Милосердя визначає наше ставлення до кожної людини. Ісус Христос сказав сестрі Фаустині: «Вимагаю вчинків милосердя, які випливають з любові до Мене. Ти повинна проявляти милосердя завжди й усюди, не можеш від цього відсторонитися, ані відмовитися. Я даю тобі три способи виявлення милосердя ближнім: перший – вчинок, другий – слово, третій – молитва. У цих трьох ступенях міститься повнота милосердя, і це переконливий доказ любові до Мене. Таким чином душа прославляє і вшановує Моє милосердя».

Коронка до Божого милосердя

Початок:
Отче наш... Радуйся, Маріє... Вірую в Бога...

На великих зернятках:
Предвічний Отче, жертвуємо Тобі Тіло і Кров, душу і божественність возлюбленого Сина Твого, Господа нашого, Ісуса Христа.
На ублагання за гріхи наші і усього світу.

На малих зернятках:
Заради Його тяжких страждань
будь милосердним до нас і усього світу.

Закінчення:
Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний! Помилуй нас і весь світ (тричі).
О Крове і водо, що витекли із Серця Ісусового як джерело милосердя для нас, уповаємо на Тебе.

Новенна до Божого милосердя

Цю новенну Господь Ісус наказав сестрі Фаустині записати і молитися перед святом Милосердя. Новенна розпочинається у Велику П’ятницю. Цифри, вказані в дужках, означають номери записів у «Щоденнику» сестри Фаустини.

Перший день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене ціле людство, а особливо всіх грішників, і занурюй їх у море Мого милосердя. Цим ти утішиш Мене у гіркому смутку, в який Я поринаю через втрату душ».
Наймилосердніший Ісусе! Твоєю прикметою є щадити нас і нам прощати, не зважай на наші гріхи, але на наше уповання, яке ми покладаємо на нескінченну доброту Твою, та прийми нас в оселю всемилостивого Серця Твого і не випускай нас із нього повіки. Благаємо Тебе про це заради любові, яка єднає Тебе з Отцем і Святим Духом.

Милосердя Боже, ти – всесильне
і до грішної людини ти прихильне.
Хто Тебе, о Господи, з покорою благає,
Море милосердя того огортає.

Предвічний Отче, споглянь оком милосердя на все людство, вміщене у всемилостивому Серці Ісуса, а особливо на бідних грішників, і заради Його тяжких страждань яви нам своє милосердя, щоб ми прославляли всесильність милосердя Твого на віки вічні. Амінь. (1210-1211)

Коронка до Божого милосердя.

Другий день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене священицькі та чернечі душі і занур їх у незбагненному Моєму милосерді. Вони дали Мені силу витримати гіркі страждання; ними, як протоками, спливає на людство Моє милосердя».
Наймилосердніший Ісусе! Все, що добре, від Тебе походить, примнож у нас благодать, щоб ми виконували достойні вчинки милосердя, аби ті, хто дивиться на нас, прославляли Отця милосердя, що є на небесах.

Джерело Божої любові безкрає
У серця чисті стікає.
Вони, омиті в милосердя морі,
Сіяють ясно, як ранкові зорі.

Предвічний Отче, споглянь оком свого милосердя на вибране гроно свого виноградника – на душі священицькі та чернечі, та обдаруй їх міццю свого благословення. Заради почуттів Серця Твого Сина, в якому ці душі вміщені, уділи їм сили свого світла, щоб вони могли вести інших дорогами спасіння, аби спільно оспівувати Твоє незглибиме милосердя на віки вічні. Амінь. (1212-1213)

Коронка до Божого милосердя.

Третій день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене всі побожні та вірні душі і занур їх у море Мого милосердя – душі ці втішили Мене у хресній дорозі, вони були тією краплею розради у морі розпуки».
Наймилосердніший Ісусе! Ти усім прещедро уділяєш своїх благодатей зі скарбниці свого милосердя, прийми нас в оселю Твого всемилостивого Серця і не випускай нас із нього повіки. Благаємо Тебе заради незбагненної любові Твоєї, якою палає Твоє Серце до Небесного Отця.

Милосердя чуда хто може збагнути?
Ні грішнику, ні праведному їх не осягнути.
Милостивим оком на всіх Ти споглядаєш
І всіх до любові своєї привести жадаєш.

