Відкупителя Богом і людиною, заслужили на участь у Його божественній природі. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

1 квітня – Пресвятої Діви Марії Милостивої

Всемогутній Боже, сьогодні ми споминаємо Пресвяту Діву Марію, яку Ти щедро обдарував своїми дарами. За Її заступництвом дай нам також частку в повноті своєї благодаті. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва до Божої Матері Милостивої

Ясна зоре міста Львова, Пані наша милостива, жива монстранціє, яка даєш нам Христа! Пробуди в наших серцях добро, любов і прагнення часто приймати Євхаристію – велику тайну життя, яку Ти нам породила, Богородице, щоб ми могли отримати благодать спасіння і життя з Триєдиним Богом тепер і у вічності Амінь.

1 травня – св. Йосифа, робітника

Боже, Всетворителю, Ти встановив для людей обов’язок праці; вчини милостиво, щоб ми за прикладом святого Йосифа та під його опікою виконували завдання, які Ти нам доручаєш, і отримали обіцяну Тобою нагороду. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

13 травня – Пресвятої Діви Марії Фатімської

Рекомендується читати ці молитви і в інші дні, особливо в перші суботи кожного місяця або 13-го числа кожного місяця.

Боже, Ти дав нам за Матір Пресвяту Діву Марію – Матір Твого Єдинородного Сина; вчини, щоб, триваючи в дусі покаяння та молитви за спасіння світу, ми день-у-день все ревніше могли поширювати Христове Цар- ство. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва до Фатімської Богородиці

О Пречиста Богородице, перед Всемилостивим і Всемогутнім Богом будь речницею нашої подяки за щедрі благодаті, якими Він обдаровує наш край. Випроси у Нього благословення для досягнення миру, злагоди та порозуміння. Заради Твого заступництва нехай Він благословить зусилля у справі єдності християн в ім’я Господнього завіту: «Щоб усі були одне». Нехай Він милостиво погляне на свою Церкву, даруючи їй повну свободу і благодать багатьох святих покликань до священства й чернечого життя; нехай Він благословить державну владу в її турботах про добробут народу, про його духовний розвиток і дотримання справедливості. Нехай Господь піклується про наші сім’ї, щоб вони були міцні та вірні Йому. Нехай Він обдарує дітей і молодь духовним, інтелектуальним та фізичним здоров’ям і вбереже їх від спокус. Нехай Він покаже заблукалим дорогу до навернення, нехай приведе невіруючих до пізнання істини, а грішників до покаяння. Нехай змилосердиться над хворими й бідними, стражденними і нужденними.
О Пресвята Богородице, Покровителько землі української, до Твоєї милості звертаємося. Прийми нашу молитву. Будь із нами на шляхах віри, надії та любові. На Твоє прохання нехай навернуться серця і запанує добро. Молися за нас, щоб ми, виконуючи волю Всевишнього, завжди наслідували Твій приклад служіння Богові й ближньому. Амінь.

19 травня – св. Іво Хелорі, покровителя правників

Боже, котрий навчив свою Церкву дотримуватись усіх Божих Заповідей, вчини, щоб ми, наслідуючи Твого священика, святого Іво, творили діла милосердя і удостоїлись осягнути Царство Небесне. Амінь.

22 травня – св. Рити Кассійської, монахині

Господи, просимо Тебе: обдаруй нас щедро мудрістю хреста і відвагою, котрими Ти благоволив наділити святу Риту, щоб ми, страждаючи разом із Христом, змогли повніше взяти участь у Його пасхальній тайні. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

Урочистість Пресвятої Трійці

Істина про Триєдиного Бога і Його внутрішнє життя є фундаментом віри і життя кожного християнина. Бог – наш Отець, а ми – Його усиновлені діти в Христі, з’єднані Святим Духом.

Боже Отче, Ти зіслав у світ свого Сина – Слово Істини, і Духа Освятителя, щоб явити людям Твою предивну тайну; вчини, щоб ми, сповідуючи істинну віру, визнавали вічну славу Трійці і возвеличували Єдність Божих Осіб в могутності величі. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христових

Християни публічно свідчать про свою живу віру в Пресвяте Таїнство і про своє благочестя, беручи участь у процесіях, під час яких Євхаристію несуть вулицями у супроводі урочистих співів. Під час цієї урочистості ми роздумуємо про те, що Євхаристія – це живий Хліб, який дає життя. Її плід – мир і єдність, бо вона єднає між собою тих, хто її споживає.
Процесія з Пресвятими Дарами до чотирьох вівтарів відбувається після урочистої Меси. Біля кожного вівтаря читають фрагменти Євангелія: від Матея, Марка, Луки і Йоана – як сповідання віри в те, що в Пресвятому Таїнстві перебуває сам Богочоловік. На завершення молитви священик благословляє вірних Пресвятими Дарами.

