Друзі в Facebook  

   

Христос воскрес!

Комісія у справах Літургії нагадує, що в травні Римсько-Католицька Церква в Україні традиційно звершує травневий молебень, однією із складових частин якого є Літанія до Пресвятої Діви Марії. Оскільки в останні роки у текст Літанії були внесені зміни, вважаємо за потрібне нагадати, що актуальний текст цієї Літанії Ви можете взяти на сайті нашої комісії. Заохочуємо користуватися нашим ресурсом, адже тексти, оприлюднені на ньому, є офіційними і затвердженими церковною владою. Всі опубліковані на сайті Комісії тексти дозволяється копіювати, безкоштовно розповсюджувати і використовувати в потребах Церкви.

єпископ Яцек Пиль,
голова комісії у справах Літургії 
при Конференції Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні

CCDDS

2 лютого 2021 року були опубліковані декрети Конгрегації божественного культу і дисципліни Таїнств щодо внесення у Загальний Римський календар нових Вчителів Церкви, а саме:
святого Григорія Нарекського (Григора Нарекаці), абата і Вчителя Церкви,
святого Йоана Авільського, пресвітера і Вчителя Церкви,
святої Гільдеґарди Бінгенської, діви і Вчителя Церкви
Крім того, була змінена назва спомину 29 липня – відтепер, крім Марти, Церква буде згадувати також її сестру Марію і брата Лазаря.

Переклад документів Конгрегації наводимо нижче.

cemerum12 січня 2021 року Конгрегація Божого культу і дисципліни Таїнств видала ноту щодо звершення обряду посипання попелом, який відбувається у Римсько-Католицькій Церкві на початку Великого Посту – в Попільну середу, яка цього року припадає на 17 лютого. З огляду на санітарні норми поведінки у храмах під час літургійних зібрань, встановлені в період пандемії, Конгрегація застосувала до цього обряду ті самі норми, які раніше було використані для уділення Причастя.

LOGO comissia

Відгукуючись на прохання духовенства і вірян, Комісія у справах Літургії підготувала оновлений загальний календар літургійних відзначень Римсько-Католицької Церкви в Україні.

ConferentieВідповідаючи на численні прохання вірних, Апостольський Престол декретом Конгрегації божественного культу і дисципліни Таїнств «Щодо святої Меси на час пандемії» № 156/20 від 30 березня 2020 року запропонував служіння благальної Меси про припинення епідемії. Переклад українською мовою формуляра цієї Меси був затверджений Конгрегацією 27 квітня 2020 року (див. додаток).

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.