Предвічний Отче, споглянь оком милосердя на вірні душі як на спадщину свого Сина і заради Його тяжких страждань уділи їм свого благословення. Оточуй їх своєю неустанною опікою, щоб вони не втратили любові і скарбу святої віри, а разом з усіма сонмами Ангелів і Святих прославляли Твоє незмірне милосердя на віки вічні. Амінь. (1214-1215)

Коронка до Божого милосердя.

Четвертий день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене язичників і тих, хто Мене ще не пізнав – і про них Я роздумував у своїх тяжких стражданнях, а їхня майбутня ревність утішила Моє Серце. Занур їх у море Мого милосердя».
Всемилостивий Ісусе! Ти – світло всього світу, прийми в оселю свого всемилостивого Серця душі язичників, які ще не пізнали Тебе. Нехай проміння Твоєї благодаті освітить їх, щоб і вони разом із нами славили чудеса Твого милосердя, і не випускай їх з оселі наймилостивішого Серця свого.

Нехай світло любові Твоєї засяє,
Нехай темряву душ розсіяє.
Вчини, щоб ці душі Тебе пізнали
І разом із нами милосердя Твоє величали.

Предвічний Отче, споглянь оком милосердя на душі язичників і тих, що Тебе ще не пізнали, але вже вміщені у всемилостивому Серці Ісуса. Притягни їх до світла Євангелія. Ці душі не знають, яким великим щастям є любити Тебе; вчини, щоб і вони прославляли щедрість Твого милосердя на віки вічні. Амінь. (1216-1217)

Коронка до Божого милосердя.

П’ятий день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене душі братів наших роз’єднаних, і занур їх у море Мого милосердя. У Моїх гірких муках вони роздирали Моє тіло і серце, тобто Мою Церкву. Коли вони повертаються до єдності з Церквою, гояться Мої рани і полегшують так Мої страждання».

І тим, що шати єдності Твоєї посміли поділити,
Допоможи у своїм Серці любові джерело відкрити.
Бо всемогутність милосердя Твого, Боже,
І ці душі вивести на істинну дорогу може.

Наймилосердніший Ісусе, Ти – сама доброта і ніколи не відмовляєш у світлі тим, хто Тебе просить, прийми в оселю свого всемилостивого Серця душі братів наших роз’єднаних і приведи їх своїм світлом до єдності з Церквою. Не випускай їх з оселі всемилостивого свого Серця, але вчини, щоб і вони прославляли щедрість Твого милосердя.
Предвічний Отче, споглянь оком свого милосердя на душі братів наших роз’єднаних, які змарнували Твоє добро і зловживали Твоїми благодатями, вперто тримаючись своїх хибних поглядів. Не зважай на їхні помилки, але на любов свого Сина і на Його гіркі страждання, які Він витерпів заради них, адже і вони вміщені у всемилостивому Серці Ісуса. Вчини, щоб і вони прославляли Твоє велике милосердя на віки вічні. Амінь. (1218-1219)

Коронка до Божого милосердя.

Шостий день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене душі тихі і покірні, і душі малих дітей, і занур їх у море Мого милосердя. Ці душі найбільш подібні до Мого Серця, вони укріпляли Мене в гірких муках конання; Я їх бачив наче земних Ангелів, які перебуватимуть біля Моїх вівтарів, на них Я виливаю струменями благодаті. Благодать Мою здатна прийняти лише душа смиренна; смиренні душі Я обдаровую своєю довірою».
Наймилосердніший Ісусе, Ти сказав: «Навчіться від Мене, бо Я лагідний і покірний серцем», прийми в оселю свого всемилостивого Серця душі тихі та смиренні, і душі малих дітей. Ці душі викликають захоплення всього неба і є особливим уподобанням Небесного Отця, букетом перед Божим троном, пахощами, якими насолоджується сам Бог. Душі ці постійно перебувають у всемилостивому Серці Ісуса і неустанно виспівують гімн любові і милосердя повіки.

Душа, яка справжню покору має,
Вже тут на землі дихає Раєм.
А ароматом, що від покірного серця віє,
Сам Сотворитель в небесах радіє.