Молитви під час процесії до чотирьох вівтарів:

І вівтар: С. Ти – Священик повіки. Алілуя.
У. За чином Мелхіседека. Алілуя.

ІІ вівтар: С. Господь дав поживу своєму людові. Алілуя.
У. Щоб увічнити пам’ять про свої чудеса. Алілуя.

ІІІ вівтар: C. Ось живий Хліб, що зійшов з неба. Алілуя.
У. Хто Його споживає, житиме повіки. Алілуя.

ІV вівтар: C. Піднесу чашу спасіння. Алілуя.
У. І призову Ім’я Господнє. Алілуя.

*

Господи, Ти в Пресвятому Таїнстві залишив нам спомин своїх страстей; дай нам так вшановувати святі тайни Твоїх Тіла і Крові, щоб ми могли безустанно пожинати плоди Твого відкуплення. Котрий живеш і царюєш з Богом Отцем у єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

Урочистість Пресвятого Серця Ісуса

Її було встановлено для особливого вшанування великої любові Спасителя, за яку люди Йому так мало дякують. Вона повинна спонукати нас більше відповідати любов’ю Божому Серцю і принести Богові спокуту за холодність і гріхи людей. Пресвятому Серцю Ісуса присвячені перші п’ятниці кожного місяця.

Всемогутній Боже, ми віддаємо честь Серцю Твого возлюбленого Сина і прославляємо великі дари Його любові; вчини, щоб ми з цього джерела небесних дарів отримали щедрі благодаті. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії

Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії є символом Її внутрішнього життя. Богородиця – Святиня Духа Святого, образ Церкви і приклад для кожного християнина. Непорочному Серцю Пресвятої Діви Марії присвячуються перші суботи місяця.

Боже, Ти приготував у Серці Пресвятої Діви Марії гідне помешкання для Святого Духа; вчини милостиво, щоб ми за заступництвом Пресвятої Діви Марії стали храмом Твоєї слави. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

13 червня – св. Антонія Падуанського, пресвітера і Вчителя Церкви 

Всемогутній вічний Боже, Ти дав своєму народові чудового проповідника і заступника в потребах – святого Антонія з Падуї; вчини, щоб з його допомогою ми дотримувалися заповідей християнського життя та в усіх труднощах отримували від Тебе підтримку. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

16 липня – Пресвятої Діви Марії з гори Кармель

Просимо Тебе, Господи: нехай споможе нас вшанування заступництва Преславної Діви Марії, щоби з Її могутньою підтримкою ми змогли дійти до твердині, якою є Христос. Котрий з тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

26 липня – свв. Йоакима і Анни, батьків Пресвятої Діви Марії

Господи, Боже наших батьків, Ти наділив своєю благодаттю святих Йоакима і Анну, що через них прийшла на світ Мати Твого втіленого Сина; дай нам за їхнім заступництвом осягнути спасіння, яке Ти обіцяв своєму народові. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

28 липня – св. Володимира

Боже, тільки Ти святий, і без Тебе ніхто не може бути добрий; вчини, щоб за заступництвом святого Володимира ми жили істинно християнським життям і могли оглядати Твою славу в небі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

6 серпня – свято Преображення Господнього

Цього дня ми згадуємо тайну Преображення Христа на горі Табор у присутності трьох учнів. Уся літургія спрямована на те, щоби підготувати нас до майбутньої участі в славі Христа.

Боже, Ти в славному преображенні Твого Єдинородного Сина підтвердив тайну віри свідченням Отців і чудесно явив славу, яка чекає Твоїх усиновлених дітей; дозволь нам, Твоїм слугам, слухаючи голос Твого улюбленого Сина, стати Його співспадкоємцями. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

15 серпня – урочистість Успіння (Взяття до неба) Пресвятої Діви Марії

Всемогутній вічний Боже, Ти взяв до небесної слави душу і тіло Непорочної Діви Марії, Матері Твого Сина; вчини, просимо, щоб ми завжди дбали про духовні блага та заслужили на участь у Її славі. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

24 серпня – День Незалежності України

Всемогутній вічний Боже! Ти впродовж усіх віків оточував наш народ своєю могутньою опікою і оживляв своєю благодаттю. У цей час великих змін на нашій землі стаємо перед Тобою, щоб просити Тебе, Боже: наповни нас силою Твого Духа! Обдаруй нас миром і єдністю, дай нам духа любові, правди, порозуміння і розсудливості, щоб ми, долаючи всілякі труднощі, були здатні вберегти наше спільне добро – Батьківщину. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