Предвічний Отче, споглянь оком милосердя на тихі, смиренні душі і на душі малих дітей, які перебувають в оселі всемилостивого Серця Ісуса. Ці душі найбільше схожі на Твого Сина, аромат цих душ возноситься з землі і сягає Твого трону. Отче милосердя і всілякої доброти, благаю Тебе заради любові і благовоління, яке Ти маєш в цих душах: благослови весь світ, щоб усі душі разом виспівували честь Твоєму милосердю на віки вічні. Амінь. (1220-1223)

Коронка до Божого милосердя.

Сьомий день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене душі, які особливо вшановують і прославляють Моє милосердя, і занур їх у Моєму милосерді. Ці душі найбільше вболівали над Моїми стражданнями і найглибше проникли в Мого духа. Вони – живий відбиток Мого милостивого Серця. Ці душі будуть ясніти винятковим світлом у майбутньому житті, жодна з них не втрапить до пекельного вогню, кожну Я особливо захищатиму в годину її смерті».
Наймилосердніший Ісусе! Ти, чиє Серце – сама любов, прийми в оселю свого всемилостивого Серця душі, які особливо вшановують і прославляють велич Твого милосердя. Ці душі могучі силою самого Бога. Серед усяких скорбот і випробувань вони йдуть уперед, уповаючи на Твоє милосердя. Ці душі з’єднані з Ісусом і несуть усе людство на своїх плечах. Ці душі не будуть суджені суворо, але Твоє милосердя огорне їх у хвилину смерті.

Душу, що доброту Бога свого вихваляє,
Він особливою любов’ю завжди огортає.
Душа ця завжди близько джерела живого
і черпає благодаті з милосердя Бога.

Предвічний Отче, споглянь оком милосердя на душі, вміщені у всемилостивому Серці Ісуса, які прославляють і вшановують Твою найбільшу прикмету – Твоє незбагненне милосердя. Ці душі є живим Євангелієм, їхні руки повні вчинків милосердя, а серце, переповнене радістю, співає гімн милосердя Всевишньому. Благаємо Тебе, Боже: яви їм своє милосердя згідно з надією та упованням, які вони на Тебе покладають. Нехай здійсниться на них обітниця Ісуса, який їм сказав, що «душі, які шануватимуть Моє незбагненне милосердя, Я сам захищатиму в житті, а особливо в годину смерті, як свою славу». (1224-1225)

Коронка до Божого милосердя.

Восьмий день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене душі, які знаходяться у темниці чистилища, і занур їх у безодню Мого милосердя, нехай струмені Моєї Крові остудять їхній жар. Усі ці душі, які я дуже возлюбив, сплачують борг Моїй справедливості, але у твоїх силах їм допомогти. Бери зі скарбниці Моєї Церкви усі відпусти і жертвуй за них… О, коли б ти знала їхні муки, ти би постійно жертвувала за них милостиню духа та сплачувала би їхні борги Моїй справедливості».


Наймилосердніший Ісусе! Ти сам сказав, що прагнеш милосердя, отож впроваджую до оселі Твого наймилостивішого Серця душі з чистилища – душі, які дуже дорогі Тобі, але які мусять сплатити борг Твоїй справедливості. Нехай струмені Крові та води, які витекли з Твого Серця, згасять пломені вогню чистилища, щоб і там прославлялася сила Твого милосердя.

Із мук чистилища, з вогню жаркого
Лунає зойк до милосердя Твого.
Лиш струмінь Крові та води пролитий
Їх може втішити і остудити.

Предвічний Отче! Споглянь оком милосердя на душі, вміщені у всемилостивому Серці Ісуса, які страждають у чистилищі. Благаю Тебе заради тяжких страждань Ісуса, Твого Сина, і заради всіх скорбот, якими була залита Його пресвята душа: яви своє милосердя душам, які знаходяться під Твоїм справедливим поглядом. Не дивись на них інакше, як тільки крізь рани Ісуса, Твого возлюбленого Сина, бо віруємо, що доброті і милості Твоїй немає числа. Амінь. (1226-1227)

Коронка до Божого милосердя.

Дев’ятий день

Ісус сказав: «Сьогодні приведи до Мене холодні душі і занур їх у безодню Мого милосердя. Ці душі найболючіше ранять Моє Серце. Найбільшу відразу відчула Моя душа в Гетсиманському саду саме до байдужих душ. Це вони стали причиною Моїх слів: «Отче, віддали від мене цю чашу, тільки хай не Моя, а Твоя буде воля!» Останній засіб порятунку для них – це звернутися до Мого милосердя».
Всемилостивий Ісусе! Ти – сама милість. Вводжу в оселю Твого всемилостивого Серця байдужі душі, нехай ці охололі, схожі на трупи, душі, які наповнюють Тебе такою огидою, зігріються у вогні Твоєї чистої любові. Всемилостивий Ісусе! Вияви всемогутність свого милосердя, приведи їх у саме вогнище своєї любові та обдаруй їх святою любов’ю, бо Ти все можеш. 

Лід із вогнем ніколи разом не стане:
Бо або вогонь згасне, або лід розтане.
Але Твоє милосердя, любий Боже,
Усяку біду подолати може.

Предвічний Отче! Споглянь оком милосердя на холодні душі, вміщені у всемилостивому Серці Ісуса. Отче милосердя! Благаю Тебе заради гірких страждань Твого Сина і заради Його тригодинного конання на хресті, дозволь, щоб і ці душі прославляли безмежжя Твого милосердя. Амінь. (1228-1229)

Коронка до Божого милосердя.

Літанія до Божого милосердя

Господи, помилуй.
Христе, помилуй. Господи, помилуй.
Христе, почуй нас. Христе, вислухай нас.

Отче Небесний, Боже, помилуй нас.
Сину, Відкупителю світу, Боже, помилуй нас.
Духу Святий, Боже, помилуй нас.
Свята Трійце, Єдиний Боже, помилуй нас.
Милосердя Боже, несповідима ознако Творця, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, найвища досконалосте Відкупителя, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, незбагненна любове Святителя, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, недосяжна таїно Пресвятої Трійці, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, вираження найбільшої сили Господа, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже у створенні духів небесних, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, яке покликало нас із небуття до життя, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, яке охоплює цілий всесвіт, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, яке обдаровує нас безсмертним життям, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, яке захищає нас від заслужених кар, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, яке підводить нас зі злиднів гріха, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, яке виправдало нас у Втіленому Слові, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, що плине з ран Христових, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, що б’є з Пресвятого Серця Ісуса, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, яке дає нам Пресвяту Діву Марію за Матір Милосердя, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, в об’явленні божественних тайн уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, у встановленні Вселенської Церкви уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, у встановленні святих таїнств уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, передусім у таїнствах Хрещення й Покаяння уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, у таїнствах Вівтаря і Священства уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, у покликанні нас до святої віри уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, у наверненні грішників уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, в освяченні праведників уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, в удосконаленні побожних уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, цілюще джерело для хворих і стражденних, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, заспокоєння змучених сердець, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, надіє душ, що впали у відчай, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, що завжди і всюди супроводжуєш усіх людей, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, що випереджуєш нас благодатями, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, мире помираючих, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, небесна розкоше спасенних, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, прохолодо й полегшення душам у чистилищі, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, короно всіх Святих, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, бездонне джерело чудес, уповаємо на Тебе.

Агнче Божий, Ти виявив найбільше милосердя, відкупивши світ на хресті,
Господи, прости нас.
Агнче Божий, Ти милосердно жертвуєш себе за нас під час кожної Святої Меси,
Господи, вислухай нас.
Агнче Божий, Ти через невичерпне своє милосердя береш на себе наші гріхи,
помилуй нас.

В. Господні милості – на кожному Його ділі (Пс 145, 9).
У. Милості Господні повіки оспівувати буду (Пс 89, 2).

В. Молімося: Боже, Твоє милосердя – несповідиме, а його скарби – невичерпні, тому поглянь на нас милостиво і примнож у нас своє милосердя, щоб ми ніколи, навіть у найбільших труднощах, не впадали в розпач, а завжди з довірою погоджувалися з Твоєю волею, яка є самим милосердям. Через Господа нашого Ісуса Христа, Царя милосердя, котрий з Тобою і Святим Духом виявляє нам милосердя і нині, і на віки вічні.
У. Амінь.