27 серпня – св. Моніки

Боже, утішителю засмучених, Ти милостиво прийняв материнські сльози святої Моніки й дарував благодать навернення її синові Августину; допоможи нам за їхнім заступництвом оплакувати наші гріхи та зазнати благодаті Твого пробачення. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

15 вересня – Пресвятої Діви Марії Страждальної

Боже, Ти схотів, щоб поруч з Твоїм Сином, вознесеним на хресті, стояла співстраждальна Мати; дай Твоїй Церкві разом із Марією брати участь в муках Христа і удостоїтися участі у Його воскресінні. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні. Амінь.

18 вересня – св. Станіслава Костки

Боже, Ти посеред багатьох чудес Твоєї мудрості обдарував святого Станіслава Костку благодаттю зрілої святості у молодому віці; вчини, щоб за його прикладом ми використовували час для сумлінної праці і з запалом прямували до вічного миру. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

27 вересня – св. Вікентія де Поль, пресвітера

Боже, Ти для спасіння убогих і виховання духовенства обдарував святого пресвітера Вікентія апостольськими чеснотами; вчини, щоб ми, сповнені тим самим духом, полюбили те, що він любив, та виконували те, чого він навчав. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

29 вересня – свято святих архангелів Михаїла, Гавриїла, Рафаїла

Боже, Ти з гідною подиву мудрістю визначаєш обов’язки Ангелам і людям; вчини милостиво, щоб наше життя на землі оберігали Ангели, які в небі завжди служать Тобі. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

1 жовтня – св. Терези від Дитяти Ісуса, діви і Вчителя Церкви

Боже, Ти даєш своє Царство смиренним і малим, вчини, щоб ми довірливо йшли стежкою святої Терези, і щоб за її заступництвом явилася нам Твоя вічна слава. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

2 жовтня – Ангелів-Хранителів

Святе Письмо вчить нас, що Бог у своєму Провидінні посилає Ангелів, щоб охороняти людей і вести їх до призначеної їм мети (Бут 16, 7; Вих 14, 19). Церква заохочує нас дякувати Богові за присутність Ангелів між нами і закликає ввірятися їхній опіці в небезпеках та спокусах життя.

Боже, Ти у своєму незбагненному провидінні благоволиш посилати нам як хранителів Твоїх святих Ангелів; дай благаючим Тебе завжди знаходити в них захист і радіти їхнім товариством у вічності. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

4 жовтня – св. Франциска Ассізького

Боже, Ти вчинив, що святий Франциск Ассізький, живучи в смиренності та вбогості, уподібнився до Христа; дай нам, щоб ми, йдучи його стежками, наслідували Твого Сина та з’єдналися з Тобою, повні радості й любові. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

7 жовтня – Пресвятої Діви Марії Розарію

Царице святого Розарію, Переможнице в усіх битвах Божих, Царице миру і згоди! Шаную і люблю Тебе як мою небесну Матір. Смиренно прошу Тебе: допоможи мені у моїх немочах. Дай мені через молитву Розарію випрошувати навернення грішникам, дай мені молитвою і покаянням рятувати безсмертні душі, за які Христос помер на хресті. Допоможи, Маріє, бути вірним Твоїм знаряддям заради миру з Богом і миру в світі. Амінь.

15 жовтня – св. Терези від Ісуса, діви і Вчителя Церкви

Боже, Ти своїм Духом спонукав святу Терезу, щоб вона вказала Церкві дорогу до досконалості; вчини, щоб ми живилися її вченням і палали прагненням істинної святості. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

22 жовтня – св. Йоана Павла ІІ, Папи

Боже, багатий милосердям, Ти схотів, щоби святий Йоан Павло, Папа, очолив Твою вселенську Церкву; вчини, просимо, щоб ми, навчені його настановами, з упованням від- крили наші серця спасенній благодаті Христа, єдиного Відкупителя людини. Котрий з Тобою живе і царює, в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні.