Акт присвячення себе Божому милосердю

О наймилосердніший Ісусе, Твоя доброта – безмежна, а скарби благодатей – невичерпні. Безмежно довіряю Твоєму милосердю, яке передує всім Твоїм ділам. Цілковито й беззастережно довіряюся Тобі, щоб я міг жити і прагнути християнської досконалості. Ісусе, бережи мене як Твою власність і славу. Хоч інколи я й тремчу від страху, усвідомлюючи свою слабкість, та водночас маю довіру до Твого милосердя. Нехай усі люди пізнають безмежну глибину Твого милосердя, довіряться йому і прославляють його навіки. Амінь.

Молитва Папи Франциска про милосердя

Господи Ісусе Христе, Ти навчав, щоб ми були милосердними, як Отець наш небесний, і сказав, що хто бачить Тебе, той бачить і Його. Яви нам своє обличчя, і будемо спасенні. Твій сповнений любові погляд звільнив Закхея та Матея з рабства грошей, а перелюбницю і Магдалину – від пошуків щастя лише в сотворених речах; він змусив Петра заплакати після зради та запевнив Рай розкаяному розбійнику. Дай кожному з нас почути те саме слово, яке Ти сказав самарянці: «Якби ти знала про дар Божий!»
Ти є видимим ликом невидимого Отця – Бога, який свою всемогутність виявляє насамперед у прощенні та милосерді. Вчини, щоб Церква у світі була видимим ликом Тебе, свого Господа, який воскрес і живе у славі.
Ти також бажав, щоб Твої слуги зодягнулися у слабкість, аби вони могли відчувати справжнє співчуття до тих, хто перебуває в темряві невігластва та хибних переконань. Вчини, щоби кожен, хто з ними зустрінеться, відчув Боже прагнення, любов і прощення.
Зішли свого Духа і освяти всіх своїм помазанням, щоб Твоя Церква з новим запалом несла вбогим Добру Новину, проголошувала свободу ув’язненим та всім пригнобленим, а незрячим повертала зір.
Про це за заступництвом Марії, Матері Милосердя, просимо Тебе, котрий живеш і царюєш з Отцем і Святим Духом на віки вічні. Амінь.

Молитва св. Фаустини Ковальської про благодать милосердя до ближніх

Скільки разів вдихнуть мої груди, скільки разів вдарить моє серце, скільки разів запульсує моя кров, стільки тисяч разів прагну прославляти Твоє милосердя, о Пресвята Трійце.
Я хотіла б сама стати Твоїм милосердям і бути Твоїм живим образом, о Господи. Нехай ця найбільша ознака Бога – несповідиме Його милосердя – через моє серце й душу перейде до ближніх.
Господи, допоможи мені, щоб мої очі були милосердні, щоб я ніколи не підозрювала й не осуджувала за зовнішніми ознаками, але бачила те, що найкраще в душах ближніх і приходила до них із допомогою.
Господи, допоможи мені, щоб мій слух був милосердний, щоб я схилялася над потребами ближніх, щоб мої вуха не були байдужі до болю й стогонів ближніх.
Господи, допоможи мені, щоб мій язик був милосердний, щоб я ніколи не говорила погано про ближніх, а для кожного мала слово розради й пробачення.
Господи, допоможи мені, щоб мої руки були милосердні й повні добрих учинків, щоб я вміла чинити добро ближньому, а на себе брати найважчу, непосильну працю.
Господи, допоможи мені, щоб мої ноги були милосердні, щоб я завжди поспішала на допомогу ближнім, забуваючи про власну втому. Нехай мій відпочинок буде в служінні ближньому.
Господи, допоможи мені, щоб моє серце було милосердне, щоб я страждала разом із ближніми, щоб ніколи нікому не відмовила в сердечному теплі й щиро розмовляла з тими, хто зловживатиме моєю добротою. Я зачинюся в Наймилосерднішому Серці Ісуса і мовчатиму про власні страждання.
О Господи мій, нехай Твоє милосердя спочиває на мені. Ти наказав мені вправлятися в трьох ступенях милосердя: перший – милосердний учинок, другий – милосердне слово, третій – молитва. Як не матиму змоги виявити милосердя ані вчинком, ані словом, то завжди зможу помолитися. Молитву я занесу навіть туди, куди не маю сили дійти фізично.
Мій Ісусе, переміни мене в себе, бо Ти можеш усе. Амінь.

Прославлення Божого милосердя

Любов Божа – квітка, а милосердя – плід.

Милосердя Боже, яке б’є із лона Отця, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, найбільша ознако Бога, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, нерозгадана таємнице, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, джерело, яке б’є із тайни Пресвятої Трійці, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, незбагненне ні для людського, ні для ангельського розуму, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, з якого плине життя і щастя, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, вище небес, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, джерело чудес і див, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, яке охоплює цілий Всесвіт, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, яке прийшло на світ в Особі Втіленого Слова, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, яке спливло з відкритої рани Ісусового Серця, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, яким Серце Ісуса наповнене для нас, а особливо для грішників, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, незбагненне в установленні Святої Євхаристії, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже у встановленні святої Церкви, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже у таїнстві святого Хрещення, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже у виправданні нас Ісусом Христом, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, яке не покидає нас упродовж всього життя, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, що особливо огортає нас у годину смерті, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, що обдаровує нас безсмертним життям, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, що супроводжує нас кожної хвилини життя, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, що захищає нас від пекельного вогню, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже у наверненні запеклих грішників, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, дивовижне для Ангелів, незбагненне для Святих, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, несповідиме в усіх божественних тайнах, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, яке піднімає нас із усяких злигоднів, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, джерело щастя й радощів, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, у покликанні нас із небуття до життя уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, яке охоплює усі діла Його рук, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, увінчання всіх діл Божих, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, в яке ми всі занурені, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, солодке заспокоєння засмучених сердець, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, єдина надіє пригнічених душ, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, спочинок серця і мир серед тривог, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, розкіш і захоплення святих душ, уповаємо на Тебе.
Милосердя Боже, яке всупереч безнадії пробуджує довіру, уповаємо на Тебе.

О Предвічний Боже, Твоє милосердя – несповідиме, а його скарби – невичерпні, тому поглянь на нас милостиво і примнож у нас своє милосердя, щоб ми ніколи, навіть у найбільших труднощах, не впадали в розпач, а завжди з довірою погоджувалися з Твоєю волею, яка є самим милосердям.
О незбагненне й безмірне Боже Милосердя, хто Тебе гідно возвеличити й прославити може? Найголовніша ознако Бога Всемогутнього, Ти – солодка надія для грішної людини! Амінь.

Акт присвячення світу Божому милосердю

Боже, Милосердний Отче, Ти об’явив нам свою любов у Твоєму Сині Ісусі Христі і вилив її на нас через Духа Святого Утішителя. Тобі довіряємо сьогодні долю світу і кожної людини. Похилися над нами, грішними, вилікуй нашу слабкість, перемагай всіляке зло, дозволь всім жителям землі пізнати Твоє милосердя, щоб у Тобі, Боже в Трійці єдиний, вони завжди знаходили джерело надії. Віковічний Боже, заради страждань і воскресіння Твого Сина, будь милосердним до нас і усього світу. Амінь.

Молитва про Боже милосердя

О Боже великого милосердя, Благо нескінченне! Оце сьогодні все людство кличе з прірви своєї біди до Твого милосердя, до Твоєї милості, о Боже, і кричить могутнім голосом своєї нужди. Милостивий Боже, не відкидай молитов вигнанців цієї землі! О Господи, Ти знаєш про нашу біду і те, що власними силами ми не спроможні піднестися до Тебе, тому благаємо Тебе: нехай Твоя благодать випереджає наші наміри, безустанно примножує Твоє милосердя, щоб ми вірно виконували Твою святу волю в житті та в годину смерті. Нехай Твоє всесильне милосердя захищає нас від ударів ворогів нашого спасіння, щоб ми з довірою, як діти, чекали Твого остаточного приходу того дня, який знаєш тільки Ти. Уповаємо, що ми отримаємо все, що нам обіцяв Ісус, бо Ісус – це наша довіра, а Його милосердне Серце – це відчинені двері до неба. Амінь.

   

Підкомісія у справах літургійної музики            

   
© Комісія у справах Літургії при Конференції римсько-католицьких єпископів України, 2015 р.