28 жовтня – свв. Симона і Юди Тадея, апостолів

Боже, Ти привів нас до пізнання Твого Імені через святих Апостолів; вчини милостиво, щоб за заступництвом святих Симона та Юди Тадея Твоя Церква завжди зростала завдяки збільшенню віруючих у Тебе народів. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

ІІІ неділя жовтня – місійна Неділя

Місійна молитва бл. кард. Ньюмена

Господи Ісусе Христе, Ти – Цар усього світу, надія і очікування всіх народів! Усіх Ти відкупив своєю дорогоцінною Кров’ю. Поглянь милостиво на всі народи, розсіяні по широкому світі, і дай їм пізнання Твоєї істини. Пам’ятай, о Господи, про гіркі страждання, які Ти мусив терпіти, коли Тебе зрадили, згадай про Твої святі страсті на хресній дорозі і помилуй душі, які Ти створив.
Поглянь, Господи: лише частина людей прийняла Твоє Ім’я. Лише частина їх сповнена вірою і молиться до Тебе. Тисячі і мільйони їх на сході й на заході, на півдні й на півночі щогодини переходять із цього життя до вічності.
Не порахуй гріха тим бідолашним, які Тебе не знають, а яви світові якнайшвидше свою благодать. Дозволь, щоб усі люди Тебе пізнали, в Тебе увірували, Тобі служили. Ти – наше життя і спасіння, Ти – наше воскресіння, разом з Отцем і Святим Духом єдиний Бог навіки. Амінь.

1 листопада – урочистість Усіх Святих

Цього дня ми згадуємо незліченний сонм небесних Святих, роздумуємо про істину сопричастя Святих і просимо небесних заступників допомогти нам осягнути святість.

Всемогутній вічний Боже, Ти дозволяєш нам в одній урочистості вшановувати заслуги Всіх Твоїх Святих; просимо Тебе, щоб завдяки цим численним заступникам Ти щедро обдарував нас жаданою повнотою Твоєї милості. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

2 листопада – спомин Усіх Померлих Вірних

День, присвячений спомину Всіх Померлих, які перебувають у чистилищі, встановлений на підставі глибокого покладання надії на милосердя Бога і братерську любов. Своєю участю у Святій Месі, молитвою і пожертвуванням, а також отриманням повного відпусту ми допомагаємо стражденним душам покійних вірних.
Для того, щоб цього дня отримати повний відпуст, вірний повинен приступити до таїнства Покаяння (сповіді) і святого Причастя, помолитися в намірах Папи Римського, відвідати храм і кладовище, а також бути вільним від прив’язаності навіть до найменшого гріха.
Основний зміст сьогоднішнього дня – не смерть, а життя: нове життя, життя для Бога і в Богові, спільність життя з Христом Воскреслим. Наша печаль через смерть рідних і близьких нам людей скрашується вірою в те, що вони знайшли нове життя, над яким смерть більш не владна. Ми віримо, що предвічна любов Бога і Його несповідиме милосердя сильніше смерті. Бог наш – Бог живих, а не мертвих.

Господи, вислухай милостиво наші молитви, і так як Ти утвердив нас у вірі у воскреслого із мертвих Твого Сина, зміцни також надію Твоїх слуг в очікуванні воскресіння. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

*

Боже, славо вірних і життя праведних, Твій Син нас відкупив своєю смертю і воскресінням, помилуй всіх померлих Твоїх слуг, щоб ті, котрі пізнали тайну нашого воскресіння, удостоїлися участі у радості вічного щастя. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

*

Боже, Ти вчинив, що Твій Син, перемігши смерть, увійшов до неба; дай усім померлим Твоїм слугам, подолавши Його життям свою смертність, вічно споглядати Тебе – свого Творця та Відкупителя. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

11 листопада – св. Мартина Турського, єпископа

Боже, Ти був прославлений життям і смертю святого єпископа Мартина; віднови в наших серцях чудеса Твоєї благодаті, щоб ні смерть, ні життя не могли нас відлучити від Твоєї любові. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Урочистість Ісуса Христа, Царя Всесвіту

Святкується завжди в останню неділю літургійного року. Урочистість нагадує нам про царську гідність Христа, Божого Сина і Спасителя. Він є Царем і Господом усього Всесвіту, Йому підлегла вся природа і кожна людина. Заколений Агнець достойний прийняти силу і багатство, мудрість, міць, честь, славу, благословення. Йому слава і влада навіки-віків! (пор. Одкр 5, 12-13)

Всемогутній вічний Боже, Ти вирішив усе відновити у Твоєму возлюбленому Синові – Цареві Всесвіту; милостиво вчини, щоб усе сотворіння, визволене з неволі гріха, служило Твоїй величі та завжди прославляло Тебе. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Молитва до Христа Царя

Господи Ісусе Христе, визнаємо Тебе Царем Всесвіту. Все, що сталося, створене заради Тебе. Верши над нами Твої закони. Відновлюємо обітниці, складені під час святого Хрещення, відрікаємося від гріха й сатани, і всього того, що веде до зла. Обіцяємо жити як вільні Божі діти, а понад усе зобов’язуємося працювати і молитися заради тріумфу законів Твого Царства – Царства правди, справедливості, любові й миру. Амінь.

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.